הבוס של העולם

כה אמר השבוע נשיא ארה"ב דונלד טראמפ באירוע של בוחרים בפלורידה: "אם תעטו מסכות או לא תעטו, שום דבר לא יעזור לכם חוץ מהבוס של העולם". הוא הצביע כלפי השמיים, גלגל עיניים כלפי מעלה והמשיך: "שם למעלה נמצא האלוהים, הוא קובע הכול".

לא סתם הנשיא הולך ו"מתחזק". אחרי שחטף קורונה והחלים ממנה, המכה הבריאה לו את המוח והלב. טראמפ עבר שינוי מהותי בחייו. להיות נשיא ארה"ב במאה העשרים ואחת זה לא תפקיד פשוט בכלל. אדם בעל אופי כמו שלו היה מורגל בפינוקים ובמעדני מלכים, ואילולא המסלול הישיר לנשיאות היה חוגג כך עד סוף ימי חייו. ולא שהוא סובל. הוא דווקא למד להתיישר ולהתייחס בצורה רצינית מאוד לכל המתחולל סביבו, הן על אדמתו הבוערת והן ברחבי תבל.

נכון, הוא מכוון לקהל בוחריו, מלהטט במילים ומשחק כלפי חוץ, אבל אחרי כל הציוצים והסיסמאות הוא מזדקף, מתפכח ולמרות הטלטלות השונות, הוא משתדל לקבל החלטה נבונה. תראו איך הוא נוהג בכבוד כלפי ישראל, ואיך מנגד "גומלים" לו היהודים.

אני לא מתערב בפוליטיקה ולא בנשיאות לארה"ב, אבל כאן חשוב להזכיר שלנו, היהודים, תפקיד משמעותי להיות "אור לגויים", לשדר דוגמה לאחדות לכל האנושות, להתעלות באהבה מעל כל הפשעים. מכוח החיבור הייחודי בין היהודים נולדים דברים חדשים וגדולים, קורים שינויים חיוביים עוצמתיים. לכן, עלינו להשתדל להתלכד כאחד, לפנות מקום בלב המשותף ולתת כבוד ל"בוס של העולם". הוא בהחלט ירפא הכול ויעשה סדר בין כולם.

אהבת? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

השאר תגובה

עוד בנושא