Left Sidebar Content

תגובות לעיתונות

תגובות לעיתונות

תגובתנו להתקפה התקשורתית החדשה של אהרון אפלבאום נגדנו

מה עושים כאשר יש נגדך ונגד אלו היקרים לך מתקפת הכפשה מאורגנת ועקבית? נלחמים!

איך נלחמים? יש דרך אחת שבה החוק במדינת ישראל מאפשר להגן על שמנו הטוב: תביעה בהתאם לחוק איסור לשון הרע, המוכרת כ"תביעת דיבה".

אנחנו ב"קבלה לעם" נמצאים בעיצומה של תביעת דיבה שכזו נגד "המרכז הישראלי לנפגעי כתות" והעומדים בראשו רחל ליכטנשטיין וגליה גינרמן, נגד אהרון אפלבאום, המממן הראשי שלהם והאחראי מטעמם על "תיק 'בני ברוך - קבלה לעם'", נגד גור מגידו, עיתונאי שמוביל את מסע ההכפשה השקרי בתקשורת באופן מגמתי ומניפולטיבי ואשר ממומן על ידי גוף אנטי-ישראלי בשם "הקרן למגיני זכויות אדם"; ולבסוף נגד מקסים דיאמנדי, שכיר החרב ופעיל השטח של אפלבאום ו"המרכז הישראלי לנפגעי כתות".

המערכה המשפטית הזו נחתה עלינו כמוצא אחרון, ניסינו להימנע ממנה כמה שרק אפשר, שיחות על גבי שיחות, פורמליות ובלתי פורמליות, ישירות ובאמצעות אנשי קשר - כלום לא עבד. גם לאחר הגשת התביעה נתנו צ'אנס לכל ניסיון פשרה או גישור שהוצע. אבל מהר מאוד הבנו שבפרשה הזו מדובר באנשים ובגופים שהאובססיה החולנית שלהם כלפינו כבר מזמן איבדה את הבלמים.

בעקבות הכפשותיו ושקריו של המיליונר האובססיבי אפלבאום, הגשנו כנגדו תביעה בגין פרסום לשון הרע. התביעה מתבררת מזה כשש שנים בבית משפט השלום בפתח תקווה ונמצאת בשלב מתקדם מאוד. במסגרת התביעה הזו העידו מטעם "קבלה לעם" אנשים רבים ומגוונים ועדותם הייתה מצוינת.

לשקר אין רגליים ואפלבאום יודע שבסופו של דבר האמת תצא לאור. לכן הוא מרכז את מרב מאמציו בהמשך ההתקפות התקשורתיות כנגדנו - כל עוד הוא יכול וכל עוד אין פסק דין שקובע שהוא שקרן.

כך במהלך הכנס השנתי הגדול שלנו, שנערך לפני מספר שנים, פרסמו אפלבאום ו"המרכז הישראלי לנפגעי כתות", הגוף שאותו הוא מממן, קמפיין הכפשות ממומן ושקרי כנגדנו ברשת האינטרנט. פרסומים אלו נכללו מאוחר יותר במסגרת תביעה כספית שהוגשה על ידינו ואשר כללה מעל שמונים פרסומים מכפישים ושקריים!

סכום התביעה עומד על למעלה משלושה מיליון ₪, והתביעה המתנהלת בבית המשפט המחוזי במחוז מרכז נמצאת עדיין בשלבים המקדמיים שלה.

כשהתחלנו את התהליך קיבלנו החלטה לא לשתוק. ידענו שזה הולך להיות מסע ארוך ולא תמיד נעים. הסכמנו שבניגוד למצבם של חכמי הקבלה שנרדפו במשך מאות שנים, מצבנו אחר היום. היום אנחנו מונים מאות אלפים ברחבי העולם. היום יש לנו כוח ועוצמה. היום עשרות אלפי אנשים בארץ משלבים את חכמת הקבלה בחייהם ומטמיעים את ערכי אהבת הזולת כדרך חיים. לכן, היום אסור לנו לשתוק כאשר מפעל החיים המבורך שנקרא "בני ברוך - קבלה לעם" מוכתם על ידי שקרים והכפשות.

משום כך החלטנו על הגשת תביעה נוספת, נפרדת, בבית משפט השלום בירושלים, כנגד שלושה סייענים שהשתתפו בפרסום הקמפיין האינטרנטי המכפיש: שני בעלי תפקידים בשכר בבלוג השקרי של אפלבאום ואישה נוספת שהייתה רשומה כבעלת כתובת אתר האינטרנט (הדומיין) של "המרכז הישראלי לנפגעי כתות".

בית המשפט בירושלים החליט כי לא ידון בפרסומים עצמם, מאחר ואלו כבר נדונים בתביעה שהגשנו בבית המשפט המחוזי, וצמצם את הדיון בפניו בשאלה הטכנית של מידת מעורבותם ואחריותם של שלושת הסייענים לפרסומים שבוצעו.

לצערנו בית המשפט קבע כי לא הצלחנו להוכיח את מידת האחריות של שלושת האנשים הללו לפרסומים, ודחה את התביעה כנגדם מבלי לדון כלל בשאלת הפרסומים עצמם.

לעמדתנו מדובר בהחלטה מוטעית של בית המשפט. במיוחד לנוכח הפרסומים שהעלה אפלבאום עצמו לאחר המשפט בהם הוא מכנה את הנתבעים ה"אנשים שסייעו לאפלבאום". זאת בעוד שבמהלך המשפט הכחישו הנתבעים בתוקף סיוע שכזה מצידם.

עד היום המערכה המשפטית שלנו הביאה להישגים רבים. הרוב המוחלט של הגופים שהכפישו אותנו חזרו בהם והתנצלו ובגדול. השקרים של אלו שסירבו לעשות כן: אפלבאום, ליכטנשטיין וחבורתם לא יעמדו להם לעד והדין ימוצה אתם עד תום. למרות שברור לנו שלא תמיד ניתן לנצח בכל קרב, המערכה להגנה על הבית שלנו תימשך במלוא העוז והעוצמה. כמו שכותב הרב ברוך אשלג, אשר על שמו מכונה עמותת "בני ברוך - קבלה לעם": "עלינו להתחזק בדרך... ובביטחון עז שכל יום יהיה לנו כחדש, שצריכים לחדש בכל עת את היסודות... ונצעד קדימה".

 

לתגובות נוספות
גלי צה"ל מתנצלת בפני "קבלה לעם" על פרסום שקרי

גלי צה"ל מתנצלת בפני "קבלה לעם" על פרסום שקרי

בשורה טובה: התביעה שהגישה "קבלה לעם" בעקבות תחקירים ששודרו בגלי צה"ל הסתיימה והתחנה תשדר הודעות התנצלות
לכתבה המלאה
המוטו שלנו הוא אחדות, אבל אנחנו יודעים גם להילחם כשמדובר בשקרים

המוטו שלנו הוא אחדות, אבל אנחנו יודעים גם להילחם כשמדובר בשקרים

מאחורי כל ניסיון ל"חיסול ממוקד" עלול להסתתר אינטרס חבוי, בין אם מדובר במרכז "חברתי" או גוף תקשורתי. השאלה למי יש את הכוח להיאבק על חפותו. ​"קבלה לעם​"​, ​עמותה הדוגלת באחדות, מצא​ה​ עצמה ב"מלחמה" ​כפויה מול אתר "העין השביעית"​ ומול "המרכז הישראלי לנפגעי כתות". המאבק הסתיים במחיקת התביעה ובפרסומי התנצלות. צריך לקרוא כדי להאמין
לכתבה המלאה
הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content