כל מה שאתם צריכים זה חיבוק

מאז התחילה הקורונה עלה אחוז החרדות בכל מקום שנסתכל. ילדים ובני נוער, צעירים ומבוגרים, נשים וגברים, עניים ועשירים, מצב החרדה פוגע בתפקוד ומתבטא בלחצים. עד פחד מוות. גם כמות ההתאבדויות גדלה. לא מדברים על זה הרבה, הנושא רגיש, אבל האנושות עומדת לפני מכת חרדה וצריך להיערך.

חרדה נובעת בדרך כלל מדבר לא ידוע. זה הכי מפחיד. אתה לא יודע מאיפה החרדה נובעת, מה קורה, מה מחכה לך מאחורי הפינה, למה לצפות. זה מכניס את האדם לשיתוק – לאן לזוז? חוסר ביטחון שמביא לחוסר אונים, לקיפאון.

מחקרים סוציאליים מצביעים על כך שחרדות לא באות יש מאין, הן דבר שנמסר מאחד לשני. כשלעצמן הן עניין ויראלי. חכמת הקבלה מצביעה על הסיבה ועל שורש התופעה: אנחנו קשורים זה לזה במערכת אחת, ככה שמה שנוגע לאחד, נוגע בכולם: אנשים, חיות, צמחים, אפילו כוכבים. תחושות של אדם מפעילות את כל המערכת, ואם אדם יחיד לא מאוזן, הוא מפר את האיזון בכל דרגה. אפילו ההוריקנים הם תוצאה של חוסר איזון אנושי.

אז יש לנו בעיה, החרדה מדבקת. ופתרון, יש רק אחד: חיבוק. מסירה פשוטה, אנושית, חום שעובר מאחד לשני. כמו אימא. היא מחבקת את התינוק והוא נרגע; עוצם עיניים, ומרגיש את חום הביטחון.

אתם יכולים לקרוא למולידי האנושות בשמות אדם וחווה, אבל כדי למנוע דמיונות שווא שמדובר בשני אנשים עשויים חלבון, המקובלים קוראים למערכת שהולידה אותנו "נשמת אדם הראשון". לא הכינוי חשוב, אלא העיקרון שכולנו קשורים זה לזה, שייכים לשורש רוחני אחד, כך שלא משנה מי אתה, שחור לבן צהוב אדום, גבר אישה, ילד או מבוגר – כל מה שאתה מרגיש, חושב, רוצה – מועבר. "אפקט הפרפר".

בתוך המערכת האינטגרלית הזו לא כולם חווים את אותה רמת חרדה. לא כולם נדבקים בה, כמו שלא כולם נדבקים בקורונה. ישנם סוגי אנשים שונים, בעלי אופני רגישות שונים. ככה זה, כל אחד ותפקודו בגוף הכללי. אבל מה מאחד בין כולם? הצורך להרגיש מחובקים.

כי מחר החרדות יתגברו, ומחרתיים עוד יותר, כמו כדור שלג המתח ילך ויצטבר. לא נוכל להתמודד בקלות עם חוסר פרנסה, עם חינוך הילדים בבית, עם שבירת אורח החיים שהכרנו דורות על גבי דורות. נוכל רק לחבק. לאו דווקא חיבוק פיזי, אלא חיבוק וירטואלי, חיבוק שבלב. אם נחשוב על כך, הרי גם התוצאה שמתקבלת מחיבוק היא וירטואלית, מדובר בהתרגשות פנימית שאין לה קשר לגוף.

לכן חפשו אל מי להידבק, את מי לחבק, את אלו שזקוקים לחום. תתחילו לעטוף אותם בביטחון, כאילו אתם עצמכם מלאים בו. תראו כמה זה מועיל, להם ולכם. כשאתם מחבקים מישהו בצורה לבבית, אתם קושרים בינו לבין המערכת שבה הכול אחד, ובה הפחד לא שולט. זה כל הפטנט.

אהבת? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

השאר תגובה

עוד בנושא

גם למייל שלך
מגיע תוכן
משמעותי

רוצה להכין את עצמך לעולם של מחר?

אז הכנו עבורך המון תכנים וסרטונים, כתבות ושיחות, שיעזרו לך לעשות סדר בבלגן.
והכול בחינם, מן הסתם ;-)
כל מה שצריך הוא להזין פרטים:


תנאי השימוש
x
בהתאם לסעיף 30א. לחוק התקשרות (בזק ושירותים תשמ"א-1982) אני מאשר בזה את הסכמתי לקבל מכם דברי פרסומת בכתב או בע"פ לכתובת המייל שלי

תודה על הרישום
נתראה בתיבת הדואר שלך!