סוד הבריאות מקופל בסוד הבריאה

זה כבר לא עמום ולא מעורפל, זה צלול וחד. הווירוסים דוגמת הקורונה הם הביטוי הביולוגי בדרגה הנמוכה ליחסים הרעים בינינו. אני ממש רואה איך ביחסים רעים בינינו אנחנו מולידים וירוסים מזיקים. איך מחשבות שליליות בינינו מתגלות בפועל כקורונה מפלצתית, ואיך ביחסינו אנחנו מפיצים וירוסים זה לזה.

אפילו שאנחנו לא מתכוונים להרע למישהו, אפילו שלא באמת כיוונו להזיק לאחר, זה קיים בנו באופן אינסטינקטיבי. ולא כי האדם מסוגל לשלוט במחשבות שמתעוררות בו, ממש לא. לכן גם אין מקום להתרעם או להתרגז על הטבע שמייצב בנו שרשרת מחשבות שליליות. "יצר לב האדם רע מנעוריו" – זה נתון, זו עובדה, זה חוק טבע.

אז מה הטבע רוצה מאיתנו? שנעצור את המחשבה השלילית. שנבלום את רכבת השנאה לאחר. שנעשה כל שביכולתנו להקפיא את הרצון האגואיסטי הזה, את יצר הרע שנורה כחץ רעיל אל לב הזולת. אין לטעות, אי-אפשר להשתיק את המחשבה, להחניק אותה, אלא אפשר רק להתבונן בה, להיות מודע לרוע שבה, לפתח רגישות לאדישות שנוטפת ממנה ורק לעצור ולבדוק מאיפה באה המחשבה הזאת? לחסום ולברר איך ניתן לשלוט עליה? לנטרל ולחשוב איך לא לתת לה להתפרץ במצבה הנוכחי? לתהות בקול הפנימי איך לסור מרע ולעשות טוב?

זה תיקון טבע האדם שעליו מדברת חכמת הקבלה, זה סוד הצמצום – צמצום הטבע האגואיסטי, צמצום הרצון להזיק לזולת, צמצום הכוונה על מנת לקבל לטובת עצמי בלבד. נו, כמובן שיש רבדים עמוקים יותר, אבל זו ההתחלה העממית, הפשוטה והיישומית בימים של קורונה. כי אם לא, אם פשוט נמשיך לתת למחשבה השלילית לגלוש לחוץ, להתפשט הלאה, היא הופכת מזיקה יותר, מתעצמת ופועלת לרעה. אבל אם היא עדיין מהדהדת בגבולות האני, עוד אפשר לשלוט בה.

ואחרי שצדנו מחשבה רעה כזו, רצון בשרני להזיק לאחר, אז אפשר לטפל בה: להפוך אותה, לסובב אותה, להתגבר על המחשבה השלילית, לפעול נגד הרצון, לכבוש את היצר, להתעלות על הפשע, ולחשוב טוב על הזולת. כן כן, להתחשב, לדאוג, לאהוב. נכון, זה לא פשוט, דרוש כאן מאמץ פנימי שהשלבים שלו עוד לא ברורים ולא מעשיים, אבל בנקודה זו ממש מתרקם בלב האדם צורך חדש, בקשה טבעית לעזרה, תפילה מעומק הלב שיקרה שינוי כאן ועכשיו. ואז השינוי קורה.

אנחנו חיים בעולם של מחשבות, בספֶרה של כוחות, במרחב של כוונות. המציאות כולה גלובלית ואינטגרלית, מקושרת על כל חלקיה עד שאין הבדל בין פרט לכלל, לכן כל נטייה דקה להידמות למערכת הכוללת, מולידה כוח חיובי, כוח של אהבה שמכסה על הפשעים, כוח של חיבור שמדביק בין הפרודים והנפרדים.

זה סוד הבריאה והבריאות על פי חכמת הקבלה. זו תורת הסוד. ההצלחה בכל דבר ודבר תלויה ביחסים טובים בין בני אדם. כי האדם הוא היצור הגבוה ביותר ברמתו מכלל הברואים, הוא החשוב שבטבע, הוא נזר הבריאה. וכל הצרות והבעיות, כל הליקויים והפגמים, כל המחלות והמגפות – הכול נובע מחוסר קשר חיובי ונכון בין בני אדם, מחוסר התחשבות וערבות הדדית, ממחשבות שליליות זה על זה.

ולהיפך, אם אנחנו ממירים את המחשבות השליליות שלנו למחשבות חיוביות, אנחנו מצילים את עצמנו ואת העולם כולו ממגפת הקורונה ומכל וירוס שעלול לבוא. והם יבואו, בהמוניהם הם יבואו, בזה אחר זה, כי זאת מגמת הטבע. וכל עוד אין בנו מחשבות טובות על האחר – ואין בנו, אין! – אז נספוג מחלות קשות יותר, לא עלינו.

אני יכול להבטיח חיים טובים ומאושרים, חיים שלמים ונצחיים, באחריות מלאה. התנאי הוא אחד: שנתחיל לחשוב טוב על האחר, שנפעל לשנות את קו החשיבה שלנו לחיובי יותר. כי בכוח המחשבה אפשר לשנות את המציאות כולה, כמו שכתבו חכמים: הכול במחשבה יתברר". תחשבו על זה ותהיו בריאים.

אהבת? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

השאר תגובה

עוד בנושא