אתה נמצא כאן: קבלה לעם / ספריית כתבי מקובלים / הרב ד"ר מיכאל לייטמן / ספרים / קבלה מדע ומשמעות החיים
הרב ד"ר מיכאל לייטמן

קבלה מדע ומשמעות החיים

מי אנחנו? מהו החומר שממנו אנו בנויים? כיצד נוצר היקום? האם יש ממדים נוספים שלמרחב וזמן? שאלות אלה עומדות במרכזו של דו"ח בן 11 שאלות, שעל הכנתו עמלו מדעניםבארה"ב מטעם האקדמיה הלאומית למדע ומחר , הוועדה לפיזיקה ואסטרונומיה וסוכנות החלל. הספר :קבלה, מדע ומשמעות החיים מגולל את קורותיו של מפגש בין מדענים ידועי שםמתחומי הפיזיקה הקוונטית לבין מדען-מקובל. ביד אמן מוליך אותנו המחבר בין שביליהקבלה והמדע, אל שיח מרתק בין השכל לבין התחושה הפנימית. הקורא נוטל חלק בהרפתקהמדעית רוחנית מתוך גירוי אינטלרטואלי ואתגר מחשבתי.
"הרב ד"ר מיכאל לייטמןהינו דמות ייחודית ומרתקת; מדען מיכשר שיצר סינטזה רבת-משמעות בין מדעלקבלה"
פרופ' דניאל מט, אונ' ברקלי וסטנפורד, מחשובי חוקרי הקבלה בזמננו. כיוםעוסק בתרגום הראשון ההיסטורי של ספר הזוהר לאנגלית.
"בתקופה של בחירותהרות-גורל לעתידנו על כדור הארץ, חכמת הקבלה מקבלת משנה חשיבות ותוקף. החכמה הצרורהבכתבים העתיקים חייבת להתגלות, לחקור את הבעיות שבפנינו, ולמצוא את ההזדמנויותהנפתחות בעבורנו. המסר חייב להיות נגיש לכל אדם בישראל ובעולם כולו. הרב ד"ר מיכאללייטמן הוא המוכשר מכל אדם להתמודד עם אתגר מכריע זה, ולממש משימה היסטורית זו".
פרופ' ארווין לסלו, אונ' סורבון, ייל, פורטלנד ויוסטון. מחלוצי הפילוסופיההשיטתית ותאוריית ההתפתחות הכללית. מחבר של 70 ספרים בתחום.
"הרכב חוקריםמתחום המדעים המדוייקים ומדעי החברה, בשילוב עם הבנה מעמיקה של חכמת הקבלה, מאפשריםלהבין בעזרת ספר אחד את יסודות הקבלה, יחסה למדע ולטבע ואת משמעותה לחיי האדם. ספרמיוחד במינו, שמחבר בדרך יוצאת דופן את המדע והקבלה, ומסביר נושאים מורכבים באופובהיר, קצר וקולע".
פרופ' עודד מימון, הפקולטה להנדסה באונ' ת"א. מומחה בעל שםעולמי ומחברם של שמונה ספרים ומאות מאמרים אקדמיים בתחום גילוי ידע וכרייתנתונים.
"יש לי הזכות והכבוד להכיר אישית את הרב ד"ר מיכאל לייטמן. לייטמןמביא אל חכמה עתיקה זו לב חם, הבנה עמוקה וניסיון רב, לצד תפיסה רחבה במדע האמפירי. גדולי המוחות לאורך ההיסטוריה מצאו בקבלה אותנטיות מעיין שופע של הדרכה רוחנית, הומנית וכלל-אנושית (בשונה משיטות שטחיות אחרות שמהן ברצוני להזהיר)
ד"ר ג'פריסאטינובר, הפקולטה לפיזיקה באונ' ניס. פסיכיאטר, מרצה בכיר לחוק ומשפט באונ' פרינסטון

תוכן עניינים

הצג את כל הספר בדף אחד
חזרה לראש הדף
Site location tree