אם וירוס יכול היה לדבר

מאת: ישראל זיו

תושב: פתח תקוה

הדרך להיפטר מוירוס הקורונה ונזקיו היא פשוטה, כיוון שלמשבר הנוכחי יש סיבה ותכלית.

יותר ויותר אנשים מתחילים להפנים שמשבר הקורונה אמנם פרץ לתודעתנו כמשבר אפידמיולוגי, אך עד מהרה התפתח למשבר כלכלי-פיננסי גלובלי וכתוצאה מאפשר לנו לבחון את אורח חיינו, ואת סדרי העדיפויות שלנו, את השגרה הישנה שאליה משום מה מרביתנו משתוקקים לחזור. כולנו עסוקים במעט פרספקטיבה ובשאלות מהותיות, ואלו לכשעצמם תהליכים רצויים והכרחיים. חבל שלא הצלחנו להגיע אליהם מבחירה חופשית אלא רק מתוך כפייה, סוג של תמרור עצור, הפסקה אחת גדולה של כולנו מכל סדרי העולם הקודם וזמן פנוי להתחיל לעכל בפני מה אנו ניצבים. שמעתי אדם חכם שאמר "מי ששקוע בעבר נחשב כמת, עלינו להיות שקועים רק בהווה ובעתיד יהיה." עלינו לבחון את מצבנו היום עם אופק קדימה.

ככל שנבין שוירוס הקורונה הוא מעיןסוג של "מבחן" של הטבע .- כמו אותו מנגנון "היד הנעלמה" החביב כל כך על הכלכלנים, – הטבע שולח לנו מצב כדי שנגיב עליו נכון, על כל פרט ופרט, בכח זה נתקן את המציאות, ואז נצליח. ישנה סיבה ומטרה לכל מה שעובר על כולנו בימים אלה, ורצוי שנקלוט את המסר ואת התגובה הרצוייה מצדנו. ראשית, על כולנו להכיר שכל זה מגיע אלינו מכוח הטבע,. הטבע הוא שולח לנו את זה. מהמערכת הכללית, האינטגרלית של הטבע, כך היא מגיבה כלפינו בצורה כזאת, מפני שאנחנו לא נמצאים באיזון עם המערכת, וכדי לאזן אותנו – בלית ברירה – בכוח. זה מה שקורה.

איזון בינינו ועם הטבע

כי אין ספק שיצאנו מאיזון, גם באורח החיים הפרטי שלנו וכל אחד מאיתנו, אבל גם כמדינה, כחבל ארץ, כאנושות. בפרט, נכונים הדברים לגבי המערכת האקולוגית שנראהשיבשנו עד כדי כך שכי אילו היינו ממשיכים עוד קצת, היינו גורמים לאסונות טבע דרמטיים ובלתי הפיכים. גרטה מעבירה לנו את המסר הזה בצורה חכמה ונוקבת. זה נכון גם לגבי כמו כן תרבות הצריכה והצמיחה הכלכלית שהפכו לחזות הכל, למזבח החדש שאליו כולנו "משתחווים". זה נכון גם לגבי בבחירות האינדיבידואליות של כל אחד מאיתנו לגבי האיזון שבין עבודה-בית-משפחה-הורות-זוגיות איבדנו פרופורציות, וגם לגבי הביחס שלנו איש לזולתו ולחברה בכללה.

בימינו איכשהו זה נראה לנו נורמלי שאנחנו חיים איש איש ב-ד' אמותיו, ושזה בסדר להתנהל לפי הכלל "אם אין אני לי, מי לי". אנו זה כבר לא חיים הם במשטר הקפיטליזם הקלאסי שדוגל בכלל "שלי – שלי ושלך – שלך". הזה הפך מזמן מקפיטליזם הפך לקניבליזם המתנהל שמתנהל על פי חוקי מלחמה אכזרית, דרוויניזם כלכלי חברתי, לפי הכלל: שלי – שלי, ושלך – שלי. בנסיבות כאלו, ברור לחלוטין מדועלמה אנחנו מתקיימים מתוך במנטליות של "חטוף כפי יכולתך". הרי אין לנו ברירה, נכון? הרי כך בנוי העולם. זואז זהו, שזה בדיוק הסיבהמה שהוציאה אותנו לחלוטין מהאיזון עם הטבע האחד השרומז לנו שהעולםשאולי העולם הישן אכן היה בנוי כך, אבל זה החדש שלפנינו הוא הפוך ממנו לחלוטין, עולם טוב בהרבה ממנו גם עבור כל אחד ואחד מאיתנו ברמה האישית וגם כעבורנו בתור חברה אנושית אחת. צריך ואפשר לחיות אחרת.

