סייבר רוחני

מאת: אורן לוי

תושב: פתח תקוה

ישראל מצטיינת בהגשת סיוע הומניטרי למדינות מוכות אסון, ולאחרונה גם ללבנון הצענו עזרה על אף המתיחות בגבולות. עם זאת, הרייטינג שלנו בעולם נמוך מאוד. למה מתעלמים מכל הטוב שהבאנו לעולם עד כה, בכל כך הרבה צורות?

לכל איבר בגוף הכלל-האנושי יש מקום ייחודי משלו, ואם הוא לא מתפקד, הגוף כולו סובל בגללו. ישראל מצטיינת במחקר ופיתוח, כידוע, אבל את התחום החשוב ביותר אנחנו די מזניחים. תחום היחסים בין אנשים.

כאן הייתה אמורה להיבנות חברת מופת שתמחיש איך אנשים כל כך דעתנים ושונים יכולים להתחבר באהבת אחים, אבל בינתיים אנחנו לא מצליחים להתעלות מעל ההבדלים.

העולם מחכה, גם אם אין הוא יודע ואף שאנו עצמנו לא מודעים, שנמציא טכנולוגיה לחיבור בין ניגודים. גישה חדשה לקשר בין אנשים, בעידן האגו הגדול שהורס את כל מערכות היחסים, ברמה החברתית, המדינית והבינלאומית, כמו גם בחיים הפרטיים.

וכשישראל לא מספקת את הסחורה, ועמים שלמים סובלים מבעיות שנובעות מיחסים גרועים, העולם מקבל עצבים. על מי? עלינו, הישראלים. לכן לא עוזר שום דבר טוב שאנחנו מביאים, כי האנשים לא רגועים מבפנים.

כדי לעזור מכל הלב לעמים שסובלים, אנחנו צריכים קודם כל להבין שההתנהגות שלנו משפיעה על התנהגות האחרים. כל עוד אנחנו בינינו רבים, לא יהיה שקט באף אומה, וכולם יהיו מסוכסכים.

פיצוח הדרך לשלום פנימי בינינו היא תנאי הכרחי לשלום בעולם, בין אנשים, בין פלגים, בין עמים. כך גילו כבר מזמן החכמים, שחקרו לעומק את הגוף הכלל-אנושי, על כל קשריו הפנימיים.

אם נלמד להתחבר מעל כל הפערים, השפעה חיובית תעבור מיד מישראל לכל העמים האחרים. אז, ורק אז, הם יתחילו להתייחס אלינו טוב. אנחנו כמו נתכנת אותם, נשתול בהם קוד, שיחייב אותם להתייחס אלינו יפה, אפילו באהבה, אף שאין להם לזה עתה שום נטייה, תוכנית או כוונה.
סייבר רוחני, האקזיט הישראלי הבא.

מן המקורות
"האומה הישראלית נתקנה ונעשתה כמין מעבר, שעל ידיהם יזרמו ניצוצי ההזדככות לכל המין האנושי שבעולם כולו… שיוכלו להבין את הנועם ואת השלווה השרויים בגרעין של אהבת זולתו".
בעל הסולם – הרב יהודה אשלג, מאמר "הערבות"
"השלום הלאומי, רק בהתפתחו כראוי על פי דרכיו הראויים לרוח עמנו, ישוב להיות מניע את הגלגל הגדול הכללי, את השלום האנושי".
הראי"ה קוק, מאמר "תעודת ישראל ולאומיותו"

> נכתב בהשראת דברי הרב ד"ר מיכאל לייטמן בתכניתנו מבט פנימי – אקטואליה בראי הקבלה

אהבת? רוצה לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

השאר תגובה