Left Sidebar Content

תרבות

הכל אודות העיתון והמגזין "קבלה לעם"

"קבלה לעם" הוא עיתון א- פוליטי, לא מסחרי, הכתוב "בגובה העיניים", ושואף להעביר את המסר העתיק של המקובלים לאורך הדורות בשפה פשוטה, קלה ומדעית. הוא מיועד לכולנו: חילוניים ודתיים, ספרדים ואשכנזים, צברים ועולים חדשים, גברים ונשים, צעירים וותיקים. מועד יציאתו לאור של "קבלה לעם" לא תוכנן מראש אלא נולד מתוך צורך. חשנו כי "צו השעה" מחייב לפעולה. מטרת העיתון להפיץ בצורה חופשית את הידע הרב הטמון בחכמת הקבלה, בשפה פשוטה לא מגמתית וללא תשלום

ההתחלה

ב-5 ליוני, 1940, החליט הרב יהודה אשלג (בעל הסולם 1884 - 1954), מחבר פירוש הסולם לספר הזוהר, לעשות מעשה: הוא הוציא לאור את עיתון "האֻמה", עיתון הקבלה הראשון בהיסטוריה של העם היהודי. "האמה" הופץ לכל דורש ועל אף מאמציו של בעל הסולם הוא היה כתוב בשפה לא פשוטה. בארץ ישראל של שנות ה - 40 עורר הצעד תמיהה רבה. לאורך דורות נשמרה חכמת הקבלה בחדרי חדרים והותרה ליחידי סגולה בלבד. גם כיום, 66 שנה אחרי פרסום האמה, נראים מעשיו של בעל הסולם מהפכניים ומרחיקי לכת. אם כך, מה גרם לגדול מקובלי המאה ה - 20 לפעול כפי שפעל? האם הרב אשלג הרגיש שמשהו השתנה?

אכן כן. בעל הסולם, בדומה לרב קוק (1865 - 1935) שחי בארץ בתקופה מקבילה, מסביר במאמריו הרבים, שהדור כבר ראוי ובשל לחכמת הקבלה. חזרתו של עם ישראל לארץ ישראל לאחר 2000 שנות גלות סימלה עבורו את תחילת התהליך. לדבריו על מנת שעם ישראל ישוב לארצו, נדרשת עליה רוחנית. איננו יכולים להסתפק בשמירה על קיומנו הגשמי בלבד - הגיעה העת להתפתח.

קבלה - לכולם

שישים ושש שנה אחרי פרסומו של עיתון "האומה" יוצא לאור עיתון "קבלה לעם" - עיתון השואף להעביר את המסר העתיק של המקובלים לאורך הדורות: מסר של אחדות, חיבור ואהבה. זהו אותו מסר שאותו לימדו אברהם ומשה, ואחריהם כל גדולי המקובלים עד לימינו.

מטרת העיתון היא להפיץ בצורה חופשית את הידע הרב שטמון בחכמת הקבלה כדי להביא לשינוי יסודי בתפיסה שלנו את עצמנו, כיחידים וכעם, כאֻמה. העיתון מחולק בחינם בכל רחבי הארץ.

התכנים

גיליונות העיתון עשירים בתכנים העוסקים בכל תחום אפשרי הנוגע, הן לחיי האדם השואף להתפתחות רוחנית ממשית, והן לאדם המעוניין להעשיר את עולמו ואת זווית ראייתו על מציאות עולמו וחייו.

כאן תוכלו למצוא:

• כתבות ומאמרי עומק העוסקים בהתפתחות עם ישראל והאנושות כולה.

• מאמרים העוסקים באקטואליה, חינוך, מדע ועוד, ובזווית הראייה הקבלית עליהם.

• גיליונות חג ססגוניים ומיוחדים.

• ראיונות ושיחות עם אמנים ואנשי ציבור הלומדים קבלה.

• מדורים לימודיים המיועדים להקנות יסודות וערכים בחכמת הקבלה.

• מדורי ילדים.

• סיפורים ושעשועונים.

• ועוד.

 

"קבלה לעם" - המגזין

אחרי עשרים ושישה גיליונות עיתון מצליחים, יוצא "קבלה לעם המגזין" - שיתוף פעולה בין הוצאת "קבלה לעם" לערוץ המגזינים SBC, שהוליד פורמט עשיר, צבעוני ונוח יותר לקריאה ועיון.
במגזין תוכלו ליהנות מכתבות איכותיות בנושאי זוגיות, חינוך ילדים, החיפוש אחר האושר, מגמות עתידיות, מדע פופולארי, התייחסות לאירועים אקטואליים, ראיונות עומק עם אמנים ואנשי רוח ומדורים עשירים.

משהו אחר

הנקודה הפנימית שמתעוררת בלבם של רבים מאיתנו מולידה בנו צורך למשהו אחר, חדש - השתוקקות לחיים רוחניים. הנקודה הפנימית מפיחה בנו תקווה לעתיד טוב יותר, אולם עלינו להבין שהנתיב לחיים שלמים עובר בראש ובראשונה דרך החיבור בינינו ואיתו גם הדאגה לעתיד האומה והמדינה.

חכמת הקבלה שמתגלה בימים אלה ברוב עם הייתה מוסתרת לאורך שנים והמתינה לרגע שבו נהיה בשלים למימושה. כיום היא הופכת לרלוונטית יותר ותופסת את מקומה כפתרון שיכול לאחד את חלקי העם השונים ולהביא את כולנו - ברמה האישית והכללית - למקום טוב יותר.

מטרת "קבלה לעם" היא להעביר רעיונות אלה. אנו מקווים שביחד נצליח לממש את המסרים שניסה בעל הסולם להעביר לעמנו בעבר, ולהגיע אל המטרה שלה ייחלו הוא וכל גדולי המקובלים לפניו - אהבה, אחדות וחיבור בין כולנו.

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content