Left Sidebar Content

אקטואליה | ארכיון אקטואליה בארץ

יבוא שלום? עלינו!

שום דבר לא ישתפר ביחסם של הערבים אלינו, וגם לא ביחסו השלילי של העולם, עד שאנחנו בעצמנו לא נפצח את שורש העניין. על סוף מעשה במחשבה תחילה, ועל הכאוס שמתוכו תתברר הרמוניה בין כולם לכולם.

בטבע אין מקרה. יש חוקיות מחולטת שפועלת על הדומם, הצומח, החי והאדם, בין אם אנחנו מזהים יותר או פחות ממנה. הכוח הכללי שבמערכת הטבע, תקראו לו הטבע או כוח עליון, מניע כל התפתחות בהתאם לצורה הסופית שמוגדרת במערכת מלכתחילה. 

בגדול, התהליך שאנחנו צריכים לעבור בהיסטוריה הוא ממצב של כאוס מוחלט שנקרא גם "שבירה", אל מצב של מציאות הפוכה, מתוקנת, שלמה. השלמות היא הרמוניה בין כל חלקי המערכת, בכל הדרגות ובכל הקשרים שיש בה. 

בתהליך הזה יש תקופות, ועד שמגיעים להתפתחות האדם עוברות מיליארדי שנים. גם בהתפתחות האנושית-חברתית יש תקופות שונות, כמובן. עד לפני ששת אלפים שנה כמעט, איש לא גילה את תוכנית התפתחות שמוגדרת בטבע, ותהליך ההתפתחות התרחש מאליו. 

ואז, מישהו בשם אדם גילה את כל העניין: שיש מצב סופי, מושלם, ויש מצב התחלתי, מבולגן, ושרשרת מצבים שמחברת אותם. הוא גילה את החוקיות, את פריסת התהליך, ולימד את תלמידיו איך לחקור את פנימיות הטבע. את אותו המנוע שמסובב כל אחד ואת כולנו גם יחד, ומביא אותנו לצורה העתידה שאליה אנחנו מחויבים להגיע. 

כך נולדה חכמת הקבלה. היא מגלה את תוכנית ההתפתחות של הבריאה, את תוכנת ההפעלה שלה, ומאפשרת לעבור את כל התהליך בצורה מודעת, יפה ומהנה. לקחת חלק פעיל במה שקורה לנו, להשתתף בהנהגה, לפתח הכרה והבנה.

עשרה דורות אחרי אדם, הגיע חוקר בבלי בשם אברהם ופרסם את הידיעה הזו ברבים. מכל העמים שחיו באזור התקבצו סביבו אלפי תלמידים, ומהם התהווה עם ישראל כפי שמתאר הרמב"ם בספר המדע. אותה קבוצה התייחדה בכך שהיא למדה את השיטה ליצירת הרמוניה, חיבור משלים בין אדם לאדם, התעלות מעל האגואיזם הצר לאהבה בין כולם. השם ישראל, מלשון לי-ראש, הגדיר את תפקידם: להוביל תיקון עולם. להראות דוגמה כיצד צריכים להתחבר כל בני האדם. לאורך הדורות הצטרפו לאומה הישראלית אנשים שהרגישו משיכה לאותו כיוון התפתחות, והצטרפו להובלה. 

עם זאת, מרגע שהעם הזה קיבל לידיו את השיטה לחיים בהרמוניה, נמסרה לו גם אחריות גדולה. כל מה שקורה בקרב האנושות, כל מה שקורה בטבע הסובב, כל מה שקורה בכלל - האחריות היא עליו. אם יש משהו מעוות, לא מחובר נכון, לא מסודר - הוא שנושא באשמה. לכן, מעת לעת באים מהמערכת כוחות שונים שמחייבים אותו להתעורר, לקדם את האנושות אל שלמותה.

אינתיפאדות, מלחמות ופיגועים רצחניים, אנטישמיות ששוב עולה ברחבי העולם והתקפות על יהודים - כל הלחצים מצביעים על כך שאנחנו מפגרים במימוש המשימה. גם אם באלפיים השנים האחרונות אנחנו בכלל לא מודעים לקיומה, היא עדיין רובצת על כתפינו. אין פתק החלפה.

אותה אחדות שעשתה מאיתנו עם ואחר כך נחרבה, אותה הרמוניה שהסתיימה כששנאת חינם השתלטה - עלינו ללמוד לשחזר אותן. לא לחינם עברנו אלפיים שנות גלות. היינו צריכים להתערבב עם כל אומות העולם, לספוג רצונות אגואיסטיים שאחר כך נוכל לתקן אותם. 

אם נלמד היום להתחבר בינינו לפי אותה שיטה של אברהם, אנחנו נגרום לסדר חדש בכל העולם. ככל שנדע לבנות פה השלמה, הדדיות, חיבור עמוק בין כולם לכולם - הכוח החיובי הזה יתפשט ברחבי העולם. כמו וירוס רוחני, הוא יחדור לכל המערכות וירגיע את כולם. הסכסוכים בעולם יירגעו, המשברים ייפתרו, קשר הדדי יתהווה בין כל בני האדם. ויהיה מורגש שזה בא מכאן. שזה אקזיט ישראלי, לטובת כולם.

יוצא שאין מה לצפות לשינוי חיובי ביחסם של בני הדודים אלינו, או לבנות על מתווכים מהעולם שיעשו שלום בינינו לבינם. זה לא יקרה, חבל על הזמן. עלינו להתרכז בעבודה על חיבור נכון בתוך עם ישראל. הכול מתחיל ונגמר בינינו, מוכרע כאן.

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 453 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content