זה לא מטאור, קוראים לזה האגו האנושי

אם מחר יגידו לנו שיש מטאור ענק שמגיע לקראתנו לכדור הארץ ועומד להחריב אותנו, נראה מיד איך כולם משנים את סדרי העדיפויות שלהם בחיים ומתחילים לשנות מחשבה והתנהלות ממש בצורה מיידית, אנשים יתחילו להתרוצץ בפאניקה, אוטומטית והמוח יתחיל לתכנן.

אבל אם נוסיף לידיעה הזו, שיש דרך שהמטאור הענק הזה יסיט את מסלולו מכדור הארץ וניתן להשפיע עליו שלא ירסק את כולנו, אז היינו רואים התגייסות מלאה מכולם, הרגשת קשר מוחלטת, ממש שותפות גורל. בכל רחבי כדור הארץ היו מוכנים לעשות הכול כדי שזה יעבוד, אפילו אויבים היו משלבים כוחות, מוחות וידיים, מדינות, אימפריות וצבאות, אנשים שלפני רגע רצו להרוג זה את זה היו מתחבקים בציפייה, עוזרים זה לזה למען ההתגייסות הכללית. עיניי כולם היו נשואות אל אותה המטרה, אל השמיים, בשקיקה, ביראה, בפחד, התרגשות ורגש עמוק, משלבים ידיים ובליבם הייתה מתעוררת תפילה לטוב.

ובכן, שימו לב, אנחנו בדיוק במצב הזה, רק לא מודעים בכלל למה שמתקרב לעברנו ועלול להשמיד הכול. כי זה נסתר מאיתנו ומעוור את עינינו ונמצא בינינו – זה לא מטאור, קוראים לזה האגו האנושי, שנותן לכל אחד הפעלה פנימית כזו והרגשה שהוא הצודק, הוא הגדול הוא צריך לקבל הכול כפי רצונו ודעתו, ושכל דבר אחר ואדם אחר יינזק ויחרב. העיקר אני, אני, אני ורצוני על חשבון כולם, אפילו כל האנושות.

זה המטאור המשמיד שלנו, חוסר היכולת לצאת לרגע מתוך אותו הכוח שמכתיב לנו כל תנועה ועוסק בחישוב צר ואגואיסטי, זה חוסר היכולת להסתכל על המפה הכללית על המצב של האנושות, של העם, של מה מנהל אותי. אנו מחריבים זה את זה באותה השנאה המתגברת.

והדבר היחיד שיכול לעזור לכולנו לא להגיע לאותו הרס מוחלט, ושנצליח להסיט את המטאור מהמסלול, הוא תיקון האגו שלנו על ידי זה שמכוונים את עצמנו לאהבה, על ידי מאמץ קטן לחיבור אפילו במחשבה.

יהיה טוב אם כולנו נתגייס למאבק הזה לא נגד האגו, אלא בעד טיפוח הקשר הטוב והנכון בינינו מעל כל הפערים, כך שהמטאור-האגו הוא האויב ואנחנו מתחברים מעליו, משלבים כוחות וממציאים המצאות, מסתכלים בציפייה, ברעדה, במשאלת לב עמוקה, בתכנון ועוצמה פנימית של חיבור בינינו וחשיבות עליונה. איך להגדיל את חשיבות החיבור והאהבה מעל כל הפשעים, איך לתת לאהבה לנצח את כל מה שמפריד בינינו.

ויש לזה לימוד, שיטה ונוסחה איך לגלות את הכוח שטמון בטבע, שיעזור לנו לשנות ולחשב מסלול מחדש להיות אנושות חדשה, מחוברת בקשרי אהבה, כמו במשפחה, ורק על זה עלינו לעמול יותר מהכול.

ערבות הדדית מתחילה בשיתוף :)

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email

הספר "היום שאחרי הקורונה וירוס "הכתר" – כרוז להתעוררות גלובלית", פורס בפנינו את הסיבות למשבר ואת הפתח לשינוי שתלוי בכל אחד מאיתנו.

רוצים לקבל את "המגזין" שלנו עם תוכן איכותי ישירות אליכם מדי שבוע? השאירו פרטים:

אייטמים נבחרים