Left Sidebar Content

זוגיות | נשים - זווית אישית

מה נשים רוצות

'אישה היא עניין כזה שכמה שתתעמק בו עדיין תמצא בו חידושים על גבי חידושים', אמר טולסטוי. הרגשה כזו עולה גם בסיכומם של מחקרים רבים שמנסים לפצח את המנגנון הנשי ולהבין מה נשים רוצות. כדי לחדור לעומקם של דברים, ניעזר בחכמת הקבלה.

מבחינה רוחנית, האישה נחשבת לנושאת הרצונות הגדולים. למעשה, הרצונות האלו מכוונים אל המקום הכי גבוה שרק אפשר להעפיל אליו בחיים, אל פסגת המציאות, אבל כרגע הם עוד לא מבוררים. הכיוון של הרצונות האלה אינו ברור עדיין, מבולבל. לכן במצבנו הלא-מתוקן נשים נמצאות בבלבול הרבה יותר גדול מגברים. בעולמנו אנחנו רודפים אחרי כל מיני מילויים לא נכונים, סוג של תחליפים שקריים ולא מספקים, ביחס לאותו מילוי אמתי ומושלם שנשים מרגישות שהן ראויות לקבל.

מאיפה זה נובע? האגו האנושי שמתפתח כל הזמן מביא לכולנו בלבול גדול. התרבות המודרנית מספקת לנו כל מיני מטרות מדומות, מריצה אותנו אחרי דמיונות. הקולנוע, הטלוויזיה, האינטרנט, משרדי הפרסום, כולם מאכילים אותנו כבר עשרות שנים בכל מיני חלומות מלאכותיים, מבלבלים אותנו מכף רגל ועד ראש. כתוצאה מכך, בעיקר נשים מרגישות תסכול גדול. לא במקרה נשים, בעלות הרצונות הגדולים, הן רוב הציבור שפוקד את לימודי הערב וההעשרה, בכל מיני חוגים שמספקים להם מילוי כלשהו.

אז מה נשים באמת רוצות? על פי הקבלה, גבר ואישה, כמו פלוס ומינוס, מייצגים שני כוחות מנוגדים שנמצאים בטבע וצריכים להגיע בסופו של דבר לאיזון. לחיבור נכון ביניהם. אף אחד לא יכול למלא את עצמו לבד, ולכן במצבם המתוקן גבר ואישה צריכים להשלים זה את זה. בצורה כזו בני הזוג מתעלים מהטבע האגואיסטי שלהם, הצר והמוגבל, ויכולים להגיע לחיבור הדדי נכון שנקרא זוגיות רוחנית.

כתוצאה מצורת התקשרות מיוחדת כזו מגיעים בקשר זוגי רוחני למילוי מיוחד. משהו לא מהעולם הזה. הגבר והאישה נקראים אז 'זעיר-אנפין' ו'מלכות' בשפת הקבלה, והמילוי המיוחד שהם יכולים לקבל זו הרגשת כוח מיוחד של אהבה, כוח נעלה ואצילי. לא מדובר בהרגשת אהבה רומנטית המוכרת לנו, אלא באהבה רוחנית. וזה מה שנשים בתוך תוכן רוצות באמת להשיג.

כוח האהבה הזה הוא מקור החיים, ממנו נובעת כל ההתפתחות בטבע. הוא מקדם אותנו למטרה נקובה מראש של אחדות הכול, שנהיה כולנו כאיש אחד בלב אחד, מחוברים בינינו ולכל יתר הברואים באהבה. אם בזוגיות שלנו נרצה לשייך את עצמנו אליו, נוכל להתקדם לעברו באופן מודע ולהתחיל להרגיש אותו בינינו.

לשם כך עלינו להשוות את התכונות שלנו לתכונה שלו, תכונת האהבה הטהורה. איך? על ידי זה שנלמד לפתח בינינו אהבה הדדית שאינה אגואיסטית, אהבה שאינה תלויה בדבר. לאהוב לא בגלל שהאחר עושה לי טוב, אלא מעל כל האגו, בלי תלות בשום דבר, בלי שום חזרה לעצמנו.

וכשכוח עליון של אהבה וחיבור ישרה בתוך המשפחה שלה, האישה תהיה סוף סוף מסופקת.

המאמר מבוסס על ראיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 711 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים".     

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content