אתה נמצא כאן: קבלה לעם / תכנים נוספים אודות בעל הסולם

תכנים נוספים אודות בעל הסולם

גדול מקובלי המאה ה- 20 בעל הסולם

בעל הסולם הוא המקובל הראשון שכתב את חכמת הקבלה לאנשים שלא נמצאים בהרגשת העולם העליון.

לצפיה >>לצפיה
תוכנית טלוויזיה: בעל הסולם - סיפור חייו

בעל הסולם הוא אחרון שושלת המקובלים הגדולים שהחלה באברהם. אין אדם שפעל יותר ממנו להכין עבורנו הכל, כך שנזכה לממש את מחשבת הבריאה. בתוכנית זו נלמד מיהו בעל הסולם, מה היה תפקידו, כיצד פעל ואיך נתן את האפשרות, גם לאדם הפשוט, להגיע לרוחניות.

לצפיה >>לצפיה
תוכנית טלוויזיה: בעל הסולם - הפצת הקבלה

תוכנית זו מתמקדת במפעל ההפצה של בעל הסולם: מדוע הקדיש את רוב זמנו להפצת החכמה? למה התנגדו למפעלו? מהו המסר? ומדוע רואה הרב לייטמן חשיבות כל כך גדולה בהעברת מסר זה לעם ישראל? צפייה נעימה.

לצפיה >>לצפיה
תוכנית טלוויזיה: בעל הסולם - העלייה לישראל

הרב לייטמן משוחח עם אלי וינוקור וערן שיוביץ על עבודתו של בעל הסולם בארץ ישראל, על החידוש המרכזי שהביא לעולם, על הסיבות שגרמו לו לדחוף את היהודים לעלות לא״י, על המשותף בינו לבין הרב קוק, ועל הגישה הנכונה והמועילה לספריו.

לצפיה >>לצפיה
הקלטה של בעל הסולם לומד בספר הזוהר

הקלטה מיוחדת במינה של בעל הסולם לומד בספר הזוהר. זוהר חדש, מאמר סתרי אותיות.

להאזנה >>להאזנה
בעל הסולם בעיני הדור

מדובר במקובל "שחרג ביודעין ובכוונת מכוון מדרכם של המקובלים לפניו להסתיר ולהצפין את דבריהם. לא חלילה מפני שמרד בהם. אדרבא. מפני שרצה להמשיך את דרכם. סוף-סוף הגיעה, לדעתו, השעה לגלות את הצפונות ואפילו לפרסם אותן ברבים".פרופסור אליעזר שביד, חתן פרס ישראל למחשבת ישראל לשנת תשנ"ד

המשך למאמר >>
דרך הקבלה אל הקומוניזם  דרך הקבלה אל הקומוניזם

"...מצאתי אותו עומד בבניין רעוע, חורבה כמעט, ליד מכבש דפוס ישן. הוא לא היה מסוגל להרשות לעצמו לשלם לסדר, ולכן סידר את אותיות הדפוס בעצמו, כשהוא עומד מעל המכונה במשך שעות בכל פעם, אף שהיה בסוף שנות השישים לחייו. הוא היה ללא ספק צדיק - איש צנוע, עם מאור פנים. מאוחר יותר שמעתי שהוא בילה כל כך הרבה שעות בסידור הדפוס, עד שהעופרת פגעה בבריאותו".

המשך למאמר >>
בן גוריון על בעל הסולם בן גוריון על בעל הסולם

מכתבו של בן גוריון לרב ברוך אשלג על אביו הרב יהודה אשלג (בעל הסולם זצ"ל)

המשך >>
גלריית תמונות של בעל הסולם המשך למאמר >>
חזרה לראש הדף
Site location tree