Left Sidebar Content

אקטואליה | זמן קורונה

הקונספירטור של הקורונה

תיאוריות קונספירציה פורחות בעתות מצוקה, במיוחד היום שלאף אחד אין מושג מאיפה נחתה הקורונה. מאמינים בקונספירציות? חושבים שזו שטות גמורה? איפה אתם על הסקלה? וברמה המעשית: האם יש איזה אמצעי, שעדיין מוסתר מאיתנו, לעקירת המחלה משורשה?

בגדול אפשר לחלק את תיאוריות הקונספירציה לשלושה סוגים עיקריים: יש הסבורים שזוהי מזימה של דיקטטור כזה או אחר להשתלט על כדור הארץ, אחרים בטוחים שמישהו עומד מאחורי התפשטות הנגיף כי רצונו למכור בהמשך את התרופה, ויש התולים את האשמה בטכנולוגיות שהורסות את הסביבה האקולוגית.

לפי חכמת הקבלה, אם נרצה לטעון שיש קונספירטור לקורונה הזו, הקרוב ביותר לאמת יהיה לומר שמדובר בטבע עצמו. למה? כי אפילו הדמויות החזקות ביותר בעולם הם חלקים קטנטנים בתוך הטבע הגדול והמאוחד, ובסך הכול מקיימות את פקודותיו. בנוסף, איומי הנגיפים הקטלניים לא יוכלו להיגמר עם פיתוח תרופות חדשות, כי כדי לעקור אותם משורשם יהיה עלינו לפעול לא באותה דרגה שבה נמצאים הווירוסים, אלא מעליה. לשם כך נצטרך ללמוד לעורר לפעולה את הכוח הכללי של הטבע. איך? על ידי המחשבה והרצון שלנו להיות דומים לו. 

במה מדובר? כוח הטבע הכללי נקרא גם בשם "אלוהים" או "בורא", ותכונתו היא השפעה, מלשון הענקת שפע, אהבה ונתינה טהורה. במהלך חיינו עלינו לפתח רצון להידמות לו. אם נצליח בכך, נוכל להרגיע את כל מערכת הטבע ובכלל זה את הווירוס. הוא ייכנס חזרה לתוך הטבע, ויעשה את הדברים שהוא צריך לעשות לצורך איזון המערכת.

בכל הטבע אין שום גורם מזיק מלבד האדם. בדומם, בצומח ובחי, כל הכוחות וכל החלקים נמצאים באיזון מערכתי. מי שמוציא אותם מאיזון זו הדרגה שמעליהם, כלומר בני האדם, שאצלם הרצון הרע לא מאוזן עם רצון טוב. רצונו הרע של האדם מתבטא בכך שהוא חושב ופועל רק לטובת עצמו. מנסה לסובב את כולם לטובתו. קונספירטור.

בימינו הכוח הרע תפח לממדים שכמעט הביאו למלחמת עולם גרעינית, ובמקביל נשברו כל שיאי השחיתות, הקומבינה והמניפולציה. באה הקורונה והקפיאה הכול. הטבע רומז שאנחנו צריכים להשתנות. לאזן את עצמנו עם יחס טוב לזולת, כך שהטוב והרע שבנו יהיו מאוזנים. 

אם נשנה את צורת המחשבה, את היחס שלנו לאחרים, גם בדרגה נמוכה יותר בטבע שבה נמצאים הווירוסים הביולוגיים הכול יבוא על מקומו בשלום. מעניין לראות שכבר לפני אלפי שנים חכמי הקבלה גילו שהמערכות הביולוגיות מושפעות מהמחשבות שלנו, רעות או טובות. תהליך הריפוי מתחיל מזה שנשתדל להרגיש מחוברים בלב אחד. ומהלב המשותף, נבקש שכוח האהבה יזרום מאיתנו לכולם, ירפא את כל תחלואי העולם.

למה הטבע לא יצר אותנו טובים מלכתחילה? כי אז לא הייתה לנו בחירה חופשית, ולא היה ביכולתנו להתרומם מעולם החי. הקונספירציה של הטבע כלפינו, אם אפשר כך לומר, היא לעשות אותנו גיבורי-על, דומים לאלוהים, יודעי טוב ורע. 

וכשהתמונה השלמה תתברר לעינינו נגלה שהקורונה הייתה לא מכה, אלא תרופה. היא באה לשדרג את כל המהות שלנו, את השכל והרגש שלנו, את היחסים בינינו, שנברר מהו בדיוק טוב ומהו רע, שנתפתח עד לדרגת הבורא, נזדהה עימו ונהיה שותפים שלו בכל מה שהוא עושה.

מן המקורות 

"כל התכלית הנרצה לבורא מכל הבריאה אשר ברא, היא להנות לנבראיו, בכדי שיכירו אמיתיותו וגדולתו, ויקבלו ממנו כל הטוב והנועם שהכין בעדם".

בעל הסולם - הרב יהודה אשלג, הקדמה לספר הזוהר, לט

"כמו שגוף האדם מתחלק לאיברים, וכולם עומדים מדרגות על מדרגות, המיתקנות אלו על אלו, וכולן הן גוף אחד. כן העולם, כל אלו הבריות שבעולם, כולן הן איברים איברים, ועומדים אלו על אלו. וכאשר כולן תיתקנה, יהיו לגוף אחד ממש".

ספר הזוהר עם פירוש "הסולם", פרשת תולדות, ג

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 1222 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 96 ב-HOT ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content