לכבוד שמונה מיליארד חולמים

על מה אתם חולמים מאז נכנסה הקורונה אל חיינו? האם גם החלומות שלכם הפכו אינטנסיביים, מפחידים וריאליסטיים? אם כן, לבטח תזדהו עם התגלית המרעישה של ד"ר דיאדרה בארט, חוקרת חלומות מאוניברסיטת הרווארד, שפרסמה לאחרונה מחקר שהתבסס על עשרת אלפים חלומות של אנשים שונים ברחבי העולם. המסקנה המרכזית שלה הייתה שהחלומות והסיוטים של המין האנושי נעשו דומים. "מעולם לא הייתה תקופה שבה החלומות של כולנו היו כה צבעוניים ומרהיבים, מאותה הסיבה ובאופן גלובלי" היא אומרת.

חלומות הם מכלול של מחשבות, רצונות ותשוקות של האדם, כאלו שעוברים בו במשך היום והוא לא מרגיש בהם. הוא מדכא אותם וכך הם נשארים מתחת לפני השטח בתת ההכרה. אבל כשהאדם מניח את ראשו על הכר ונרדם כבר אין לו שליטה על המחשבות ועל המאוויים הכמוסים, והם קמים מתוך הזיכרון בדמות חלומות.

וכשהם חופשיים ממגבלות, משוחררים מדיכוי העולם החיצוני, חסרי מגבלה פיזית, המחשבות והרצונות מתחברים ומשתלבים בחלום, משתתפים ומתערבבים זה בזה באופן מוגזם ומוזר, שונה מהעולם המוכר. זהו. מעבר לזה אין כלום בחלומות. הרי מי אנחנו בסך הכול? חתיכת בשר עם מערכת עצבים פנימית, שמעוררת אותנו ולא נותנת לנו מנוחה אפילו בזמן השינה, כשהמוח כבר לא עובד על כוח מלא. כך שאין מה לדמיין שהחלומות מגיעים מאיזה עולם אחר, נוחתים מיקום מקביל ונסתר. זו פיזיולוגיה שנמצאת בכל בעל חי, גם במוחו של ג'וק קטן.
ואנחנו חייבים לחלום, חייבים להעביר את התמונות האלו דרכנו, זה מנגנון שמאפשר לנו להיפטר מהן. ולפעמים החלומות לא פשוטים, הם מכניסים למצבים לא נעימים, ללחצים ולפחדים. לכן מומלץ לקרוא לפני השינה משהו מרגיע, או אפילו מצחיק. קריאה בתהילים יכולה לעזור, או משהו משחרר שיש בו הומור. זאת אומרת, לתעל את המחשבות לכיוון טוב. גם יחסי מין יכולים להקל, להרפות את הגוף מהמתח שצבר.

והמתח של היומיום, מאז התנחלה הקורונה בחיינו, הפך מתח גלובלי. לפי חכמת הקבלה, זהו זמן שבו האנושות מסיימת את שלב ההתפתחות האינדיבידואלית שלה, ועוברת לשלב ההתפתחות האחרון שלה שבו מתחברים כל היחידים לגוף אנושי אחד, להיות כמשפחה אחת, נשמה אחת. לכן צודקת ד"ר דיאדרה בארט שהסיוטים הפכו גלובליים, כי העולם עצמו נעשה גלובלי ועגול.

כולנו הפכנו קשורים ומעורבים זה בזה, עוברות עלינו אותן מגפות, אנחנו חווים אותם משברים בשעה שאנחנו ערים. אומנם כל אחד חושב על הילדים שלו, על העבודה שלו – מחשבות פרטיות וטבעיות – אבל הן מלובשות במחשבות כלליות השייכות ועוברות על כל העולם. לכן גם החלומות משותפים.

אהבת? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

השאר תגובה

עוד בנושא