מאמרים על הסיבה והפתרון לנגיף הקורונה

ללמוד להידבק זה מזה, או איך נולד וירוס?

אז איך הווירוס הגיע? דרך האוויר, דרך הרשת, דרך מחשבות ורצונות של אדם רע אחד עם מחשבות ורצונות של אדם רע שני.

ארצות הברית בוערת

הבעיה המרכזית בקשר הבעייתי בין שחור ללבן בארצות הברית היא, שהוא מעולם לא טופל.

איך להישמר בגל השני של הקורונה?

כדי לפתח דאגה לזולת, עליי להגיע למצב שיהיה אכפת לי ממנו. כתוצאה מכך אני ארגיש כי בגלל שאני עלול לסכן אותו, עדיף שלא אתקרב אליו ולא הוא אליי. וכאן, מעבר לשמירת מרחק פיזי, אני צריך לשמור גם מרחק פנימי.

מהי החולשה שלנו שאותה חשפה הקורונה?

אז באה קורונה, או שזו הייתה בכלל מגפה מדומה? כך או אחרת, היא עשתה דבר גדול: היא הפכה את כולנו שווים.

חזרנו להיות ישראלים

את הגל הראשון כיבינו על ידי הקפדה קולקטיבית על אמצעי הזהירות שנקבעו. שאפו עלינו, באמת יפה החזקנו בין כותלי הבתים הסגורים. אבל עם החזרה לשגרה המשמעת לחלוטין התרופפה, וגחלת הקורונה שוב התלהטה.

תעצרו את החיים, אנחנו רוצים פשטות

והנה בא נגיף הקורונה וכאילו לוקח את כולנו לטיול מודרך בחלל, לראות את כדור הארץ מפרספקטיבה שונה. הוא עוצר את כולנו ומאפשר לנו להתבונן על עצמנו, לקבל זווית ראייה שונה על מה חשוב ומה חסר משמעות. הוא גורם לנו לרצות קצת פשטות.

טוב לחשוב בעד זולתנו

מתי המחשבות שלנו שליליות במיוחד? כשהן פוגשות באנשים. אבנים, צמחים ואפילו בעלי חיים, לא יכולים לעורר בנו רגשות שליליים כמו אחינו בני האנוש.

כוח המחשבה חזק יותר מכל נגיף ביולוגי

כוח המחשבה חזק יותר מכל נגיף ביולוגי. המחשבה לא יודעת מרחקים וגבולות, היא פועלת לכל כיוון. ואותה עלינו לאמץ, למחשבה חיובית עלינו להתרגל, לצד כל הכישורים החדשים שרכשנו בימי הסגר. להתעמק ולחשוב, לחשוב ולהתעמק שהזולת, שקודם היה פחות בעיניי, הוא יקר לי יותר מכול.

חוסר ההתחשבות הוא הפספוס הגדול שלנו בגל הקורונה הראשון

הימים הם ימי מבחן. הטבע מהתל בנו, משחק איתנו בגלים רק כדי להראות לנו היכן המוקד: ביחסים בינינו בלבד, ובדגש על דאגה לזולת.

הגנה מפני וירוסים פסיכולוגיים

גל שני של קורונה בישראל? אינסוף מובטלים? עסקים קורסים? כנראה שיש משהו חשוב שאנחנו מפספסים. מה שהיה הוא לא מה שיהיה, חברים. אנחנו חיים בתוך הטבע, למקרה ששכחנו מרוב מחשבים וטלפונים חכמים, ובטבע יש חוקים. הם נוגעים גם למגפות ווירוסים, וגם ליחסים בין אנשים.

האדם המקושר

אנחנו צריכים ללמוד מהי התנהגות משלימה, איך לכל הפחות לא להזיק לזולת ולטבע, ומעבר לכך גם לבנות יחס הדדי טוב, עד לרמה של "ואהבת לרעך כמוך".

לצערנו, הקורונה שלכם חזרה

חוסר הערבות ההדדית וחוסר האכפתיות המוחלטת בינינו, העובדה שחלק מאיתנו מצפצפים על כולם בלי טיפת דאגה לזולת, רק מוסיפה חטא על פשע. היא קוראת לקורונה לשוב ולבקר במחוזותינו.

