המרגיע

מאת: שלי פרץ

תושב: פתח תקוה

לכל המרגיעים הלאומיים שמנסים בכל כוחם לעמוד כ"סכר" מפני השינוי שהקורונה מביאה לעולם, אלה שממהרים להשתיק את הקולות הרעננים שעולים באשר לאין מוצא שאליו האנושות צועדת שנים, שמנסים להדביר את הספקות העמוקות ששואלות על מה עד היום בזבזנו את החיים?

אלה שאצים להשיב לכולם בלי מחשבה מעמיקה: ש"היי חבר'ה, אל תדאגו הכול יהיה בדיוק כמו שהיה, ברגע שמשרד הבריאות ירה את יריית הפתיחה אנחנו נזרום נחילים נחילים של צרכנים צרחנים חסרי מעצורים לתוך הקניונים, נלך מכות על חניות, נרצח בשביל הסמרטוט האחרון על קולב בסיילים חסרי תקדים.

היי, אל תחששו, הרי כולנו יודעים שכבר היו אבעבועות שחורות שקטלו יותר מכל מחלה אחרת, והנה מיד אחרי זה העולם המשיך לרדת במדרון התלול של תיעוש, חימוש אטומי, זיהום האוויר והשמדת כדור הארץ, טרור קיצוני, שואה והרבה הרבה גזענות, ושנאת כל מי שהוא לא אני בכללי".

אני באמת רוצה לשאול אתכם, המתנגדים לשינויים, למה אתם כל כך מתגעגעים? ואיך אתם בהתמדה מפספסים את הנקודה שהפעם לווירוס הזה יש סיי?
אם תשימו לב, הוא לא באמת וירוס כזה נורא, פשוט יש לו יחסי ציבור בינלאומיים ברמה גבוהה, הרי בסך הכול יש לו פחות מתים ברזומה מאשר לשפעת בשנה שגרתית (באיטליה למשל נפטרים כל שנה משפעת כ-17 אלף בני אדם). לווירוס הזה יש סיי, והוא מדבר על עולם חדש. הוא לא בא להצביע על חולשת האדם בייצור תרופות, כמו שהיה בתקופת המוות השחור. הוא לא בא כדי פשוט לעבור. הוא בא להזהיר אותנו מפני אינספור וירוסים קטלניים שמתפזרים לגמרי חופשיים באוויר בעקבות הפשרת הקרחונים, שאנחנו גרמנו עם ההתנהגות "השגרתית" שלנו שאליה אתם כל כך מתגעגעים. הוא בא להזהיר מפני מוטציות שעלולות מתישהו לנדוד מחוץ למעבדה של חימוש אטומי וביולוגי ש… אופס אנחנו גרמנו עם האגו המטורף שגידלנו פה בינינו, הוא בא להקדים תרופה למכה.

אז בבקשה, אל תרגיעו אותנו במילים שחוקות ודוגמאות שאבד עליהן הקלח מהעולם הישן. כי אנחנו רוצים להתעורר, לשמוע מה הווירוס הזה בא לספר ולתקן את מה שאפשר לפני שיהיה יותר מידי מאוחר.

אהבת? רוצה לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

השאר תגובה