אל חוף מבטחים

מאת: אורן לוי

תושב: פתח תקוה

השבוע פורסם כי ספינה הפליגה מחופי ארגנטינה עם 61 אנשי צוות שעברו בדיקת קורונה ונמצאו שליליים. בנוסף, כולם שהו בבידוד לפני הפלגתם. כעבור 35 ימים בלב ים, רובם ככולם עם קורונה. איך זה קורה?

קשה לומר. מה שבטוח הוא שהווירוס הזה מתוחכם הרבה יותר מאיתנו. תראו באיזו מהירות הוא מפרמט את העולם שהכרנו. מכניס הגדרות חדשות של דברים חיוניים ובלתי-חיוניים, מרגיע את הריצות המיותרות לכל מיני כיוונים, מחזיר אותנו יותר למשפחה ולילדים. מהפכה חינוכית עושה לנו הקורונה הזו, בית ספר למבוגרים.

מאיפה בא הווירוס לעולם בכלל? מעטלפים? מיצורים אחרים? למעשה, השורש להופעת הנגיפים הוא הרבה יותר עמוק ממה שחושבים. הגורם הנסתר שמייצר את הנגיף שצץ לעינינו פה ושם, הוא האגו של האדם שהגיע לרמות מטורפות.

כדי לעצור את האדם האגואיסט מלהרוס את הזולת ואת הסביבה האקולוגית גם יחד, הטבע, כמו כל מערכת עם מנגנוני בקרה ותגובה, שולח לזירה כוחות מיוחדים. וירוסים משתקים, שמכריחים אותנו בהדרגה להפנים שכולנו קשורים, תלויים ומשפיעים זה על זה לחלוטין.

מכאן מתבהרת גם הדרך האפקטיבית ביותר לעקור את הקורונה משורשה. היא דורשת שינוי מהותי של טיב הקשר בין אנשים. אנחנו נדרשים להתקדם מעולם של אגו וניצול, לעולם של חיבור והשלמה בין ניגודים. שנחיה כמו חברים שמבינים זה את זה, ולבטח לא רוצים לגרום רע לאחרים.

מחשבה טובה על הזולת, רצון להרגיש בלב מחוברים, וכולנו נהיה בריאים ושלמים!

> נכתב בהשראת דברי הרב ד"ר מיכאל לייטמן

אהבת? רוצה לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

השאר תגובה