אתה נמצא כאן: קבלה לעם / ספריית כתבי מקובלים / קבלה לעם / קבלה במילים פשוטות / פרק 2: המשאלה הגדולה מכולן / על קצה המזלג

על קצה המזלג

לרצונות שלנו יש חמש דרגות, שנחלקות לשלושה סוגים. הסוג הראשון הוא הרצונות הבהמיים (אוכל, מין ומשפחה); הסוג השני הוא הרצונות האנושיים (כסף, כבוד וידע); והסוג השלישי הוא הרצון הרוחני ("הנקודה שבלב").

כל זמן שהרצונות שלנו היו משני הסוגים הראשונים, הסתפקנו ב"אילוף" שלהם על ידי בניית שגרה ובדיכוי והעלמה שלהם. אך כשהופיעה "הנקודה שבלב", שתי הדרכים האלה לא התאימו עוד, והיינו חייבים לחפש דרך אחרת. בשלב הזה התגלתה מחדש חכמת הקבלה, לאחר שהוסתרה במשך אלפי שנים, בציפייה לזמן שיהיה בה שוב צורך.

חכמת הקבלה היא האמצעי לתיקון שלנו. כשאנחנו משתמשים בה, אנחנו יכולים לשנות את הכוונה שלנו מרצון לקבל הנאה רק לעצמנו, שמוגדר כ"אגו", לרצון לתת הנאה. בכך אנו מתאחדים עם הטבע, עם הבורא.

המשבר העולמי שאנחנו חווים היום הוא בעצם משבר של רצונות. כשנשתמש בחכמת הקבלה כדי למלא את המשאלה האחרונה, העצומה מכולן – את הרצון לרוחניות – כל הבעיות ייפתרו מאליהן, מפני שהשורש שלהן נמצא בתסכול הרוחני שרבים מאיתנו מרגישים היום.

חזרה לראש הדף
Site location tree