אתה נמצא כאן: קבלה לעם / ספריית כתבי מקובלים / קבלה לעם / מבוא לחכמת הקבלה / על הקורס "מבוא לחכמת הקבלה"
קבלה לעם

על הקורס "מבוא לחכמת הקבלה"

קורס "מבוא לחכמת הקבלה" הוא קורס יסודות בלימוד חכמת הקבלה. הקורס מפגיש את התלמיד עם כל תחומי הלימוד של החכמה, במידה המתאימה למי שעושה את צעדיו הראשונים בלימוד.

בין היתר, נלמד בקורס את הנושאים הבאים: מהי חכמת הקבלה, שפת הקבלה, תפיסת המציאות, חופש הבחירה, מבנה העולמות הרוחניים, נשמת אדם הראשון, עשר הספירות, השפעת הסביבה על האדם ועוד.

בהתאם לאופיו המיוחד של לימוד חכמת הקבלה, מטרת הקורס אינה רק למסור לתלמידים את הידע הנדרש, אלא גם להקנות לתלמידים את הכלים ללימוד נכון של החכמה. בראש ובראשונה כוונתנו בקורס זה היא להציג את חכמת הקבלה כשיטה מעשית, המציעה לכל אדם את הדרך להגיע לאיזון עם העולם הסובב אותו, ומתוך כך לחיות את חייו באושר, בביטחון ובשלמות.

הקורס מבוסס על המקורות האותנטיים של חכמת הקבלה: רבי שמעון בר יוחאי (הרשב"י), האר"י והרב יהודה לייב אשלג, הידוע בכינויו "בעל הסולם", ועל שיטת לימוד החכמה המקובלת מזה דורי דורות. בסידור תכני הלימוד בקורס שמנו לעצמנו למטרה להגיש את החומר בשפה קלה ומובנת ולסדר את אמצעי הלימוד והתכנים בצורה שתאפשר לתלמיד התמצאות כמה שיותר נוחה וקלה.

מטרות הקורס הן:

הקורס מחולק לשלוש יחידות לימוד, המגישות את החומר בהדרגה, מן הקל אל הכבד. כל יחידה מחולקת לשלושה חלקים. יש להקפיד על לימוד לפי סדר החלקים והיחידות בקורס, שכן כל יחידה מניחה את היסודות ליחידות שאחריה.

הקורס כולל את אמצעי הלימוד הבאים:

הלימוד בכל שיעור בקורס מתחיל ביחידת הלימוד, המציגה בפני התלמיד תיאור בסיסי, ראשוני, של הנושאים הנלמדים בשיעור המסוים. בסיום כל שיעור מופנה התלמיד לספר הקורס, להעמקה ולהרחבה בנושאי הלימוד.

בברכת לימוד פורה ומהנה,

צוות העורכים.

חזרה לראש הדף
Site location tree