Left Sidebar Content

זוגיות | אהבה וזוגיות | ארכיון כתבות - אהבה וזוגיות

אגואיסטית מחפשת גבר אלטרואיסט

מה נשים מעדיפות? גבר כובש והירואי או גבר רגיש וטוב לב?
מאת: שלי פרץ

מה נשים מעדיפות? גבר כובש והירואי או גבר רגיש וטוב לב? האגואיזם הגברי מרשים אולי את הבחורות שמחפשות קשר קצר ולא מחייב מדי. לעומת זאת, מי שמצא את אהבת חייו, עדיף שיפגין אדיבות ואכפתיות.

יש משהו מאוד מבלבל בחיפוש אחר הגבר האולטימטיבי שעליו תוכלי להגיד בלב שלם "הוא האחד". ולמה? כי השאלה שלדעתי מעכבת רבות וטובות מלהושיט אצבע חשופה לטבעת ולחקוק על לוחות ליבה התחייבות לאהבה לאותו "האחד", נובעת מתוך חוסר היכולת להצביע על מה באמת חשוב לבחורה.

אנחנו שרויים בסביבה (שלא לומר בביצה) שסוגדת לחיצוניות, למקצוע הייטיקיסטי זה או אחר, למראה הגבר המטרוסקסואלי שלוקח בגאווה סדנאות במריחת קונסילר וליפ גלוס, שלא נדע.

אבל האמת היא שהאקססוריז האלה ראויים לתפקידם רק כל עוד את נערה או בחורה ממש צעירה. בשלב מסוים בחייך "הבוגרים", הנה מגיע הקאטצ' - משתנים הנתונים שאחריהם את, כאישה, אמורה לחפש. הבעיה שכשאת נשטפת בעולם של מסרים חיצוניים את לפעמים מפספסת את ההבנה הזאת, ומוצאת את עצמך גם בגיל 30 ו- 40 עדין מתרשמת מכל מיני ילדים מגודלים במסווה של גבר. "בחורי פרא" שיכולים לספק לך עלק הרפתקאות בכמויות.

בכל פעם את נותרת הפוכה והלומת קרב על עוד קשר שנפל קורבן לאגואיזם המסורתי של המאה עשרים ואחת, מנסה לשכנע את עצמך שגם את בעצם רק ניצלת אותו, ושבכלל הוא לא ראוי לך, למעשה, המנוול בכלל לא ראוי למערכת יחסים, לאישה! וכך שוב, בלית מודע, בתירוץ של חיפוש אחר ריבאונד, את גוררת את עצמך לשביל הזהב שנמצא בניצוץ השובב בעניים של ההוא שיושב מולך בפאב. ומשנה לשנה, את כבר לא ממש רואה ביומולדת שלך סיבה לחגיגה, בתוכך מתעוררת שאלה נושכת: האם יש משהו או מישהו שיכול להוציא אותך באמת מהלופ המתסכל הזה?

דרוש אלטרואיסט לקשר רציני

אם דווקא תסתכלי לאמת בעיניים ותחשבי: מה אני באמת צריכה כדי להתקדם הלאה עם החיים שלי? ייתכן שהתשובה תהיה דומה לתוצאות המחקר החדש שהתפרסם ב-British Journal of Psychology. מה הופך גבר לאטרקטיבי בעיניי אישה? תאמינו או לא, אבל לפי הממצאים עולה כי אלטרואיזם היא התכונה המוערכת והמשמעותית ביותר אצל גבר, כשמדובר על קשר לטווח ארוך.

כנראה שבכל זאת, מתחת למראה הנשי המתגרה והאיפור הכבד, כשמחשבות על בית ומשפחה מתחילות לנבוט על פני השטח, הן גורמות לנו לבחון את הגברים בצורה שונה ולהעדיף גבר שאכפת לו מהסובבים אותו ולא רק מעצמו, ומטיפוח גופו השרירי. כי בינינו, מי באמת תרצה לצעוד עם חתיכת אגואיסט מטופח אל מתחת לחופה?

שלא תטעו, גברים אלטרואיסטים מרשימים אותנו לא מפני שאנחנו רוצות איזה סופרמן שידאג לכל האנושות, ויתחיל לעזור לכל מיני סבתות לחצות את הכביש או לחילופין לכל מיני בחורות שנתקע להן האוטו בשולי הכביש. אנחנו מחפשות אלטרואיסט, אבל מעדיפות שיהיה כזה רק בגבולות הבית. אנחנו מצפות שהדאגה והנתינה שלו יבואו לידי ביטוי בפינוקים שירעיף עלינו גם ללא סיבה נראית לעין, ובהחלט לא נתנגד לעזרה בשטיפת כלים, עם הילדים ובהרמת קרש האסלה כמובן. למרבה האבסורד, אנחנו רוצות גבר אלטרואיסט ממניעים אגואיסטיים למדי, מה שקצת חבל.

מה מניע את הגבר?

וכאן נכנס לתמונה בעצם נתון נוסף - חכמת הקבלה שפותחת בפנינו את טבע האדם, מסבירה שהאישה היא הכוח שמניע את הגבר. כל מה שהוא עושה נועד רק לסנוור אותה, ולגרום להתעלף מהתפעלות מעודף היכולות, הכישרונות והחוכמה שנודפים ממעשיו.

לכן אם נחבר את ההשפעה העצומה של האישה על המין הגברי ביחד עם דרישה אמיתית לאלטרואיזם, ולא רק בתוך הבית, יצא לנו מתכון מנצח. הרי נשים רוצות להבטיח את העתיד שלהן ושל ילדיהן, ולכן הן מחפשות אחר פרטנר טוב לב ומעניק שאיתו כדאי להקים משפחה. אבל גם מי שמצאה את אביר חלומותיה שאינו סולד אפילו מטיטולים, עדיין לא תוכל לנוח על זרי הדפנה.

הלוא מי מאיתנו הייתה רוצה לגדל ילדים בחברה שסמים זה הכי אין, מספר ההתאבדויות בעלייה, משבר כלכלי שמכה בחוזקה, חינוך בנפילה ואלימות גואה. ברור שבעולם כזה לעולם לא יהיה לנו שקט, וכל חיינו יהיו שטופים בחרדה אחרי חרדה. כי מה לעשות, גם בעיות שהן נחלת הכלל משפיעות על החיים הפרטיים של כל אחד ואחד מאיתנו, ואין לאן לברוח.

אם כך, צר לי לאכזב אתכן בנות יקרות אבל מסתבר שלא מספיק לחפש אחר פרטנר טוב לב ומעניק, כי כשמסתכלים על התמונה המלאה מגלים שבעידן הגלובלי כנראה הדרך להגיע לשלווה בתוך הבית היא לדאוג לבית הגדול של כולנו - העולם.

אם כן, האושר שלך בדיוק כמו האושר של כל אחד תלוי באושר של כל העולם. ואם בגבר עסקינן אזי במאה ה-21 גבר החלומות האולטימטיבי צריך להיות אוהב ואכפתי לא רק כלפי משפחתו אלא כלפי כלל האנושות, גבר עם ראש על הכתפיים שמבין איך העולם עובד. רק גבר כזה יכול להבטיח לך משענת אמיתית ועתיד טוב יותר. אז הכי חשוב, שפעם הבאה שאת יוצאת לציד, אל תשכחי לבדוק קודם מה את באמת צריכה, ומי היא זו שעומדת מאחורי כל גבר מצליח...

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content