איך לשחרר לחץ כשעוקבים אחריך נון-סטופ?

מאת: אורן לוי

תושב: פתח תקוה

יותר ממיליון ישראלים נכנסו לבידוד מתחילת חודש יולי, בגלל איכוני השב"כ. בלי קשר לשאלה אם זה מוצדק, נכון או כדאי מצד כוחות הביטחון, הרבה אנשים נלחצים מאוד מעצם הפגיעה בפרטיות.

תוסיפו לזה את ענקיות הטכנולוגיה שכבר שנים מנטרות כל תנועה שלנו כדי לדעת מה לדחוף לנו ביתר רווחיות, והרי לכם עולם שבו האדם נעשה שקוף. שום דבר לא פרטי שלך, שום דבר לא נשאר בינך לבין עצמך. אתה לגמרי חשוף.

יש מה לעשות? כמו שנראית מגמת ההתפתחות, אז כנראה שלא. אנחנו מתקדמים לעולם שבו כולם ידעו הכול על כולם. מה שכן כדאי הוא ללמוד איך להשתחרר מהלחץ המיותר.

תינוק לא לחוץ. הוא נמצא על הידיים של אימא שלו. ממש כך, גם אנחנו נמצאים על הידיים של הכוח העליון. הכוח האחד שבטבע, הכוח שמשגיח על הכול, כמו האח הכי הכי גדול. כדי להבטיח לעצמי עתיד טוב, עליי להיות מסונכרן עם הכוח הזה, שתכונתו היא להיטיב לכול.

בהתאם לזאת, הדבר היחיד שעליי לשמור בקפידה הוא להשתדל להתייחס טוב לאחרים. יחס טוב מצדי לזולת יהפוך אותי מתאים לחוק הכללי, החוק הגבוה ביותר שקיים בטבע, שמגדיר שבין כל רכיבי המערכת צריך להתקיים קשר הדדי משלים. בדרך זו, אזמין על עצמי מהטבע כוחות חיוביים.

אז מומלץ להוריד מתח, לשחרר לחץ, ולהתמקד בדבר העיקרי: הכול תלוי בי. אני יכול לבנות את העולם הטוב שלי.

> נכתב בהשראת דברי הרב ד"ר מיכאל לייטמן

 

אהבת? רוצה לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

השאר תגובה