Left Sidebar Content

זמן קבלה

איך נשפר את חיי היומיום שלנו? כיצד ניתן למנוע את הסבל בחיינו? האם אפשר לשנות את הגורל? על השאלות הבסיסיות של הקיום עונה חכמת הקבלה
להורדת החוברתלחץ כאן להורדת חוברת
מהי חכמת הקבלה?

חכמת הקבלה היא שיטה בת למעלה מ-3,500 שנה, המציעה לכל אדם את הדרך להגיע לאיזון עם העולם הסובב אותו, ומתוך כך לחיות את חייו באושר, בביטחון ובשלמות.

מה מציעה חכמת הקבלה?

חכמת הקבלה טוענת שיש שורש אחד לכל בעיות העולם - כלכלה, בריאות, חינוך, יחסי הזוגיות, ביטחון, אקולוגיה ועוד - והיא הרגשת הניתוק ששורה בין בני האדם, ומציעה פתרון חד ומדויק לכל הבעיות הללו - חיבור והדדיות בין האנשים בעולם כולו.

חכמת הקבלה מלמדת אותנו את חוקי הטבע המנהלים את המציאות שאנו חווים, חוקים אשר פועלים עלינו מדרגה גבוהה יותר, ולעת עתה נסתרים מהבנתנו. לימוד החוקים והתהליכים האלה מְפַתח בנו חוש רוחני מיוחד שבעזרתו נוכל לסדר נכון את הקשרים בינינו, בני האדם, וכתוצאה מכך לתפקד בצורה הנכונה ביותר בחיי היומיום ולהגיע להרגשת שלמות ואושר.

למי מיועדת חכמת הקבלה?

הקבלה מתאימה לכל אדם שחש צורך בהתפתחות רוחנית, ללא הבדל גיל, מין, דת או גזע. עד המאה ה-16 המקובלים עצמם הטילו הגבלות על לימוד חכמת הקבלה, עד שיבשיל הדור. מתקופת האר"י הקדוש ואילך המקובלים קבעו כי הדור ראוי וצריך ללמוד את החכמה, ולכן הוסרו המגבלות על לימודה. כיום לומדים בארגון "קבלה לעם" העולמי קרוב לשני מיליון איש - מנתניה ועד בואנוס איירס, מניו יורק ועד טוקיו... כמעט בכל עיר גדולה תמצאו קבוצת חברים הנפגשים ללמוד יחד, מרכז לימודי גדול או יחידים הלומדים באופן עצמאי דרך האינטרנט. כדי ללמוד את חכמת הקבלה האותנטית לא צריך להגיע לגיל 40, וגם לא נדרש ידע מקדים.

מה לא נכלל בחכמת הקבלה?

מיסטיקה, דת, נומרולוגיה, קמעות ונסים, מאגיה וכישופים, חוטים אדומים, מים קדושים, קלפי טארוט, אסטרולוגיה ועוד...    

למה דווקא עכשיו ללמוד את חכמת הקבלה?

הטבע האגואיסטי של האדם הוביל אותו להקים מערכות חיים המבוססות על ניצול הזולת. תהליך זה הגיע לשיאו בימינו, וכעת כמעט כל מערכות החיים שבנינו ניצבות בפני משבר קשה: המערכת הכלכלית מצויה במשבר מתמשך, התרבות והאומנות גוועות, מערכות החינוך הולכות ומידרדרות, התא המשפחתי מתפורר, ומעל לכל המערכת האקולוגית, שנדמה כי יצאה לחלוטין מאיזון.

חכמת הקבלה מסבירה שהטבע מצוי באיזון כולל. בני האדם, כחלקים מהטבע, מחויבים גם הם לחיות באיזון, אך מפרים אותו. היחס האגואיסטי של האדם לזולתו הוא יחס המנוגד לחוקי הטבע שפועלים בהרמוניה, והוא משליך על כל מערכות החיים הסובבות אותנו, ומתורגם ישירות לסבל שאנו חווים ביומיום.

