זריקת עידוד רוחני

גל אופטימיות סחף השבוע את העולם בעקבות ההודעה של חברת התרופות האמריקאית "פייזר", שהחיסון שהיא מפתחת נגד נגיף הקורונה יעיל ב-90% מהמקרים. אבל בזה בדיוק מתחיל ומסתיים הסיפור של החיסון, בזריקת עידוד ותו לא.

תרופה של ממש לא נמצאת בפתח, אין אור בקצה המגפה, ולפי התרשמותי מאנשי המקצוע, אם היא תגיע זה יקרה לפחות בעוד כארבע-חמש שנים. לפי הבנתי את מערכת הטבע, כמו שמלמדת חכמת הקבלה, כשהעולם יהיה זכאי לחיסון או לתרופה, הוא "יקבל אישור מלמעלה". הסימן המובהק יהיה נטייה לחיבור בין בני אדם.

הטבע על כל חלקיו מתקדם לעבר אחדות חובקת עולם, בין חלקיקים מיקרוסקופיים ועד גלקסיות ענק, וכשהכול מחובר ומאוחד, אז מורגשת שלמות, הרמוניה. אז מתגלה כוח החיבור העליון במלוא הדרו.

כל עוד המין האנושי נמצא בהלימה עם חוקי הטבע, שואף עימו לאותה מגמה אינטגרלית, אז הגוף הגלובלי בריא ושלם. אולם אם המגמה הפוכה ואגואיסטית, צצים וירוסים בגוף והופכים אותו חולה.

בתפיסת עולמנו אנחנו עוטים מסכה ובטוחים שבכך אנחנו מגינים על בריאותנו. אבל הטבע בחכמתו עושה לנו תרגיל. הוא עוזר לנו לחשוב שחבישת המסכה היא בעיקר לטובתנו, אבל הלכה למעשה היא בעיקר מסייעת לפתח רגישות לזולת סביבנו. להרגיש את האחר, לדאוג לו. כרגע אנחנו לא פועלים במאומה מתוך השפעה לזולת ונתינה לאחר, אבל הרגל נעשה טבע שני, וזו מטרת הטבע הגלובלי.

אני יכול להבין את בני האדם שחבושים במסכות ומסתובבים עימן מבוקר עד ערב, וזקוקים לקצת אווירת אופטימיות ותקווה שתאפשר להם לנשום לרווחה. אבל גם לא צריך להיות אפידמיולוג כדי להבין שיחס טוב או רע לזולת יכול לשנות חיים.

אם נתבצר בעולמנו הצר מבלי להתקרב להרגשה שכולנו כמו איש אחד, הטבע יגיב בהתאם. המגפה היא הדרך של הטבע לתקשר איתנו. החורף כבר מציץ מעבר לפינה והוא האתגר הכי גדול כרגע של מערכת הבריאות. דו"ח של "מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה" משרטט תמונה מדאיגה לחודשים הקרובים, וגורמים במערכת הבריאות מתחילים כבר לדון ברצינות על סגר שלישי בימי החנוכה. עוד לא נפתחו כל הגבלות הסגר השני, וכבר מדברים על הסגר הבא.

אסור לנו להפוך אדישים לגלי הקורונה, לשקוע ולהתרגל למצב ולחפש כמו ילדים דרכים לחמוק מגזרת הגורל. עלינו לפקוח טוב-טוב את העיניים ולראות איפה אנחנו חיים, מה הטבע רוצה מאיתנו, ואיך נוכל להיטיב את מצבנו. רוח של אחדות וחוסן חברתי הם הדבר הנחוץ לנו היום, בעזרתם נוכל להקל על החולי הרב-שכבתי. בעזרתם גם יהיה קל לעכל את המסר שהטבע נושא עימו: טובת הזולת היא התכלית; ממנה מתחילים חיים.

אהבת? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

השאר תגובה

עוד בנושא