גברים-נשים

סרטים במציאות

לפני כמה ימים ראיתי סרט. לא זוכר את שמו. בסרט הזה מתוארים גבר לאשה שמסכמים ביניהם לקיים יחסים אפלטוניים פשוטים וברורים ללא התחייבות כלשהי. בהדרגה היחסים בין השניים הופכים לרגשיים יותר, הציפיות של אחד כלפי השני עולות, הפערים בקשר מתגלים, החיכוכים בלתי נמנעים ונוצר נתק ביחסים.
כמובן שכמו בכל סרט רומנטי או דרמטי, הבמאי רוצה להשאיר טעם טוב אצל הצופים והסיום הוא לרוב אופטימי. אבל כשאני מנסה להשליך את המצב בין שני בני הזוג מהסרט על המציאות, זה הרבה פעמים מסתיים לא בדיוק כמו שהבמאי תכנן.

המחלוקות בין בני זוג יכולות לקרות סביב אינספור נושאים. על מה בעצם הוויכוח ומה התוצאה שרוצים להגיע ממנו?
גבר ואשה שונים לגמרי בכל התכונות שהגיעו לנו מצד הטבע ולכן כל תפיסת העולם של כל אחד ואחת היא אחרת. הדברים שנראים חשובים לגבר או לאשה הם שונים. אם אישה מתקשרת לבעלה ושואלת אותו: “איפה אתה?”, והגבר עונה: “בעבודה, למה את שואלת?”, אז האישה אומרת: “בשעה כזאת אתה בעבודה?”. אז אפשר להבין ששיחה קצרה כזאת יכולה להתפתח למצב בעייתי בין שניהם כשכל אחד תופס אחרת את כוונות בן או בת הזוג והקשר ביניהם יכול לקבל תפנית שבה כל אחד מהם יקבל רגשות לא כל כך חיוביים שלא הורגשו קודם אחת כלפי השני. וכך לאורך זמן, בקשר בין בני זוג מתפתחים רגשות חיוביים ושליליים. איך אנחנו מתמודדים בינינו עם הרגשות האלה?

כל אחד מבני הזוג רגיל להיות עם עצמו וקשור לעצמו בלבד עם רצונות ומחשבות משלו. כשיש שניים ורוצים לבנות ביניהם קשר, זה כבר מצב חדש מתקדם יותר שבו כל אחת ואחד צריך להתחיל להתחשב בשני. אם בת זוגי חשובה לי אני אהיה מוכן לעשות ויתורים יותר ויותר גדולים בשבילה. זה חייב להיות הדדי ולבוא גם מצידה כדי להצליח. כל פעם נגלה בינינו יותר חוסר הבנה ויותר קושי שיצריך כל אחד מאתנו לוותר על משהו כדי להכיל את בן הזוג ולחזק את הקשר. שני בני הזוג צריכים להסכים ביניהם ולהבין שחיכוכים ומחלוקות מגיעים כדי לחזק את הקשר ביניהם יותר ויותר. זאת שיטה שבה בעצם בונים את האהבה שהיא הדרגה הגבוהה של יחסים. זאת שיטה שצריך ללמוד איך לממש אותה. אם יש רצון, צורך וחשיבות לזה אצל שני בני הזוג, זה יכול להצליח.

About the author

אלכס קפלן

Add Comment

Click here to post a comment