כעת הגענו לנקודת ההכרעה אשר ממנה לא נוכל להמשיך ולנהל את מערכות חיינו בצורה האגואיסטית שהתרגלנו אליה. כדי לשנות את דרכנו עלינו להכיר וללמוד את החוקים שמנהלים את המציאות, ולהתחיל להתנהג בדומה למערכות הטבע. חכמת הקבלה היא השיטה היחידה שבאמצעותה נוכל ללמוד כיצד להתנהל בהרמוניה עם הטבע, ולהגיע לאושר הנכסף.

מה הקשר בין עם ישראל ובין חכמת הקבלה?

לכל אורך ההיסטוריה היתה אהבת הזולת המפתח להצלחתו ולשגשוגו של עמנו. כל עוד היינו מחוברים זה לזה ושררה אהבה בינינו, עמד העם במלוא תפארתו הרוחנית והגשמית, וכשאיבדנו את כוח החיבור, העם התפלג, נפרד ואיבד את מקומו על פני מפת העמים.

אהבת הזולת היא היסוד שסביבו קיבץ אברהם אבינו את קבוצת המקובלים שהפכה ברבות הימים לעם ישראל. תלמידי אברהם קראו לעצמם ישראל, ישר-אל, על שום רצונם לגלות את ה"אל", את כוח האחדות שבטבע, כדי לאזן את הכוח שהפריד ביניהם עד כה - האגו.

המקובלים חוזרים ומדגישים בכל כתביהם את הקשר הישיר בין מימוש תפקידו הרוחני של עם ישראל לבין התופעות החיוביות או השליליות שחווה האנושות במהלך ההיסטוריה. "אין פורענות באה לעולם אלא בשביל ישראל".

הפצת המסר הקבלי ובראשו "אהבת הזולת" כאמצעי להתעלות מעל לכל הצרות היא המתכון היחיד שיכול להשיב את האיזון בינינו ולהעלות את האנושות כולה אל פסגת האושר והשלמות הנכספים.

איפה לומדים את חכמת הקבלה?
ערוץ "קבלה לעם" - מתחברים לטוב!

ערוץ 66 ב-Hot, פתוח לכל המנויים ללא תשלום - גם דרך האינטרנט:kab.co.il/tv

ערוץ "קבלה לעם" מביא לראשונה אל מסך הטלוויזיה את חכמת הקבלה. הערוץ כולו מבוסס על הפקות מקור של תוכן איכותי, קשר אינטראקטיבי עם הצופים ותקשורת גם באמצעים מקוונים.

הערוץ משדר מגוון תכניות לכל המשפחה 24 שעות ביממה. תמצאו בו שיעורים והרצאות, קורסים למתחילים ולמתקדמים, תכניות אקטואליה, תרבות, כלכלה, חינוך וזוגיות.

מכללת "קבלה לעם" - לימודים עם משמעות

מכללת "קבלה לעם" מספקת מגוון מסלולי לימוד של חכמת הקבלה לכל אדם שמתעוררות בו שאלות מהותיות.

סגל המרצים במכללת "קבלה לעם" מורכב מוותיקי התלמידים של הרב ד"ר מיכאל לייטמן, כולם בעלי ניסיון עשיר בהוראה ובפיתוח גישות ייחודיות ללימוד חכמת הקבלה. המורים במכללת "קבלה לעם" משתתפים בין היתר גם בפיתוח ובהגשה של תכנים לימודיים במסגרת ערוץ "קבלה לעם", ומפרסמים מאמרים בנושא בכתבי עת שונים.

קורס "יסודות בחכמת הקבלה"

במשך שני סמסטרים נצא למסע היכרות מעמיק ומרתק עם מבנה המציאות הרוחנית. בין הנושאים שיילמדו: תפיסת המציאות, חופש הבחירה, גשמיות ורוחניות, טוב ורע בבריאה, עשר הספירות, הכלי להשגת הרוחניות ועוד. הלימוד מבוסס על מאמרי היסוד של בעל הסולם, כגון: "פתיחה לחכמת הקבלה", פירוש "הסולם" לספר הזוהר ועוד.

השיעורים מועברים בדרך פשוטה, ברורה ומובנת. בנוסף להרחבת האופקים והדעת, רוכש התלמיד כלים מעשיים להתמודדות עם אתגרים בחיים, וזוכה לחוויה רגשית אישית המתעוררת בלבו של כל מי שזכה להתחבר אל כתבי המקור של המקובלים.

