השיטה לצאת מהקורונה

מאת: אפרת אהרוני

תושב: פתח תקוה

כמו מגדלור באפילה, נקודת אור יחידה מבצבצת בין התחזיות הקודרות על עתיד העולם: משבר כלכלי עולמי חריף, מתיחות בין מדינות, נפילת משטרים וחשש מפיתוח נשק גרעיני באיראן, אלו מקצת התסריטים ליום שאחרי הקורונה. ומהי נקודת האור? אנחנו. מדינת ישראל הקטנה יכולה להיות מקור של השראה ודוגמה לכל האנושות.

כדי להוציא את העולם מהמשבר, לא צריכים מעצמה כמו ארה"ב אלא מדינה בעלת אידיאולוגיה חזקה, עם שיש בו פוטנציאל רוחני מיוחד שימשוך אחריו את כולם. תמיד הרגשנו שיש בנו משהו שונה, שכל העולם מביט בנו בספק שנאה ספק הערצה, ואינו מסוגל להתעלם מקיומנו הזניח כמותית. אנחנו כמו קוץ שמפריע לכל האנושות, ועכשיו הקוץ הזה יכול להפוך לפרח.

אז מה מיוחד בנו? עם ישראל הוא העם היחידי מכל האומות שנוסד על ערך האחדות, או בגרסתו המוכרת לנו, "ואהבת לרעך כמוך". הניצוץ של אהבת הזולת שהפך אותנו מאוסף אנשים לעם מאוחד אומנם היטשטש עד שנדמה כי נכבה לחלוטין, אך למעשה הוא מפעם עמוק בתוכנו, זורם בדי.אן.איי הרוחני שלנו ומחכה לפרוץ שוב ולהידלק, להפוך "אור לגויים". אותו ניצוץ הוא ההכנה שקיבלנו כדי שבבוא היום נוכל לממש את ייעודנו בפאזל האנושי, להיות דוגמה עבור כל העולם לאחדות ואחווה בין בני אדם. אז אומנם ביומיום אנחנו רחוקים מלהיות אומת מופת, אבל עכשיו הגיעה העת לקבל על עצמנו את התפקיד שמחכה לנו מזה אלפי שנים, זה צו השעה.

הגיע עידן הקורונה. העולם כולו עובר טלטלות קשות, מתבודד ומסתגר. חוסר האונים מתגבר מיום ליום, ולמרות התוכניות הנחמדות ואסטרטגיות היציאה מהמשבר, לאף מדינה וממשלה אין פתרון ברור איך נצא מהבוץ הזה. כדי למצוא תרופה, צריך קודם כל להבין את סיבת המחלה.

איך קרה שביום בהיר אחד צץ וירוס הקורונה והשבית עולם שלם? מאיפה נחתה עלינו המכה הזאת? פשוט מאוד, מהטבע. הטבע עצר אותנו, גרם לנו לחדול מכל מה שעסקנו בו, מהריצות המשוגעות, שעות העבודה הארוכות, הצרכנות המופרזת, הטיסות, הכול פסק. והכי חשוב, הטבע הרחיק בינינו כך שלא נוכל להוסיף ולהזיק זה לזה, לחשוב רעות על אחר, להתייחס בבוז ובשנאה לזולת.

הטבע הוא אינטגרלי, כל הדומם, הצומח והחי קשורים ומחוברים יחד עד לפרט הקטן ביותר, ורק אנחנו, בני האדם, נמצאים בתוך הטבע ופועלים בחוסר הרמוניה שזועק לשמיים. חוסר ההתאמה שלנו לטבע גורם לו לדחוף אותנו החוצה מקרבו, ואם לא נסתפק בתמרור האזהרה הראשון, יבואו וירוסים ומכות גרועות יותר.

התרופה לקורונה היא לחזור לאיזון עם הטבע, להיות כמוהו, קשורים ומחוברים יחד. ומי מסוגל להיות הראשון שיעשה את השינוי הנדרש? ברור, עם ישראל. זה התפקיד שלנו, הגורל שלנו להוביל את העולם לתיקון. אם נעשה מאמץ קטן לחיבור, ליחס מתחשב ולבבי במשפחה, בין שכנים, בין עובד-מעביד, בכל הקשרים שיש בינינו, אז נצליח בגדול. וכמו תמיד, כל העולם יסתכל עלינו וישאל איך אנחנו שוב מצליחים? מה יש ביהודים האלה? והפעם נענה להם בשמחה שיש לנו שיטה מנצחת, "ואהבת לרעך כמוך", שחזקה מכל וירוס ומשבר, שיטה שהיא לפי חוקי הטבע.

בואו ביחד נמצא בפנים את השורשים של עם ישראל, את הניצוץ שחבוי בתוכנו, וערך הערבות ההדדית ואהבת החינם יהיו כמו כמו לפיד בוער שאיתו נוביל את כל העולם מהחושך הנוראי אל האור, אל חיים יפים, טובים ומאוזנים.

אהבת? רוצה לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

השאר תגובה