כללי נפש האדם

מבולבלים?

העולם מציע שפע אינסופי. מה ללמוד, מה לעשות, במה לעבוד, איפה לחיות? להיות טבעוני, צמחוני, או לאכול רק פירות? לגור במגדל גבוה או בקיבוץ ואולי בכלל בקצה השני של העולם. וואו כמה בחירות עליי לעשות, ואינסוף התלבטויות. ומי יודע מה נכון?

החיים בתקופה הזאת לא פשוטים. רוב הזמן אנחנו מתלבטים. מרוב עצים לא רואים את היער. יש כל כך הרבה דברים ונדמה שתמיד אנחנו מפסידים, כי אם בחרתי באחד- ויתרתי על היתר ויש לי זמן מוגבל ועוד כמה תנאים שמהם עליי לבחור בטוב ביותר, אבל איך יודעים??

אז הוקמו גופים שייעודם הוא לכוון כל אחד וכל אחת למה שמתאים לה ולו, מבחנים ואבחונים שונים ומשונים שמטרתם להבהיר לאדם במה הוא חזק ומה כדאי. אבל יש המון כאלו, ובכלל מגוון שיטות, זה מגדיל את הבלבול, אז מה לעשות?

פעם היה כל כך פשוט. חיינו יחד בכפר. התא המשפחתי היה מסודר. הילדים גודלו על ידי אימם והמקצועות הועברו מדור לדור. היה לנו כל מה שצריך אבל זה לא הספיק. הרצונות גדלו ועוררו אותנו להתרחב, להתפתח ולהתחדש. אז יצאנו מהכפר אל העיר, אל העולם ואחרי כמה סיבובים גילינו שהאושר גם לא שם.

האדם בסך הכל רוצה להתממש בשמחה. להרגיש טוב באמת ולא להתייבש. ובשביל זה צריך ללמוד דבר אחד, איך לאהוב. כשנדע איך לסגל בינינו יחסי אהבה אז כל אחד ואחת ידעו את מקומם מיד וללא התלבטות, בלבול וייאוש. כשהאהבה מנחה את האדם הוא מיד הולך אחריה, בבטחה ובאמון. כי זו התכלית היחידה, ללמוד את מקצוע האהבה. ובזה לעבוד ולמען זה לחיות ורק שם לגור.