אתה נמצא כאן: קבלה לעם / תכנים נוספים לעיתון "קבלה לעם" / קבלה לעם, תכנים נוספים לגיליון מס' 9 / היחס הנכון

היחס הנכון

תכנים נוספים לגיליון מס' 9, עיתון קבלה לעם

סדרת שיעורים בנושא פנימיות וחיצוניות, מתוך ההקדמה לספר הזוהר:

הקדמה לספר הזוהר, שיעור מתאריך 30.05.06

האדם נמשך לרוחניות, למשהו גבוה מהמציאות המוכרת לו. הרב לייטמן, משווה את המשיכה לעולם הרוחני לגילוי תרופה במקביל לגילוי המחלה, וכך אדם כבר מקבל את הידיעה שיבריא.

לצפייה בשיעור

לקריאת תמליל השיעור

הקדמה לספר הזוהר, שיעור מתאריך 31.05.06

מהו תפקידו של עם ישראל כלפי העולם? במה צודקות אומות העולם? מי מעורר את המכות והייסורים הפוקדים את עם ישראל ואת העולם כולו? למה דווקא עם ישראל נחשב לעם נבחר? שאלות אלו ועוד רבות אחרות יקבלו מענה מעמיק מפי הרב לייטמן, בשיעור זה.

לצפייה בשיעור

לקריאת תמליל השיעור

הקדמה לספר הזוהר, שיעור מתאריך 01.06.06

שיעור זה מתמקד בשתי שאלות עיקריות: מהי צורת הפנייה הנכונה לעם ישראל בדבר הפצת חכמת הקבלה, ובמה מתבטאת התפתחות הרצון לקבל בעם ישראל לעומת אומות העולם. על התלות ההדדית של בני ישראל ואומות העולם בדרך להתפתחות רוחנית.

לצפייה בשיעור

לקריאת תמליל השיעור

הקדמה לספר הזוהר, שיעור מתאריך 04.06.06

לאט לאט, מתוך ההסטוריה, לומדת האנושות את העובדה הפשוטה: אנו חיים במערכת אחת אינטגרלית. ככל שהזמן עובר, רואה האדם היחיד עד כמה הוא משפיע לכלל.

לצפייה בשיעור

לקריאת תמליל השיעור

הקדמה לספר הזוהר, שיעור מתאריך 05.06.06

בעל הסולם מספר שהאיכות חשובה יותר מהכמות. עד כמה שהאדם מתעסק בשאלות כמו "בשביל מה אני לומד את חכמת הקבלה?", ועד כמה שהוא רוצה לעלות לדרגה רוחנית על ידי הלימוד, כך נקרא שהוא מתעסק בפנימיות התורה והלימוד מביא לתוצאות.

לצפייה בשיעור

לקריאת תמליל השיעור

הקדמה לספר הזוהר, שיעור מתאריך 06.06.06

העולם עובר, בתקופה זו, משבר מטרתי, שתכליתו היא להביא אותנו לדרגת קיום רוחנית. במשך ההיסטוריה כולה לא הייתה תקופה כזו. עכשיו צריך לבצע את התיקון.חכמת הקבלה, חכמת האמת, היא שיטת האיזון עם הטבע והיא המענה על המתרחש בעולם.

לצפייה בשיעור

לקריאת תמליל השיעור

חזרה לראש הדף
Site location tree