ראש השנה

להמתיק את החיים

מבעד לאדי הסיר המהביל ניצבת אימא, חמושת פפריקה וכף בישול גדולה בידה, מבשלת לחייל שלה את הדגים שהוא כל כך אוהב. בליבה דאגה וכאב, רק שיחזור הביתה בשלום. אלוהים, שמור לנו על הילדים.

ובמוצב בצפון, הרחק ממנה, יושב חייל בודד, עיניו תרות אחר מפלט מהחשיכה, משהו שיעיר אותו, כי הוא שומר על חבריו לפלוגה. העייפות מבקשת להכריע, אבל הוא לא ייכנע. אם רק היה מקבל סימן חיים בוואטסאפ, מהבחורה שהכיר באפטר ההוא, כשחיפש קצת חמימות בקור של העיר.

ובבוקר יוצא אל הגן ילד קטן עם תיק אוכל גדול, וכמו בכל יום אוחז חזק בידה של אימא, כי בלי אימא הוא פתאום לבד. אבל אימא ממהרת לעבודה, והכול אומרים לו "אתה גדול ויכול". אז הוא בוכה ובוכה ובסוף נרגע. וכשהגננת תשאל: "מה נאחל לשנה חדשה?", "שאימא תבוא כבר" ילחש לעצמו, "ותקנה לי סוכרייה".

וכשיקרב סבא במכוניתו הכסופה לאסוף את נכדו אהובו מבית הספר, הוא יקווה רק שמישהו ירגיש את כאבו, איך רגליו הבוגדות כבר לא מוכנות לשאת את גופו, ואולי במחווה מפתיעה ישאיר לו חניה פנויה בקרבת הכניסה.

בכל רגע ממש מבקשים הלבבות מילויים חדשים: ביטחון ואהבה, חמימות וקרבה, התחשבות וגם סוכרייה מתוקה. בקשות די פשוטות, אז למה בעצם הן לא מתמלאות?

אולי אם השנה נשים לב לעובדה שהטוב שלי תלוי בטוב שלך; אם נדאג זה לזה בערבות הדדית, במקום לדשדש בדאגה העצמית; אם רק נלמד להרגיש שכל האנשים סביבנו דואגים לנו באהבה עצומה, אז כל משאלותינו יתגשמו ונבטיח לעצמנו שנה טובה.

להמתיק את החיים

סרטונים

מי אתה עם ישראל?

מי אתה עם ישראל?

איך נוכל למגר את השנאה כלפי היהודים? מסע חקירה מרתק, להבנת תפקיד עם ישראל וחקירת הסיבות לאנטישמיות מצד אומות העולם כלפינו.

בקורס הזה נאיר נקודות חשובות בהיסטוריה של עם ישראל לצורך הבנת מקומם של היהודים בקרב האנושות, אז והיום.

להרשמה וצפייה ללא עלות
מי אתה עם ישראל?

מי אתה עם ישראל?

איך נוכל למגר את השנאה כלפי היהודים? מסע חקירה מרתק, להבנת תפקיד עם ישראל וחקירת הסיבות לאנטישמיות מצד אומות העולם כלפינו.

בקורס הזה נאיר נקודות חשובות בהיסטוריה של עם ישראל לצורך הבנת מקומם של היהודים בקרב האנושות, אז והיום.

להרשמה וצפייה ללא עלות

סיפורים

"ראש נקרא שורש, ולפי הראש שהאדם מסדר לעצמו בתחילתו, כך הולך וממשיך את סדר החיים שלו".

כתבי רב"ש, אגרת כ"ט

חכמת הקבלה בתיבת הדוא״ל שלכם

תודה! נרשמת בהצלחה!
אופס! משהו השתבש.
לא נורה! נסה שנית או שלך מייל ישיר אלינו, ונטפל בהקדם!

חגי עם ישראל לפי חכמת הקבלה

מהם חגי ישראל על פי חכמת הקבלה, מה הם מציינים בהתפתחות הרוחנית של האדם ומדוע הם נחשבים כהזדמנות לגדילה רוחנית ולזמן להיות ביחד?

הסיפור שלנו

אנחנו קבוצת אנשים מקשת רחבה ומגוונת של החברה האנושית. חברים ב"קבלה לעם" – תנועה בינלאומית שבמסגרתה אנו לומדים את חכמת הקבלה – השיטה לחיבור בין בני האדם מעל הבדלי מין, גזע, דת ושפה.

כל אחד מאיתנו התחיל את דרכו כששאל שאלות על מהות החיים ומשמעותם, שאלות שהובילו אותו אל לימוד חכמת הקבלה. יחד שאבנו, ועודנו שואבים, את השראתנו מאחד מענקי הרוח של העם היהודי, הרב יהודה אשלג, גדול חכמי הקבלה של המאה העשרים, הידוע בכינויו "בעל הסולם" על שם פירוש "הסולם" שכתב לספר הזוהר.

המשך הסיפור
לאתר ״קבלה לעם״

מה שמדביק בינינו זה הרצון המשותף לבנות חברה טובה יותר, עתיד טוב יותר, על פי עצות המקובלים. דרכם אנחנו לומדים להתבונן על המציאות מנקודת מבט הרמונית, ורוכשים יכולת להתקשר זה עם זה מעל כל ההבדלים.

בעזרתם ברור לנו שתכלית האנושות היא אחדות חובקת עולם, כי רק מתוך אחדות יכול כל אדם לקבל הזדמנות להביא את חייו לנקודת המימוש הגבוהה ביותר עבורו, ולחיות חיים מאושרים ומלאי משמעות. רק כך כל אדם יבנה קשרים טובים שישפיעו לטובה על כל מעגלי חייו ויספקו לו הבנה משמעותית על החיים.  

עיקר הפעילות שלנו היא בקרב החברה הישראלית המפולגת. שם אנחנו שואפים ליצור אווירה של חום ואחווה, שייכות וביטחון, איזון וערבות הדדית. מחוץ לישראל, הפעילות מתמקדת בעיקר במתן מענה הולם כנגד האנטישמיות שממנה סובלים יהודי העולם, וחכמת הקבלה עומדת כחומה בצורה כנגד כל שונאי ישראל.

אנו מאמינים כי שימוש בחשיבה פלורליסטית ופתוחה, תוך התבססות על החכמה העתיקה, ישמשו כסירה שעליה נחתור כולנו יחד לעולם טוב יותר. ומכל הלב, אנחנו מזמינים אתכם להצטרף ולכתוב יחד את הפרק הבא בהיסטוריה של עם ישראל.