אתה נמצא כאן: קבלה לעם / ספריית כתבי מקובלים / הרב ד"ר מיכאל לייטמן / ספרים / חוויה ושמה קבלה / המקורות שהוזכרו בספר
הרב ד"ר מיכאל לייטמן

המקורות שהוזכרו בספר

ספר "הזוהר" עם "פירוש הסולם" - 10 כרכים - ספרו של רבי שמעון בר-יוחאי מהמאה השלישית, עם פירוש "הסולם" שכתב הרב יהודה אשלג (בעל-הסולם) כדי להתאים אותו לדורנו. זה הספר החשוב ביותר שנכתב בקבלה, ולמרות שנכתב לפני שנים רבות הוא נחשב עד היום לבסיס ויסוד בלימוד הקבלה, ולבעל העוצמה הגדולה ביותר להביא את האדם ואת כל האנושות לעולם הרוחני.

"תלמוד עשר הספירות"- 6 כרכים - הספר העיקרי ללימוד שיטת הקבלה, שכתב בעל-הסולם ומבוסס על כתבי האר"י. זה ספר לימוד מדעי המתאר את מבנה הספירות והעולמות וכיצד לפעול בהם, בדרך מיוחדת שמפתחת את הרגשות של האדם ומביאה אותו להשגה אישית של העולם העליון.

" עץ חיים" עם פירוש " פנים מאירות ומסבירות" - 3 כרכים - ספר "עץ חיים" של האר"י עם פירוש שכתב בעל-הסולם. הספר מסביר בפרוטרוט את תורתו של האר"י שהנחיל לעולם את תורת הקבלה של דורנו.

"שמעתי" - הספר הוא אוסף מאמרים של בעל-הסולם, שרשם מפיו מלה במלה, בנו הרב ברוך אשלג-הרב"ש. המאמרים מתארים את המצבים שאדם עובר בדרך התפתחותו הרוחנית. בספר טמון הכוח שעוזר לאדם לגלות בתוכו את המצבים האלה.

"דרגות הסולם"- כרכים א' וב' - רשימות ומאמרים שכתב לעצמו הרב ברוך אשלג משך שנות חייו ונאספו ב-4 כרכים. עד היום ראו אור שני כרכים ראשונים, הכוללים מאמרים קצרים על המשמעות הרוחנית של החגים, על העבודה הרוחנית של האדם ועוד.

"שלבי הסולם" - 5 כרכים - הספרים הם אוסף מאמריו של הרב ברוך אשלג. המאמרים מתארים בפרוטרוט את המצבים שהאדם עובר בכל שלבי ההכנה שמכשירה אותו להיכנס לעולם הרוחני. הספר מיועד לכל מי שמבקש להתקדם בדרך הרוחנית.

"קבלה למתחיל"- הספר הוא אוסף של כל הכתבים המקוריים החשובים ביותר ללימוד הקבלה, שנכתבו על-ידי גדולי המקובלים. מצויים בו ציטוטים מדברי מקובלים, מאמרים על מטרת לימוד הקבלה ועל הדרך הרוחנית, שרטוטים של כל מבנה העולמות והפרצופים, והקדמות שמסבירות את דרך הלימוד ומכינות ללימוד בספר "הזוהר": "הקדמה לספר הזוהר", "הקדמה לספר עץ החיים", "פתיחה לחוכמת הקבלה" ועוד.

"פרי חכם" - כרך "אגרות" וכרך "מאמרים" - מכתביו של בעל-הסולם לתלמידיו, ומאמרים יקרי ערך שכתב לעצמו ולא התכוון לפרסמם בדורו. היום הם נמצאו ראויים לפרסום ולעיונם של הכלל.

חזרה לראש הדף
Site location tree