הרהורים

מסע הרפתקאות לעולם נסתר

בשנת 2018 היה לי מפגש מרתק, מסע הרפתקאות שאסור לספר, שחל עליו איסור וטאבו המון שנים, שנקשרו אליו סיפורים קשים על אלו שהתפתו להיכנס אליו. זהו מסע מרתק לתוך קסמי ספר הזוהר.

יש לי חלום, אחי ואחיותי, עם ישראל, לקחת אתכם לצלול לתוכו.

אני גדלתי בבית של הורים וסביבת אנשים שעברו את התופת של השואה, והחליטו שאין אלוהים, והתרחקו מכל ערך שמזכיר מסורת. היינו חילוניים לגמרי. ה”דת” שלנו הייתה הציונות העכשווית.

נכון, אני לומדת את חכמת הקבלה, וגם אליה הגעתי רק בעת האחרונה. אבל לבי נקשר בעיקר לקסם המילים והעומק המופלא שהן יוצרות בספר הזוהר. כאשר אני פותחת אותו, מיד הלב שלי מתרחב, מחייך ומצפה לניצוצים החדשים שיעלו בשיעור, למילות המשלים, דברי הכותבים, אמרות על החיים, השזירה העדינה והמעודנת המספרת על מבנה העולמות העליונים ונותנת להם חיות כזו בלתי ניתנת להסבר הגיוני, משהו רגשי בלתי נתפש, שמיד כאילו אוספים אותי לתוכם, כמו לגן הרפתקאות מלא הסתרות, הפתעות וגלויים.

אני חושבת לפעמים על 2000 השנים של חושך ואפלה, של גלות, שבהן ספר הזוהר לא היה זמין לעם שלנו להאיר בליבם. אבל עכשיו הוא פתוח ומזמין אותנו להשתכשך בבריכת הזהב, הכסף וכל צבעי הקשת של הנשמה שלנו, שיש לכולנו, זו שכמהה לפרוש כנפיים למרום, זו שמשתוקקת לממש את המהות הגבוהה שלשמה נברא האדם.

ספר הזוהר זו החוויה המופלאה, העמוקה והיותר משמעותית שלי משנת 2018.

וזה החלום שלי להגשמה בשנת 2019.

– – –

תמונה