אתה נמצא כאן: קבלה לעם / ספריית כתבי מקובלים / הרב ד"ר מיכאל לייטמן / ספרים / אלף שאלה על קבלה / על הספר
הרב ד"ר מיכאל לייטמן

על הספר

מצאנו לנכון להוציא לאור ספר זה, שהוא המשכו הישיר של הספר "חוויה ושמה קבלה". שאלות ותשובות מהפורום הקבלי, המשקפות את ההתפתחות הרוחנית המהירה, שעברו המשתתפים באמצעות שיטת הקבלה.

חוכמת הקבלה הוכיחה את עצמה כשיטה הפוסחת על מרחקים גיאוגרפיים והבדלי תרבויות, וכשיטה המחברת את הלבבות השואפים לגלות את טעם החיים ומשמעותם.

"אני נדהם לראות עד כמה התבגרו האנשים במהלך השנה. איך הם התחילו לנתח את שינוי הדרגות הרוחניות שלהם. זה לא אני", טוען הרב ד"ר מיכאל לייטמן, "זו השפעת הבורא, השפעתו של גורם תקופת התיקון הכללי (משיח), כאשר כל הנשמות בזמננו הולכות ומתקרבות, במערבולת מתעצמת, אל עבר מטרת הבריאה".

בספר זה ניתנת לקורא הזדמנות נדירה להציץ לחדרי-חדרים של ההולכים בדרך הרוחנית.

בתיאור אותנטי, כנה ואנושי מציירים השואלים תמונה אמינה של מצבים ושלבים בדרכם, ולוקחים את הקורא למסע מרתק לתוך נפש האדם.

הרב לייטמן, בסגנונו המיוחד, מתייחס אישית לכל שאלה, כשמולו עומדת טובתו העליונה של השואל ודרגתו הרוחנית. בלשון פשוטה וציורית הוא משרטט את מצבו הרוחני של האדם, ורושם לו תרופה בצורת נוסחה אישית להתקדמות רוחנית.

למרות הנימה האישית שנוקט הרב לייטמן בתשובותיו, הוא נוגע בשורש הנשמה של כל אחד מאיתנו ומסלק את ענני המסתורין האופפים את חוכמת הקבלה. ביד אמן הוא מעצב את חוכמת הקבלה לשיטה פרקטית הניתנת ליישום בזמננו ובמציאות שלנו.

הרב לייטמן מוביל אותנו בביטחון ובמיומנות בעליות ובמורדות של הדרך הרוחנית, ופותח בפנינו שער לעולם הנסתר מהתחושה האנושית הרגילה.

מעל במת הפורום הוא מקיים דו שיח נוקב עם הפונים אליו בענייני השעה הבוערים, הנוגעים לכל נפש בישראל ובעולם, ומציג לנו תמונה מרהיבה של עולם הקבלה מזווית חדשנית שטרם הוצגה כמותה.

תלמידי הרב

חזרה לראש הדף
Site location tree