מעל לבחירות חיינו

ברקע הגבלות הסגר, המחאה נגד הממשלה עברה מבלפור לרחבי הארץ. אני מבין את הרצון של המפגינים לצאת החוצה מהבתים, להתבטא, לפרוק את התסכול והכאב על מצב המדינה, אך דבר אחד הם לא מבינים: לא זו בלבד שהממשלה אינה אשמה, אלא היא גם לא מסוגלת לעשות דבר וחצי דבר כדי לשפר את המצב שאליו נקלענו.

בין אם תהיה כאן ממשלת ימין או שמאל, אף ממשלה לא תוכל להועיל במאומה. אני מאחל למפגינים ולאנשי השמאל שיעלו ויצליחו, שייקחו את כל המשרות והמשרדים הממשלתיים וימנו את מיטב אנשיהם, בבקשה. אני אשמח אם הכול יתחלף על מנת שתוך זמן קצר יהיה גלוי לכול ששום דבר בארץ לא משתנה. כלום. ראינו כבר בעבר שחילופי שלטון לא מהווים תרופה לצרותינו, אבל דווקא כעת עם מגפת הקורונה, עם המשבר הכלכלי, עם המאבקים החברתיים והפילוג, אדרבא, שתקום ממשלת שמאל ותוכיח שאין בידינו דבר לעשות.

העיקר העומד לפנינו עכשיו הוא המאבק בווירוס הקורונה, ואין לאף אחד משמאל ומימין את הכלים לנצח בו. לא יעזרו לנו בדיקות מהירות יותר או מערך חקירות אפידמיולוגיות משוכלל. לא בכוחנו לעצור את הווירוס הזה. הוא יישאר ויעבור על כל העולם, יכופף את כולם.

כבר כתב שלמה המלך כי "לב מלך ביד ה', על כל אשר יחפוץ יטנוּ". ממשלות ייפלו ויקומו, מנהיגים יתחלפו, והכוח העליון ישלוט וימשיך בתוכנית שלו. הכוח העליון לא מתחלף מהיום למחר. הוא יוסיף ללחוץ עלינו עד שנסכים להשתנות. עד שבמקום להעמיד לו כל מיני תנאים, כל אחד יגיד, "רוצה אני". אני מוכן לשנות את היחס שלי כלפי האחרים, להתחבר איתם, להרגיש שכולנו ממש כאחים, שכל ישראל חברים. זו התרופה היחידה שתרפא אותנו מהקורונה ומכל שאר הבעיות, והיא אינה תלויה בממשלה כזאת או אחרת אלא בנו בלבד.

אהבת? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

השאר תגובה

עוד בנושא