Left Sidebar Content

אקטואליה | ארכיון אקטואליה בעולם

התחזקות הכוח הנשי בעולם

מהי המהות של הכוח הנשי בטבע? מדוע דווקא היום הוא כמו יוצא מהמסתור אל קדמת הבמה? לאן זה אמור לקדם את כולנו כחברה בדרך לשוויון ולהשלמה?

מהותו של החלק הנשי בטבע היא לידה. בחכמת הקבלה החלק הנשי נחשב למרכז הבריאה, ומכונה בשם "המלכות". החלק הגברי קיים רק כדי לסייע לחלק הנשי להתפתח ולהוליד. הגבר זורע זרע, אבל כל ההתפתחות תלויה באישה. אישה זו אימא, אישה זו אדמה, אישה זה הכוח שממנו באה הצמיחה.

כמו פלוס ומינוס בחשמל, כך החלק הגברי והחלק הנשי בטבע אמורים להשלים זה את זה. החלק הנשי הוא כוח שטבעו למשוך פנימה, לתוכו, והחלק הגברי הוא כוח שטבעו להוציא החוצה, מתוכו. בלי אחד מהם לא תיתכן זרימת החיים. 

שילוב בין החלק הנשי והחלק הגברי קיים גם באישה וגם בגבר, בדומיננטיות כזו או אחרת. בכל תא ביולוגי, בכל מחשבה, בכל רצון, בכל דבר שקיים בטבע - תמיד יש שילוב בין שני אלה, כי האחד לא יכול להתקיים ללא השני.

לאורך ההיסטוריה, האישה הייתה צריכה להיות בבית, לבשל, לסדר את הילדים וכן הלאה. האישה קיבלה מהטבע כוח התמדה כדי לטפל בדור החדש, לחנך אותו. כיום העולם מקבל צורה נשית יותר ויותר, ונשים מנהלות ממשלות. 

משבר הקורונה יאיץ את התהליך הזה: מעורבותם של הגברים בניהול כל דבר תפחת, ונשים יתפסו את מקומם בהרבה מאוד תפקידים, גם בתחומים שבעבר נחשבו לגבריים ביותר כמו צבא וביטחון. השוויון בין גברים ונשים יאפשר לבנות חברה מאוזנת, בשיתוף ובאחריות הדדית, וישפר את איכות החיים שלנו באופן מהותי. 

בראייה התפתחותית, הטבע מקדם אותנו לשוויון מלא של גברים ונשים, עד לרמה שההשלמה בין שני חלקי הבריאה תהיה רוחנית ממש. אנו עתידים לגלות שבחיבור ביניהם קיים כוח גדול מאוד, וכל ההבדלים הגשמיים יאבדו מערכם. 

מושג "המלכות" מתאר כוח שליטה, ובאמת בכל משפחה שולטת בפועל האישה ולא הגבר. אומנם כלפי חוץ הגבר נראה כבעל המשפחה, אבל בסופו של דבר ברור לכול שמה שאישה רוצה, הגבר שלה עושה. כוח הרצון של האישה מולך במציאות. מאיפה זה בא? מכך שהאישה מולידה, מחנכת, מטפלת. הגבר רואה באשתו חלק מאימא שלו, וכך גם מתייחס אליה, רוצה או לא. 

התחזקות הכוח הנשי בעולם בזמנינו אמורה לקדם אותנו למצב שנתחבר יחד לכל דבר ועניין. לא שיהיה גבר בנפרד, ואישה בנפרד - אלא כדמות אדם אחד. בתורה מסופר שמלכתחילה נברא אדם אחד ואחר כך התחלק לשניים כביכול, ועכשיו אנו כמו משחזרים אותו. 

בסופו של דבר, יהיה עלינו להתקשר זה לזה באהבה עד לרמה שלא נרגיש שאנחנו מיליארדים, אלא כמו אדם אחד שכולל גברים ונשים, שמחוברים כולם למהות אחת. קשה ודאי לתאר עתה במה מדובר, אבל כך האבולוציה כולה תחזור לשורשה.

במצב של השלמה הדדית ושותפות מלאה, הכוח שימלוך הוא כוח החיבור. מטבעו, הגבר כמו ילד נמשך להתפרצויות, לכוחנות, לעשות הרבה רוח. אישה, לעומת זאת, דואגת לשלום בית, לשלווה, לרגיעה. ומכיוון שאנו חייבים להתקדם לעבר אחדות, השלמה ואהבה בין כולם,  ברור מדוע נשים מקבלות לידיהן שליטה בעולם.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 1263 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content