סמסטר א' - "מבט לקבלה" - עשרה מפגשים להקניית יסודות חכמת הקבלה.

סמסטר ב' - "עולמות נפגשים" - עשרה מפגשים להעמקת הלימוד בחכמת הקבלה.

פרטים נוספים במדור המכללה: kab.co.il/campus

מפגש "מפתחות פנימיים"

אחת לחודש בימי חמישי בערב נערכות ברחבי הארץ הרצאות בלעדיות בחכמת הקבלה, במגוון תחומים

רלוונטיים לחיינו: זוגיות, פרנסה, משמעות החיים, עבודה, העולם המודרני, מלחמה ושלום ועוד. המפגשים נערכים באווירה ביתית על כוס קפה ועוגה, ומשלבים סדנת חיבור ייחודית ואפשרות לשאלות ותשובות.

חוגי בית

הזמינו אותנו אליכם ונגיע בשמחה לסדנאות ביתיות חווייתיות בנושאים שמעניינים אתכם בראי חכמת הקבלה. הזדמנות מופלאה לחזק את תחושת החום והחיבור וללמוד על הנושאים המרתקים ביותר.

סדנאות ייחודיות בארץ ישראל

הזדמנות נדירה לטייל בעקבות המקובלים, ליהנות מנופי ארץ ישראל ובמקביל להבין את שורשם הרוחני.

הסדנה מתחילה השכם בבוקר, כמנהג המקובלים במשך אלפי שנים, נטייל ונלמד במקומות שבהם נכתבו ספרי המקובלים, ונסעד יחד בחיבור ובשמחה.

פורטל "קבלה לעם" - www.kab.co.il

פורטל התוכן הגדול והמקיף ביותר בעולם בנושא חכמת הקבלה האותנטית. בין שלל תכני הפורטל תוכלו למצוא: עשרות שיעורים ללימוד עצמי ללא עלות, שידור אינטרנטי של ערוץ 66, תכניות, קליפים ומאמרים בנושא אקטואליה ותרבות בראי הקבלה, ספרייה עשירה, תכנים לילדים ולמשפחה, מוזיקה ושירים להורדה ועוד.

 

הוצאה לאור של ספרי קבלהלאתר הספרים

ל"קבלה לעם" הוצאה לאור המציעה מגוון רחב של ספרים: כתבי מקור של האר"י, של בעל הסולם ושל הרב"ש, ספרים ללימוד עצמי מתוך שיעורי הרב לייטמן, ספרי מחקר וספרים להיכרות עם חכמת הקבלה. 

לאתר הספרים

מי אנחנו?

"קבלה לעם"

הוא מוסד חינוכי ללא כוונת רווח, בראשותו של הרב ד"ר מיכאל לייטמן. מטרתו לממש את הוראתם של גדולי המקובלים, ולהעביר את הרעיונות והערכים של חכמת הקבלה האותנטית לקהל הרחב.

הרב ד"ר מיכאל לייטמן 

היה תלמידו ועוזרו האישי של הרב ברוך שלום אשלג, בנו הבכור של מחבר פירוש "הסולם" לספר הזוהר, הרב יהודה אשלג. במשך שתים-עשרה שנה רכש מפי רבו את תורת "הסולם" של אביו, עד לפטירתו בשנת 1991.

מדי יום מעביר הרב לייטמן הרצאות ושיעורים בספר הזוהר ובכתבי המקור של הקבלה, והם משודרים בשידור חי ברשתות טלוויזיה שונות וברשת האינטרנט.

בכל יום ראשון בשעה 20:00 הרב לייטמן עונה על שאלות המאזינים ברדיו 103FM

בשלושת העשורים האחרונים פרסם הרב לייטמן למעלה מ-40 ספרים אשר תורגמו לכ-20 שפות. בנוסף, שימש הרב לייטמן כחבר במועצת החכמה העולמית (World Wisdom Council). מומחה בביו-קיברנטיקה, ואוחז בתואר של דוקטור לפילוסופיה.

הרב לייטמן מנהל בלוג אישי - "קבלה, מדע ומשמעות החיים" www.laitman.co.il,הבלוג מתורגם ל-17 שפות ומתעדכן מספר פעמים ביום.

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>hafatza</p><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content