עוד מעט שנה מאז שאתה לא כאן

מאת: ויולט אילייב

תושב: פתח תקוה

עברה עלי שנה קשה מאוד, שנה של התמודדות יומיומית עם העובדה שלא אראה אותך עוד, לא אשמע אותך, לא אחלוק איתך, לא ארגיש ולא אגע בך.

הכאב לא יחלוף לעולם, אבל אני לומדת לחיות איתו, וככל שחולפים הימים אני מרגישה שהקשר בינינו רק הולך ומתחזק מעל לגופים, מעל לזמן ומקום. למדתי לדבר אתך בתוך ליבי.

אשתף איתך איך עוברים חיי מאז שאתה איננו. אני עובדת, נפגשת עם המשפחות שלנו לעיתים קרובות, מבלה זמן איכות עם עדי ועם ז'אן ומשפחתו, יוצאת עם חברותיי, מתאמנת ואפילו הולכת לרקוד. היית מאמין?! 😜
בהתחלה זה היה מתוך בריחה מהמציאות מהמחשבות. עם הזמן מגיעה ההכרה שזאת המציאות החדשה שלי. השארת לי צוואה לא להישבר אלא להמשיך קדימה ולכן אני לא מוותרת!

רוצה לספר לך מה קורה פה בעולם שלנו בימים אלה…
כל העולם נמצא בצרה צרורה שנקראת "וירוס הקורונה". אין כמעט מקום על פני כדור הארץ שהמגפה פוסחת עליו, כולל איים נידחים שאת שמם מעולם לא שמעתי. הוא מתפשט ממדינה למדינה, מאדם לאדם, ואפילו מהאדם לבעלי חיים. העולם משותק – אין טיסות, אין בילויים, אין טיולים, המון עסקים סגורים, ובארץ נשארו עשרות ומאות אלפים ללא פרנסה.בעולם המספרים גדולים הרבה יותר.
אסור לצאת מהבית ללא סיבה מוצדקת, כי בקלות אפשר להידבק ולהדביק אחרים. לכן אני לא יכולה להיפגש עם ההורים, ואת הנכדות שלנו אינני יכולה לחבק. כל יום נדבקים ומתים אלפים בעולם. התחושה היא שהעולם עצר מלכת.כולם בחוסר וודאות – מה צופן לנו העתיד. מחפשים תשובות ופתרונות.
אני יודעת איך היית מגיב .

"אהובה שלי,
אני מבין את הדאגה שלך ואת הפחד. אבל תמיד תזכרי שגם לנו היו תקופות קשות ומשברים, וידענו להתגבר על הכול בזכות האהבה שלנו. על אהבה עומד הכל. גם העולם כרגע עובר תקופה קשה. שנאה ממלאת אותו, והיא זו שהביאה למשבר הנוכחי. גם הפעם הדבר שירפא את העולם הוא אהבה. אז תאהבי, תפיצי את אהבתך לאחרים, את משם ואני מכאן, רק כך נעבור את זה!
אוהב אותך, אוהב את כולם. על אהבה עומד הכל! יגאל "

אהבת? רוצה לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

השאר תגובה