אתה נמצא כאן: קבלה לעם / ספריית כתבי מקובלים

ספריית כתבי מקובלים

כתבי בעל הסולם והרב"ש כוללים את כתבי הקבלה הראויים ללימוד על ידי דורנו. הם מובאים בשפה המתאימה לכל נפש, וכוללים בתוכם את כל החומר הדרוש להתקדמות הרוחנית, שעליו כתבו כל המקובלים לדורותיהם.

ספרי הרב ד"ר מיכאל לייטמן נכתבו בשפה בהירה ופופולארית ומבוססים על רעיונותיהם המרכזיים של בעל הסולם והרב"ש. לאחר עיון ממושך בכתבים הנ"ל, תוכלו ליהנות גם מכתבי המקובלים שבדורות הקודמים, משפתם העשירה וסגנונם הייחודי, ולהיווכח כיצד אותו רעיון, אותו המסר שפגשתם בכתבי בעל הסולם והרב"ש מובע בכתביהם.

הרב יהודה אשלג, בעל הסולם

הרב יהודה ליב הלוי אשלג (1884–1954) מכונה "בעל הסולם" על שם "הסולם", הפירוש שכתב לספר הזוהר. כל ימיו עסק בעל הסולם בפירוש חוכמת הקבלה, בחידושה ובהפצתה בשדרות העם. הוא פיתח שיטה ייחודית ללימוד הקבלה, המאפשרת לכל אדם באשר הוא לחקור את המציאות שבה אנו חיים ולהתוודע אל שורשיה ואל מטרתה.

למאמרים בנושא >>
הרב ברוך שלום אשלג

לאחר פטירתו של אביו, הרב יהודה אשלג (בעל הסולם), מילא הרב ברוך אשלג (הרב"ש) את מקומו והמשיך את עבודתו בהפצת חוכמת הקבלה. הוא הוציא לאור את יצירותיו של אביו, ואף כתב מאמרים רבים המסייעים לפוסע בדרך הרוחנית.

למאמרים בנושא >>
הרב ד"ר מיכאל לייטמן

הרב מיכאל לייטמן - דוקטור לפילוסופיה ובעל תואר שני בביו-קיברנטיקה, היה תלמידו של המקובל הרב ברוך אשלג (1991-1907) ושימש כעוזרו האישי במשך 12 שנה. באותן שנים רכש מפי רבו את תורת "הסולם" של אביו, הרב יהודה אשלג, "בעל הסולם" (1954-1884).

למאמרים בנושא >>
קבלה לעם למאמרים בנושא >>
כתבי מקובלים נוספים למאמרים בנושא >>
חזרה לראש הדף
Site location tree