Left Sidebar Content

זוגיות | אהבה וזוגיות

מרשם לזוגיות מוצלחת

כשריבים בין בני הזוג הופכים כמעט למגיפה עולמית, רק מינון גבוה של אהבה יכול להציל את המצב. יש מרשם מיוחד שמחזיר את האהבה אל חיי הזוגיות

מאת: אפרת אהרוני
כשריבים בין בני הזוג הופכים כמעט למגיפה עולמית, רק מינון גבוה של אהבה יכול להציל את המצב. יש מרשם מיוחד שמחזיר את האהבה אל חיי הזוגיות

אזהרה: סכסוכים בין בני זוג זה דבר מדבק! בשיא הרצינות, זה פשוט עובד ככה. תודו שגם אתם מוצאים את עצמכם מדי פעם עצבניים על בן הזוג בלי סיבה ברורה. רגע אחד הכול רגוע וברגע הבא פתאום קופץ הפיוז, ויאללה לריב. לפני שאתם מבינים מה עובר עליכם, אתם כבר מוצאים את עצמכם בעיצומו של ויכוח סוער. המילים יוצאות מהפה ללא שליטה, ואתם לא יודעים מי מדבר מגרונכם ומאיפה בכלל הגיעו המחשבות, הכעסים והדחף הבלתי נמנע לריב. צודקים, זה לא מתאים לכם, אז למה זה בכל זאת קורה?

גורם ההדבקה: התכָּללוּת. מה זה אומר? ברור לנו שאנחנו מושפעים מכל מה שמתרחש מסביבנו. לדוגמה, אם אני רואה סרט רומנטי, מיד אני נתקפת במצב רוח קיטשי ובא לי לצעוד יד ביד עם אהובי אל עבר השקיעה. לעומת זאת, אם אני יוצאת עם חברה ממורמרת שמתלוננת על בעלה שלא עושה כלום בבית, אני חוזרת הביתה עם מצב רוח קרבי, ואבוי לבן הזוג שלי אם אני אמצא כפית בכיור.

יש מקרים שבהם ברור לנו איך אנחנו מושפעים ממצב מסוים, אבל בעצם ההשפעה שיש לנו האחד על השני היא הרבה יותר רחבה ממה שנדמה לנו. מסתבר שגם סכסוכים בין בני זוג הם כמו איזה וירוס שעובר מאדם לאדם. אמנם את "וירוס ההתכללות" לא תמצאו באף ספר רפואה, אבל תוכלו ללמוד עליו ועל דרכי התמודדות עימו דווקא מתוך ספרי הקבלה.

אנחנו חיים בתקופה מאוד מיוחדת, בעידן גלובלי, אינטגרלי או איך שלא תקראו לזה. כולנו נמצאים בתוך מערכת סגורה, ברשת ענקית של כוחות, מחשבות, רצונות ודחפים, וכולם נכללים מכולם - זה תהליך ה"התכללות". זאת אומרת שכל אחד מאיתנו "נדבק" בהרגשות ובמחשבות של האחרים ו"מדביק" אותם. אז גם אם את מטבעך לא הטיפוס שמוציא את הנשמה לבן הזוג, ואתה מטבעך לא טיפוס עצבני, יכול להיות מאוד שהתגנבה אליכם איזו מחשבה מתוך הרשת הגדולה הזאת וגרמה לכם להתנהג בצורה לא טיפוסית.

איך נמנעים? אין דרך להימנע מראש. התהליך הזה של התכללות במחשבות האחרים הוא תהליך טבעי שעובר על כל אחד ואחד, ולא ניתן לעצור אותו. ככה אנחנו מתפתחים, הופכים לאנשים מורכבים יותר ומגלים את מערכת הקשרים שמחברת בין כולנו.

אז מה אם הזוגיות שלכם לא הרמונית ואידיאלית? אין במה להתבייש או לנסות להימנע, אלא רק להיות מודעים יותר לתהליך שעובר עלינו ולהתייחס אליו בצורה בוגרת. אם בן הזוג זרק לי מילה לא במקום, זה לא אומר שזה מכוון באופן אישי נגדי ושמדובר בהכרזת מלחמה.

איך מטפלים? לפי הקבלה לא צריך למחוק שום הרגשה, גם לא כעס, קנאה או שנאה, כי על פני ההרגשות האלה אנחנו דווקא גדלים ומתפתחים. כל מה שחסר לנו הוא כוח של אהבה שיגבר על כל הרגשות השליליים, וגם הוא קיים בתוך המערכת המורכבת שבה אנחנו נמצאים, רק צריך לדרוש לגלות אותו.

במקום לשקוע בתוך הריבים, עלינו ללמוד איך לספוג את הבעיות הללו ולהתמודד איתן בצורה רכה ונעימה - להבין מאיפה הכול נובע ולהשתדל לגלות סבלנות ולעזור זה לזה.

צריך לראות את כל הסכסוכים כהפרעות שיש להן מטרה: שנשתדל ביחד להתגבר עליהם. אם שני בני הזוג תומכים זה בזה מתוך מודעות והבנה, ובונים רצון משותף לגלות כוח חזק יותר של אהבה ונתינה, מסתבר שגם הדברים הרעים שמתגלים בדרך הם רק הזדמנות להתעלות מעליהם ולהתקדם אל עבר חיים טובים ומאושרים. שיהיה לבריאות!

אפרת אהרוני, סטודנטית לחינוך מיוחד וכתבת באתר "קבלה לעם"

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content