בריאים על פי חוקי הטבע

תוכן עניינים:

הקדמה


ספר קול – לחצו להאזנה

הבריאות נתפסת בעיני האדם כדבר החשוב ביותר. כאשר אומרים "העיקר הבריאות" זו אינה רק סיסמה, ועל פניו נראה שזוהי אמירה מוסכמת בכל חברה ואין עליה עוררין.

כאשר בריאותו של האדם לקויה, מיד נפגעים כל יתר תחומי החיים שלו, והדאגה לבריאות מקבלת מקום מרכזי ועדיפות על פני כל התחומים האחרים. כאשר אדם לוקה בגופו או בנפשו, הוא אינו יכול לתפקד בצורה יעילה בחברה ובמשפחה, ונדרש קודם כל לטפל בבריאותו ורק לאחר מכן מתפנה לכל תחומי החיים האחרים.

הספר "בריאים – על פי חוקי הטבע" מציג בפנינו הסתכלות היקפית ומעמיקה על נושא הבריאות והחולי. הוא מתבסס על הגישה האינטגרלית, לפיה האדם הוא חלק ממערכת הטבע וכפוף לחוקיה, כאשר כל המרכיבים שבטבע: דומם, צומח, חי ובני האדם קשורים זה לזה בקשר הדוק.

לפי גישה זו הבריאות מוגדרת כמידת הקשר בין האדם לבין המערכת הכללית של הטבע. הבריאות מתקיימת כאשר האדם מרגיש שהוא נמצא במערכת אחת עם כל הסובב אותו, שנמצאים במערכת אחת גלובלית, אינטגרלית, בהרמוניה. כלומר, גוף בריא הוא גוף שמתקיים בצורה הדדית, הרמונית ומאוזנת. המצב הזה נקרא "בריאות" – איזון כללי שלם.

בספר נסקור את הגורמים לחוסר האיזון, לקלקולים בתוך המערכת, שמייצרים מצב של חולי פיזי או נפשי. נראה כיצד הקשרים הפגומים בין בני האדם ובינם לבין שאר מערכות הטבע, משפיעים על בריאותנו, ונציע פתרונות מעשיים לשיפור איכות החיים, להתמודדות עם קשיים ובעיות ולמניעת מחלות. פתרונות אלו מבוססים על שיטת החינוך האינטגרלי.

החינוך האינטגרלי הוא שיטה המבוססת על חוקי הטבע שמלמדת אותנו כיצד להיות קשורים זה לזה באופן נכון, בצורה יפה ובהדדיות. לאדם שרוצה ללמוד את הדברים האלה, מומלץ להשתתף בסדרת הרצאות וסדנאות שיסייעו לו להכיר בקיומה של מערכת אינטגרלית בקשר בין בני האדם. בסדנאות הוא ילמד להכיר את האגו שלו ולהתעלות מעליו, כדי להגיע ליחסים נכונים עם עצמו, עם הזולת ועם כלל המערכת.

מושגים דוגמת טבע, אגו, עולם מקושר, איזון ועוד, שבהם עושה המחבר שימוש נרחב בספר, מתייחסים למובנם בשיח שעוסק בעולם האינטגרלי. מושגים אלה נדונו בהרחבה בספר הראשון בסדרה "מקושרים" שיצא בהוצאה זו. לקריאה נוספת מומלץ לבקר באתרים: ערבות, ו-הרב ד"ר מיכאל לייטמן המביאים מחקרים ומאמרים בתחומי החברה והמדע השונים, הדנים בפרספקטיבות של העולם המקושר והאגו האנושי שעל חלקם מסתמך גם המחבר.

אהבתם את הפרק? שתפו אותנו בתגובות

אהבתם? שתפו ברשתות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

הגרסה הדיגיטלית