קורונה והאבולוציה האנושית

פעם היו דינוזאורים והיום אין. אבולוציה. ועידן הקורונה, אילו תכונות צריך האדם כדי לשרוד אותו? כיצד מכת הטבע הזו תשנה את המין האנושי? מי יהיו החזקים ומי החלשים ביחס לתנאי המחייה החדשים?

כפי שהרגשנו היטב, הקורונה הכניסה אל חיינו את ההבחנה בין חיוני ללא-חיוני. ממרחק הזמן אנו נראה איך היא תוציא מחיינו את כל הדברים הלא-נחוצים, תסגור עסקים מיותרים שלא יהיו להם לקוחות, תסלק את התעשייה העודפת ששאבה מהטבע את כל אוצרותיו וזיהמה אותו.

גם אם היום זה נראה רחוק, המשבר הכלכלי שבפנינו יכריח אותנו להשתנות. כדי להימנע ממהומות של אנשים שלא יהיה להם מה לאכול, אנו נידרש להמציא תהליך חברתי-חינוכי שיגדיר מחדש את צורת הקשר בין בני האדם, ובין האדם לטבע. בסופו של דבר תיווצר התאמה בין מבנה החברה האנושית לאינטגרליות ולגלובליות שבמערכת הטבע. התחשבות והשלמה הדדית, יהיו התכונות שיאפיינו את האנושות המשודרגת.

בזכות טכנולוגיות מתקדמות, לא יהיה צורך לעבוד כל כך הרבה שעות ביום כדי לספק את צרכי הקיום של כל בני העולם. אורח החיים ישתנה מאוד: האדם יעבוד כמה שעות ביום, ובשאר הזמן ילמד איך להתחבר נכון לכל בני האדם האחרים וגם לטבע. יהיה זמן להשקיע בחינוך הילדים, לבלות עם המשפחה ועם חברים, להשתתף בחיים קהילתיים, לדאוג לכך שכולם יהיו מאושרים. איכות חיים מליגה אחרת.

באילו שלבים נתקדם למצב הנפלא הזה? מבחינה אבולוציונית, התלות ההדדית בין כל בני האדם שהתחילה להתברר במכת הקורונה, תתגלה יותר ויותר. יש לקוות שלא נזדקק למכות נוספות כדי להפנים שאנחנו שייכים למשפחה אחת גלובלית. כל אחד יצטרך ללמוד לתפקד כחלק אינטגרלי מכלל האנושות. התכונה העיקרית שתידרש כדי לשרוד בתנאי המחייה החדשים תהיה דאגה לזולת. חזק ייחשב מי שיוכל להתגבר על האגו שלו ולפתח על פניו אהבה לאחרים.

לצורך המחשה, תארו לעצמכם את התמונה הבאה: כמו שהיום מודדים חום בכניסה לכל מקום, בעתיד ימדדו את רמת האגו, כדי לוודא שהאדם לא יזיק לסובבים אותו וידביק אותם בווירוס אידיאולוגי של התנהגות אגואיסטית. מי שייפתח יכולת התעלות מעל האגו שלו, יוכל להסתובב בכל מקום, בלי שום מגבלה. לא יהיה לו פחד מכלום.

הגרסה האגוצנטרית של האדם תעבור מן העולם, ובמקומה תתפתח גרסה אלטרואיסטית. יהיה זה אדם שמוכן לעבוד על "ואהבת לרעך כמוך", על חיבור בין כולם. הוא שישרוד את השינוי האבולוציוני, וייחשב למכובד ומוערך בחברה. האדם המשודרג ירגיש כמו תא בגוף, ויבין שאין לו זכות קיום אלא רק כשהוא מחובר עם כולם בהשלמה הדדית.

אמנם במציאות שהכרנו עד כה, הכסף והכוח הקנו לאדם מעמד וביטחון, אבל במהלך השינוי האבולוציוני שנעבור אמצעים כאלה לא יספיקו כדי לשרוד. למה? כי לאדם האגואיסט לא תהיה תמיכה מהכוח האינטגרלי שמפתח את הטבע, הכוח הגלובלי שמחבר הכול למערכת אחת. זה כאילו שהוא מנסה לקום נגד כוח הטבע ולצעוק: אני כאן המלך!

בעולם של מחר, ישגשגו אלה שידעו להוביל חיבור נכון בין בני האדם. דרך אהבה לזולת הם יתחברו לכוח הכללי של הטבע, והוא יספק להם משענת בטוחה. אף מכה לא תפגע בהם, כי הם ישתייכו לנצחיות של מערכת הטבע. על ידי פיתוח הרצון להשפיע כל טוב סביבם, הם יתחברו גם לדומם, לצומח ולחי, יזדהו עם הטבע ויקדמו את האיזון בין כל חלקיו.

לפי חכמת הקבלה, האבולוציה האנושית מקדמת אותנו לגרסה של אדם מתוקן. אדם שמחבר באהבה את כל חלקי ההוי"ה, ובזכות כך מרגיש באמת כמלך העולם. כל אחד יכול להגיע לזה, ויותר מזה, כל אחד חייב. לכל אחד יש נקודה מיוחדת בנשמה הכללית, ורק שנהפוך כולנו למלכים של אהבה ונתינה, הבריאה תשלים את תיקונה.

> נכתב בהשראת דברי הרב ד"ר מיכאל לייטמן בתכניתנו – חיים חדשים 1239, קורונה והאבולוציה האנושית

אהבת? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

השאר תגובה

עוד בנושא

גם למייל שלך
מגיע תוכן
משמעותי

רוצה להכין את עצמך לעולם של מחר?

אז הכנו עבורך המון תכנים וסרטונים, כתבות ושיחות, שיעזרו לך לעשות סדר בבלגן.
והכול בחינם, מן הסתם ;-)
כל מה שצריך הוא להזין פרטים:


תנאי השימוש
x
בהתאם לסעיף 30א. לחוק התקשרות (בזק ושירותים תשמ"א-1982) אני מאשר בזה את הסכמתי לקבל מכם דברי פרסומת בכתב או בע"פ לכתובת המייל שלי

תודה על הרישום
נתראה בתיבת הדואר שלך!