האבולוציה של התעסוקה

פעם היו מוכרי קרח היום אין. עולם התעסוקה נמצא באבולוציה מתמדת, ולא כל תחומי העיסוק של היום יהיו פה גם מחר. האם בעוד שנה תהיה לנו עבודה? באיזה מקצוע כדאי להשקיע כדי להבטיח את העתיד?

קצב השינוי יהיה גבוה יותר ממה שנראה עכשיו. עסקים שלא יהיה בהם צורך חיוני ייעלמו מהשטח במהירות, ואיתם גם כל מיני מקצועות. התחום שיתפתח בגדול יהיה תחום היחסים בין בני אדם. מי שיהיה מומחה בקירוב בני אדם זה לזה, בבניית קשרים הדדיים טובים ועמוקים, הוא שיהיה מבוקש בשוק יותר מכל. 

חיבורים. זהו המקצוע של העתיד. אף פעם לא טיפלנו בחיבור בין בני אדם. החיבורים שאנו כן מכירים בנויים על משיכה טבעית, חיבורים זוגיים, חיבור לילדים, חיבור לטבע שנראה כה מדהים. אבל עכשיו אנחנו צריכים לבנות חיבורים שלא מונעים ממשיכה טבעית, חיבורים בין כל האנשים. 

למה? כי מגמת ההתפתחות שבטבע היא להפוך את המין האנושי למערכת אחת מחוברת. בקורונה קיבלנו קריאת כיוון: כל העולם בסירה אחת, כולם נדבקים ומדביקים. מוכרחים להתחשב זה בזה, להיות אחראים על מה שאנחנו עושים כדי לא לפגוע באחרים, לדוגמה לשים מסכה על הפנים.

עד היום הענקנו שירותים ומוצרים שונים זה לזה, וכך נוצרו מקצועות ועסקים. מכאן ואילך, אנחנו עוברים מעבודה פיזית לעבודה יותר נפשית. תארו לעצמכם שיש קבוצת אנשים שאתם ממש נדחים מהם, ופתאום מתברר שאתם חייבים להתקרב אליהם, להוריד קצת את האגו בפניהם, להתחיל להתייחס יפה, עד כדי כך שאפילו תפתחו אהבה כלפיהם. 

זוהי עבודת החיבורים. בניית קשרים בין כל בני האדם, גם עם אלה ששונים מאיתנו מאוד, וגם עם אלה שמלכתחילה אנחנו שונאים. דווקא בגלל שהם שונים ממני ורחוקים, אני מעוניין לבנות איתם יחסים קרובים. כגודל הפער בין הניגודים, כמו פלוס ומינוס, כך אוכל לקבל תוצאה עוצמתית יותר משילוב נכון בין הקטבים. אמנם היום שונות וזרות מביאות להתנגשויות ולפיצוצים, אבל אם נדע את אומנות החיבורים נגלה שבמרחקים האלה דווקא טמון הפוטנציאל לרווחים הכי גדולים.

בעולם של מחר, התעסוקה העיקרית תהיה בניית קשרים בין אנשים זרים, רחוקים, שונאים, שנואים. המקצוע העיקרי יהיה להוביל כאלה תהליכים. ככל שנצליח בתחום החיבורים, החיים שלנו יהיו הרבה יותר נוחים ויפים, כי בעולמנו לא חסר כלום חוץ מיחסים טובים בין אנשים.

אנחנו נצטרך לפתח תוכנות חדשות, שיעבדו לפי נוסחה אחת כוללת: בכל צורת התקשרות בין בני אדם או בין עסקים, אנחנו רוצים לקבל תוצאה אופטימלית של מקסימום תועלת לכולם. כדי שזה יקרה, כל אחד צריך לכוון את עצמו למלא את רצון הזולת, במקום את הרצון הטבעי שלו. כך תיווצר לנו מעין מתמטיקה חדשה, שתעבוד לא לפי פלוס ומינוס שמושכים כל אחד לכיוון שלו ומסתדרים בצורה כלשהי, אלא פלוס ומינוס שכל אחד מהם מכוון לטובת הזולת. בזכות זה תתקבל תוצאה מרמה אחרת, משהו בסגנון של פלוס פלוס.

נכון, כדי לעכל את פוטנציאל ההתפתחות המדובר צריך לסובב קצת את השכל, אבל הרגל נעשה טבע שני. על ידי תרגילים שממחישים שטובת הזולת היא טובתי שלי, נוכל לפתח מיומנויות וכישורים חדשים. בהדרגה, תתפתח בנו היכולת להיכלל בזולת, להרגיש אותו, להתלבש בו ממש, כמו שאימא מרגישה את ילדיה האהובים. בצורה כזו נוכל לפתור את כל הבעיות בחיים.

חיבורים מאיכות כזו ימלאו אותנו בתחושת סיפוק עילאית, משהו לא מהעולם הזה. דרך פיתוח אהבה לזולת נתחיל להרגיש את הכוח האינטגרלי שפועל בכל הטבע, הכוח האחד שמחבר את כל חלקי הטבע למערכת את הרמונית, שלמה ונצחית. זהו מצב ההתפתחות הגבוה ביותר שאדם יכול להשיג.

אם כן, השלב הבא באבולוציה של התעסוקה הוא לספק לבני האדם את כל צרכי הקיום החומריים, ומעבר לכך לעסוק בבניית חיבורים פנימיים בין אנשים. חיבורים רוחניים שיפתחו קשר נכון בין אנשים זרים, שבתוכו תתגלה מציאות עליונה שמתרחבת ללא גבול. לצורך כך יידרשו לאנושות מערכות לימוד של אומנות החיבור, ומומחים שידעו להוביל כאלה תהליכים. עולם חדש, חיבורים חדשים, גילויים חדשים. הללויה, אינסוף ריגושים! 

 

> נכתב בהשראת דברי הרב ד"ר מיכאל לייטמן בתכניתנו

חיים חדשים 1255

אהבת? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

השאר תגובה

עוד בנושא

גם למייל שלך
מגיע תוכן
משמעותי

רוצה להכין את עצמך לעולם של מחר?

אז הכנו עבורך המון תכנים וסרטונים, כתבות ושיחות, שיעזרו לך לעשות סדר בבלגן.
והכול בחינם, מן הסתם ;-)
כל מה שצריך הוא להזין פרטים:


תנאי השימוש
x
בהתאם לסעיף 30א. לחוק התקשרות (בזק ושירותים תשמ"א-1982) אני מאשר בזה את הסכמתי לקבל מכם דברי פרסומת בכתב או בע"פ לכתובת המייל שלי

תודה על הרישום
נתראה בתיבת הדואר שלך!