לעלות על הגל השני

את המצב המחמיר בישראל אף מסכה לא תסתיר. לאחר חודשיים וחצי של שקט יחסי חזרה הקורונה להרים ראש, להכות בהמונים ולהאיץ את ההידבקות.
בואו ניזכר בגל הראשון של התפשטות התחלואה. לא קמה מדינה כישראל שהתנהלה למופת ובתקתקנות כזאת. התמודדנו לתפארת עם קמפיין הסברה, המשק כולו הפשיל שרוולים ונרתם, וכולנו צייתנו להנחיות של משרד הבריאות והסתגרנו בבתים.
חשבנו שאין, אנחנו על הגובה, בלתי מנוצחים, גמרנו ולא אכפת לנו כלום, יכולים לעשות מה שרוצים. בהדרגה התחלנו לשחרר את הרסן, ואז הגל השני תפס אותנו פחות מוכנים משהיינו בגל הראשון. מי שהתנשא בגל הראשון, סופו להתבוסס בשפלותו בגל השני. "גאוות אדם תשפילנו".
עכשיו מגיע הלימוד: קשה, טוב, החלטי. עכשיו אנחנו רואים שלא, זה לא ילך לפי החלטות האדם, אנחנו לא קובעים במאומה את מה שקורה. יש טבע – גדול, שלם, עגול, אינטגרלי – ויש לו חוקים ברורים. אם רוצים לשרוד, חייבים בראש ובראשונה לפעול לפי חוקי הטבע, לציית בדיוק למה שהטבע ממליץ לעשות.
הטבע דורש מאיתנו להיות מחוברים כמוהו. בינתיים זאת מגפת הקורונה שמאחדת ומלכדת אותנו כך שנבין יותר זה את זה. ולמרבה הצער אין לטבע דרך אחרת לקרב אותנו זה לזה ואליו. אם אנחנו לא מתקרבים זה לזה בדרך טובה, מיוזמתנו, אז ההתקרבות נעשית בדרך טובה פחות, אפילו כואבת.
נגיף הקורונה מכוון אותנו ליתר התקשרות. לא לחיבור במישור הגופני, אלא לחיבור בצורה רגשית. לחיבור הרצונות, הלבבות, הכוונות. למעלה מחיבור הגופים. אם נסתכל על הדברים ככה, נבחין איזו הכוונה והנחיות מדויקות אנחנו מקבלים מהטבע. בגלל שאנחנו שקועים ברצון אגואיסטי, שהוא הופכי למגמת הטבע, בנטייה חזקה לדחות אותנו מהתקשרות הדדית בינינו, אז פעולת הטבע לחבר בינינו מורגשת כמכה.
גם לדרך זו יש תוצאות חיוביות: דבר ראשון, התחלנו לרדת במקצת מהגאווה שלנו, אנחנו כבר לא כאלה חכמים ונפוחים. דבר שני, כולנו יחד מרגישים לחץ דומה מכוח הטבע, וכל אחד הופך רגיש יותר לצרות הזולת. כך שמה שלא עושה השכל עושה הזמן, ואנחנו מתקדמים לייחד את עצמנו יותר.
התקופה הקרובה היא קריטית, והיא תלויה בנו, בישראל. מעצם יעודנו אנחנו צריכים להיות ראש לאנושות, לתת דוגמה לכל העולם, ולכן יש לנו כוח רצון חזק ויוצא דופן, אגו גדול. אין לנו שום עצה אחרת, שום אפשרות לעקוף את הווירוסים ואת שאר המכות, אלא אם נכופף את הראש, ונעשה. נתחבר בינינו, מעל האגו שבנו, וניכנס לשיתוף פעולה עם מגמת הטבע.
כוח החיבור בינינו מסוגל להרחיק מאיתנו את כל הצרות והבעיות, את כל האסונות והמגפות. לא חיבור שנשב בו בחיבוק הדדי, אלא חיבור לבבי. בעזרתו נעלה על הגל.

אהבת? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

השאר תגובה

עוד בנושא

גם למייל שלך
מגיע תוכן
משמעותי

רוצה להכין את עצמך לעולם של מחר?

אז הכנו עבורך המון תכנים וסרטונים, כתבות ושיחות, שיעזרו לך לעשות סדר בבלגן.
והכול בחינם, מן הסתם ;-)
כל מה שצריך הוא להזין פרטים:


תנאי השימוש
x
בהתאם לסעיף 30א. לחוק התקשרות (בזק ושירותים תשמ"א-1982) אני מאשר בזה את הסכמתי לקבל מכם דברי פרסומת בכתב או בע"פ לכתובת המייל שלי

תודה על הרישום
נתראה בתיבת הדואר שלך!