איך לא להשתגע בתקופת הסגר?

משבר הקורונה מזמין באופן טבעי מתח, חרדה וחשש קיומי ואמיתי שמחלחל למערכות היחסים שלנו, לקשר הזוגי, לבית ולמשפחה. "סיר הלחץ" כבר משמיע קולות מאיימים לפרק אותנו מבפנים ומבחוץ. אז איך שורדים את המצב?

הנה כמה טיפים שריכזנו עבורכם:

שלב ראשון – הכנה, שינוי גישה:

1. קיבלתם הזדמנות!
ראו את המצב הזה שנכפה עליכם כהזדמנות לשינוי, הרי עם יד על הלב, המצב ככל הנראה לא היה "דבש" גם לפני כן, רק עכשיו קיבלתם הזדמנות לשנות, לסדר את היחסים.
2. הקשר ביניכם מעל הכול!
לפני כניסה לתהליך קבעו שלא חשוב מה יקרה, הביחד שלכם כבני זוג הוא יקר לכם מכל, הוא מקור הכוח וההצלחה שלכם בכל אתגר, גם אם כרגע זה נראה לכם בדיוק ההיפך.
3. התחילו לעבוד כצוות!
אין אני ואתה, יש אנחנו. תתחילו לבחון יחד את כל האתגרים הניצבים לפניכם כצוות. ככל שתצליחו לסגל צורת עבודה משותפת כזו, הכול יתחיל להיראות אפשרי. זה לא קורה מיד, ייתכן שפעם תצליחו ופעם לא, אבל תמיד תזכירו לעצמכם שזו הדרך היחידה לשרוד ולצלוח את התקופה.
4. פרגנו אחד לשני!
החיים גורמים לנו בדרך כלל לסגל צורת עבודה שמפרידה בינינו, ואז מתחילים ההתחשבנויות, כל אחד מרגיש שהוא עושה יותר ולא מקבל על כך הערכה, וזה מקור לתיסכולים וחיכוכים רבים. תראו לבני הזוג שלכם שאתם רואים אותם, רואים את המאמץ שהם משקיעים, העריכו ותנו מילה טובה, כולנו זקוקים לעידוד והערכה, זה חומר הדלק שלנו.

אתם תגלו שזה דורש הרבה אימון, אבל כמו בחדר כושר עיבדו חזק על "השריר" הזה, ככל שיתחזק כך תתחילו לראות את בני הזוג שלכם "גדולים מהחיים", אלופים. אם תנהגו כך, גם הילדים יתחילו לחוש בחוזק של הקשר ביניכם וזה מיד ישפיע עליהם לטובה.

שלב שני – גשו לעבודה:

5. שבו יחד, הכינו את רשימת הדברים שהכי מדאיגים, מפריעים, יוצרים מתח.
6. כעת הכינו רשימה מקבילה – מה אתם יכולים לעשות יחד כדי לשנות את המצב בכל אחד מההיבטים שציינתם?
7. בידקו מה יכול לעזור לכם לבצע פעולות או שינוי בכל היבט (תמיכה מבני משפחה נוספים, חברים, כלים פרקטיים להתמודדות נכונה, שינוי גישה, "הכול בראש שלנו").
8. תימכו באחרים! בידקו איך אתם יכולים לתמוך באחרים, לעיתים קרובות תמיכה באחרים יכולה לסייע לכם לפתור בדרך עקיפה גם את הקושי עימו אתם מתמודדים.
9. הקיפו את עצמכם בסביבה תומכת! כדי לצורך שינוי מיטיב ומתמשך, כולנו זקוקים לסביבת אנשים תומכת ומחזקת.
10. חדשו את הברית ביניכם כל יום מחדש! קשר בריא הוא פרי של השקעה הדדית. הקשיים והאתגרים תמיד יציבו בפניכם מצבי קונפליקט ופירוד, ככה זה הטבע שלנו. לא צריך להסיק מכך מסקנות שצריך לפרק את הקשר, דווקא ההיפך, המסקנה היא שצריך לחדש את החיבור ביניכם, לחדש כל יום את ברית האהבה.

בהצלחה!

 

ערבות הדדית מתחילה בשיתוף :)

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email

המשבר הוא הזדמנות לחזק את הקשר הזוגי, אבל ההבדלים בינינו יכולים להרוס את הזוגיות, אלא אם נרכוש כלים חדשים שרק יחזקו אותנו.

רוצים לקבל את "המגזין" שלנו עם תוכן איכותי ישירות אליכם מדי שבוע? השאירו פרטים:

אייטמים נבחרים