נפש האדם סיפורים מהחיים

חייב לשנות, חייב להרגיש עוד פעם

גבר בשנות החמישים המוקדמות, נשוי, מאמן כושר. בכל בוקר הוא קם מוקדם, מצחצח שיניים, שוטף פנים, לובש בגדי ספורט ומתכונן ללכת לעבודתו ב-20 השנים האחרונות בחדר הכושר.

בכל יום מחדש, שוב הן מגיעות, אותן המחשבות שמציקות ולא עוזבות אותו, על כך שהוא מיצה את עצמו מזמן במקום הקטן בו גדל ותכנן לעבור לעיר גדולה יותר, שבה יוכל לממש ברמה הכי גבוהה את כל הידע והניסיון שרכש. התשוקה שהייתה לו – התחלפה בשעמום, השגרה הפכה אותו לאדם ציני, ביקורתי, לא סומך על אף אחד. הוא משוכנע שיש לו את היכולות, לפחות כמו לאחרים שהצליחו, אפילו יותר מהם. הזדמנות כזאת כבר לא תגיע, הזמנים השתנו, הוא כבר לא צעיר, יש היום דברים חשובים יותר שהוא צריך לדאוג להם.

עדיין עמוק בפנים יש לו צורך עצום לפרוץ, להרגיש שהוא שייך למשהו גדול, הוא לא יודע איך לבטא את זה, לתת לזה שם, זה לא נותן לו מנוחה, הוא חייב להרגיש שהוא שווה משהו. הדבר היחיד שהוא מכיר, שהוא מרגיש בטוח בו, שמגדיר את המהות שלו זה המקצוע שהוא עוסק בו למעשה מאז שהוא זוכר את עצמו.

במקום שהוא נמצא בו עכשיו שום דבר לא משתנה כבר הרבה מאוד זמן, אין לו לאן להתקדם, הוא מרגיש בו חנוק, כמו אריה בכלוב, אין לו מה לעשות עם כל מה שהוא יודע, אין למי להעביר את זה, ריקנות. אבל מה לעשות? אי אפשר פשוט לעזוב הכול, יש התחייבויות, לדאוג לפרנסה. באיזשהו מקום הוא כבר רגיל לצורת החיים הזאת. אולי זה עדיף על הסיכון שאם יעזוב, הוא יפסיד את מה שיש לו, גם אם זה לא הרבה.

חייב שינוי. בתחום היחיד שבו הוא שולט, זה לא יקרה, הוא ניסה לשנות בכל דרך שיכל, ולא הצליח. להתחיל קריירה חדשה בגיל שלו זה לא מתאים, לא באופי שלו. יכול להיות שהשינוי אותו הוא צריך, השינוי שידליק בו את הניצוץ שוב, את הרצון, הוא לא מחפש אותו במקום הנכון?

 

– – – – –

Photo by Nathan Dumlao on Unsplash