מה הטבע באמצעות וירוס הקורונה מנסה להגיד לנו?

לכן המזיק הזה, הוירוס הזה, מה הוא אומר לנו? "אתם הגעתם לצורה אינטגרלית, אתם כבר התחברתם ביניכם בכוח האגו שלכם סביב כדור הארץ. אנו חיים בתהליך של גלובליזציה קוראים לזה, "כפר קטן" אחד, אתם כבר האנושות היא כבר אחת. יפה מאוד, אבל עכשיו אני מתחיל תהליך שבו תגלו באותהשלגלות לכם באותה צורה, לכולכם, כמו לאחד, כמו לגוף אחד, אני מראה לכם שאתםתם לא פועלים נכון בסדר, כדי שתתחילו עכשיו לאט לאט להיתרפא. עכשיו אתם צריכים לחשוב איך אתם מגיבים לווירוס הזה. הוא מגיע לכל האנושות, לכל כדור הארץ, איך אתם מגיבים? אתם צריכים להגיב יחד. תתחברו ביניכם, תעשו ביניכם פעולות חיבור משותפות למיניהן, תתחילו לשנות את המערכות של המדינות, בכל מדינה ומדינה. ובכך תשנו גם את הקשר בין המדינות, גם את מארג הקשרים בתוך החברה שלכם. תעשו מעצמכם גוש אחד, גוף אחד. ואז אני אסתלק מכם לגמרי. אחרת – לא."

אם כולנו יחד, מעל כל ההבדלים, לא תגיבונגיב נכון לאולטימטום הזה שמציב בפניכםנו הוירוס, הוא יבוא בכל מיני צורות אחרות שלו, במודיפיקציות כאלו ואחרות, החכמות יותר מכל החיסונים והתרופות. שנספיק להמציא ולגלות. הטבע לא יניח לנו אלא אומר לנו: "אני אמשיך ללחוץ עליכם, במתכונת זו או אחרת, עד שאחייב אתכם להיות כולם כחברה אחת השנמצאת בהשלמה הדדית., בחיבור הדדי, ביחס יפה זה לזה. אני אלחץ עליכם בכל מיני וירוסים, בכל מיני אמצעים אחרים, כך שאתם תהיו מחויבים להגיע לחיבור ביניכם ולחיבור איתי."

הפור נפל, הבחירה שלנו היא רק בלגבי הדרך בה נגיע אל המטרה.

הדרך הזו נקראת "בעיתו", בזמנו. אך אבל בטרם נצעד בה חשוב שנבין שיש דרך אחרת, רצויה יותר, מהירה יותר, קלה יותר, ההיא נקראת דרך "אחישנה". אנחנו נמצאים עכשיו כולנו יחד מול צומת T, וכדאי שנבחר יחד את הדרך הנכונה והרצויה.

איך הדברים נראים כעת וייראו בעיתות הזמן אנחנו כבר מבינים – בסבל רב ובייסורים. אבל אפשר גם אחרת, אם נקשיב לטבע ונבין שיש לנובעצמנו עם מי יש לנו עסק, נגלה הזדמנות, הזמנה ממש לבחור בדרך אחישנה. אז נתחיל ליצור קשר בינינו, לחבר את עצמנו, ולחנך את עצמנו להיות אנושות אחת. בסך הכול זה מה שאנחנו צריכים לעשות. ואז לא רק שהוירוס ייעלם כלעומת שהופיע, אלא נצעד כולנו יחד לקראת עולם חדש, מציאות חדשה, יפה, בה אנחנו מאוזנים גם בינינו לבין עצמנו, ברמה הפרטית והלאומית, וגם עם הטבע וכדור הארץ.

מכאן נשאר עלינו לבצע פעולה אחת בלבד,. לספר על הבחירה הזו שלנו לכל מי שאינו מודע אליה, להעביר ולהפיץ את המסר לכל מי שאפשר בכל אמצעי הזמין לנו שאפשר להשתמש בו. זה מה שצריך לעשות כל אחד ואחד. ובמשך היום לשפוך את הדברים האלה לכל האנושות. בכך נסייע לאנושותה וגם לעצמנו,. עד כמה שאלו מאיתנו שרואים את התמונה הכללית יתגייסו לקדם את האנושות, כך אנו נקדם את עצמנו. כךכה זה כשכולנו חלקים מגוף אחד.

אהבת? רוצה לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

השאר תגובה