בתקווה שהלב ייפתח

שיאי ההדבקה נשברים מיום ליום. בנוסף, מתגלים ממצאים שמוכיחים שעדיין לא ממש ברור איך הווירוס עובד. האם חכמת הקבלה יכולה לסייע במשהו?

ובכן, לחכמת הקבלה אין יחס לווירוס עצמו כמרכיב ביולוגי, היא חוקרת רק את הרמה החברתית-אנושית ואת הבעיות שמתגלות בה. אם נדע לאבחן את הסיבה היסודית לבעיות אלה ונעקור אותה מן השורש, יבוא הפתרון גם לבעיות שברמת הדומם, הצומח והחי, ובכללן הקורונה.

דרך הווירוס הטבע בא לשנות את ההתנהלות שלנו כבני אדם. הווירוס הוא כמו חלקיק אינפורמטיבי המראה שאנחנו מחוברים בצורה לא נכונה זה לזה, בצורה נצלנית ואגוצנטרית, ולכן כדאי קודם כל להתרחק זה מזה כדי למנוע נזקים נוספים. 

מעבר לכך, אנחנו נדרשים לדון ולברר מה באמת נחוץ לקיומנו מכל התעשייה המופרזת שרק מזהמת את האוויר, המים והאדמה, ולצאת לתהליך של הרזיית המשק. כך נוכל לחסוך אינטראקציות מיותרות בין בני אדם שמעצימות את שרשראות ההדבקה ללא צורך, וגם לאפשר לטבע לשקם את עצמו.

ככל שנתעכב במתן תגובה כזו למגפה, הווירוס יהיה קטלני יותר ויותר. גם אם נתקדם בהבנת האופנים שבהם הווירוס עובד, בכך כמו ניאלץ אותו להפוך לערמומי יותר. 

למעשה, הווירוס הוא תוכנה ביולוגית שנכנסת לגופנו ומשבשת את התוכנות שפועלות בו ואת העברת האינפורמציה. מטרתה של התוכנה הפולשנית היא לקדם את התפתחותנו כבני אדם, ודרך זה לקדם את כל הדומם, הצומח והחי.

כיוון שלא הגבנו נכון להתפרצותה של המגפה לפני מספר חודשים, לא שיפרנו את היחסים בין בני אדם לכיוון של התחשבות, אחריות ותמיכה הדדית, לא הפחתנו את החיכוכים בין מגזרים ובין מדינות, לא צמצמנו את הפעילויות המיותרות שהורסות את כדור הארץ – אז הווירוס מכה בנו שוב, כדי להכריח אותנו לסדר את עצמנו בצורה אינטגרלית, משלימה.

איך הווירוס קולט את ההתנהגות שלנו, ומגיב אליה בהתאם? אנחנו והווירוס נמצאים באותה מערכת. הטבע. זו מערכת אחת גדולה שמקיפה את כל המציאות, ובתוך כך גם את התגובות שלנו לכל מה שקורה. אם ההתנהגות שלנו ממשיכה להיות אנטי-מערכתית, אגואיסטית, צרה, אז המערכת נדרשת להגיב ביתר עוצמה. אם לא נשנה את התנהגותנו, שום הון שבעולם לא יסייע למציאת תרופה שתבלום את המגפה, כי הווירוס בכל פעם יעדכן גרסה.

הבעיה היא קודם כל ביחס העוין של אדם לאדם, ולכן הווירוס דופק בדיוק על הנקודה הזו. הוא לא מאפשר לנו להתקרב, לחזור לשגרה, עד שלא נתקן את היחס שלנו לאחרים מן היסוד. אנחנו צריכים לתפוס שהטבע רואה אותנו כמערכת אחת אינטגרלית, גם אם בהרגשה שלנו אנחנו יחידות נפרדות. 

רק אם נתחיל לפתח הרגשה וחשיבה אינטגרלית, אנחנו נתאים לאינטגרליות שבמערכת הטבע, ואז הווירוס ייעלם. אנחנו נגלה שכל הדומם, הצומח והחי, מגיבים בהתאם וקולטים אותנו בתוכם כחלק אינטגרלי, ולא מאיים. כדור הארץ ילבלב, ונראה איך הוא מסוגל לכלכל אפילו עשרים מיליארד איש, בתנאי שיהיו מחוברים נכון זה לזה. כמו אימא גדולה שאינסוף למה שהיא מסוגלת לתת לילדיה, וכל תקוותה שרק יאהבו זה את זה.

כל הטבע תלוי בנו, כשחושבים על זה. אנחנו היצורים היחידים במערכת שלא מופעלים אינסטינקטיבית כדי שנוכל לפתח גישה אינטגרלית מתוך הכרה והבנה עצמאית. כשנעשה זאת, המערכת כולה תתעלה בזכותנו. אנחנו נוסיף לשלמות של הטבע את המרכיב החופשי שהוא נתן בידינו, וכל המערכת תתמוך בנו. שום וירוס מזיק לא יתקרב אלינו, ונזכה לבריאות שלמה, בגוף וברוח.

התרופה האוניברסלית לכל המחלות היא אהבה לזולת. לכן אמר החכם באדם: "על כל פשעים תכסה אהבה" (משלי י, יב). פשעים, במובן הזה, הם ההבדלים בין בני אדם שמובילים להתנגשויות ומלחמות, ואותם אפשר לכסות, כלומר להשלים, רק עם פיתוח אהבה. לשונה. לאחר. לא בגלל שהוא קרוב לי, אלא בגלל שאנחנו חלקים שונים במערכת אחת שמוכרחים ללמוד לתפקד באינטגרציה הרמונית, כדי להתאים לרמה הבאה באבולוציה של מין האדם.

חברים, חברות, אהובים, אהובות, בואו נעזור אחד לשני לעכל: הווירוס לא הולך להיעלם. גם אם תימצא תרופה. כך או אחרת, הטבע לא ייתן לנו לחזור לחיים כמו שהיו קודם. העולם של מחר יכול להיות רק עולם מחובר, עולם של התחשבות ואהבה, עולם של השלמה והפרייה, עולם מאושר. הטבע הוא אהבה, ולכן לא יסכים שנתפשר על שום דבר פחות ממושלם.

ויפה שעה אחת קודם.

 

אהבת? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

השאר תגובה

עוד בנושא

גם למייל שלך
מגיע תוכן
משמעותי

רוצה להכין את עצמך לעולם של מחר?

אז הכנו עבורך המון תכנים וסרטונים, כתבות ושיחות, שיעזרו לך לעשות סדר בבלגן.
והכול בחינם, מן הסתם ;-)
כל מה שצריך הוא להזין פרטים:


תנאי השימוש
x
בהתאם לסעיף 30א. לחוק התקשרות (בזק ושירותים תשמ"א-1982) אני מאשר בזה את הסכמתי לקבל מכם דברי פרסומת בכתב או בע"פ לכתובת המייל שלי

תודה על הרישום
נתראה בתיבת הדואר שלך!