נתנו לרופא לרפא

אחת ההחלטות שהפתיעו ביציאה מהסגר השני היא פתיחת מערכת החינוך לגיל הרך באופן רוחבי וכלל ארצי. גם באותן ערים אדומות בוהקות שהתחלואה שם גבוהה ומסוכנת. האם זו גישה נכונה? האם ישראל בדרך הבטוחה לסגר שלישי? ימים יגידו. אבל ככל הנראה נמצא את עצמנו מתחבטים בשאלות רבות מסוג זה בשבועות הקרובים.

אני ממליץ להתנזר מבעלי אינטרסים ולשמוע בעצת המומחים לבריאות. ולא כל רופא, אלא מי שמומחה לדבר, מי שממונה להוביל את התחום ויכול להצביע על הסכנה הצפויה לנו ועל הדרכים להימנע ממנה. כמו שכתוב בתורה: "וְרַפֹּא יְרַפֵּא" (שמות כא, יט) מכאן שניתנה רשות לרופא לרפאות.

אפשר לתרץ את היציאה מהסגר בכך שמקבלי ההחלטות רוצים לרפא את המשק, לרפא את הנפש הישראלית הפצועה, אבל בימים של מגפה, חובה להישמע לרופאים בעיניים עצומות. אחרת, כמו ששומעים מיום ליום, עוד נדבקים, עוד חולים, פתאום גם ילדים ואפילו בעלי חיים. מה לא.

יהיה זה מקובל גדול, מנהיג בעל שיעור קומה, מורה נבוכים, אך גדול כקטן, כולם שווים בפני כללי התורה. היא מעל כולם. לכן יש לפעול בשיקול דעת ובהתאם להנחיות המפורשות. מדובר בחיים שלנו, של ההורים שלנו, של הילדים שלנו, של כל היקרים לנו.

אהבת? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

השאר תגובה

עוד בנושא