זה לא גל שני של קורונה, זה גלגל הצלה

סגר פיזי רק עוזר לנו לעשות ביקורת ולחשב את המסלול החברתי שלנו מחדש. אבל עיקר הריפוי הוא בקשרים בינינו

אינטליגנציה חברתית

איזו אינטליגנציה דרושה כדי להצליח בתקופת הקורונה? למה מנת משכל גבוהה של אדם לא תספיק כדי להוביל? ומה צריך המין האנושי ללמוד מהטבע כדי לשרוד את עידן הנגיפים? על האינטליגנציה החברתית והאבולוציה של המאה ה-21.

האפקט האקולוגי של הקורונה

כמה שבועות של סגר הביאו לטבע התחדשות ורעננות, האוויר והמים נעשו נקיים יותר, בעלי חיים יצאו לטייל בפארקים. השאלה היא מה אפשר ללמוד מזה? אין לנו מקום בטבע? אנחנו שגיאה של המערכת? יותר טוב לכולם שפשוט ניעלם?

מקום האדם במאזן האקולוגי

איך אפשר לגרום לזבוב שלא להתיישב על צלחת האוכל שלנו? מה צריך להיות מקומו של האדם במאזן האקולוגי? איזה פוטנציאל עוד לא מימשנו ולאן הוא יוכל לקדם את המין האנושי?

למתג מחדש את התורה

כאז כן היום. מעמד הר סיני הוא אחד הרגעים החשובים ביותר בחיי האדם ובחיי בנייתו של העם. הוא מסמל פרשת דרכים שממנה ואילך נפתחת בפני האדם הדרך להתפתחות רוחנית. פה מתחילה נקודת הבחירה בין שגרת החיים היומיומית לבין הגשמת הרצון הפנימי והנעלה, הרצון לרוחניות

קהילתיות גלובלית

פעם חיינו בשבטים, בחיים קהילתיים, היום אנחנו בבניינים גבוהים, בקושי אומרים שלום אם במעלית נפגשים. אבל כשבאה איזו מכה, כמו הסגר של עידן הנגיפים, אנחנו נעשים קצת יותר חברותיים. מציעים עזרה, תומכים, חולקים. מדוע במצבי חרום מתעוררת רגישות לאחרים והשכנים מורגשים קרובים?

חסר לנו רק חוסן חברתי

זאת הדרך שבה עם ישראל יוכל להפוך את הסיפור שלו לטוב, ולשמש במוסר ההשכל שלו את העולם; בדוגמה שייתן מעצמו לחברה מתוקנת. אם נעשה זאת, תפסיק מיד השנאה כלפינו, והעלילות האיומות יהיו כלא היו.

להילחם בפייק ניוז

כמעט ואי-אפשר לקבל מידע אמין, בדוק, עובדתי. כמעט וקשה לבטוח בכלי התקשורת שיפעלו ביושר, בהגינות וללא משוא פנים. תמיד יימצא ציטוט שקצת סולף, מידע כוזב, תיאור מוגזם ומפואר, דעה שהתחפשה לידיעה.

מי מפחד מקורונה?

"קורונה-פוביה" – הפחד להידבק במחלת הקורונה, היא תופעה חדשה שנולדה בתקופת המגפה הנוכחית, והאמת, די טבעית לימינו. חוסר הוודאות לגבי הקורונה חסרת השליטה מוביל להרגשת חוסר אונים, ומשם קצרה הדרך לחרדה. האם הפאניקה מוצדקת? האם יש דרך להפחית את מפלס החרדה?

להיות אינטליגנט חברתי

המכה הזאת לימדה אותנו שאנחנו חיים על פני כוכב לכת קטן, תלויים זה בזה, ובעיקר תלויים בנגיף זעיר שברגע משבית שמחות, משתק את המשק ומציף חרדות. הקורונה גם לימדה אותנו לשמור על הבריאות שלנו, לגלות מודעות להיגיינה שלנו.

חוסן נפשי בעידן הקורונה

אביב גפן והעולם החדש

אלימות נשים בשנת 2020

הכוח המניע מאחורי תיאוריות הקונספירציה

רע יהיה אם לא ניקח את הנגיף כמנוף לשינוי. כי בסופו של דבר, גם אם הנגיף הוא מעשה ידי אדם, האדם שימש רק אלמנט, מעבר, ובכל מקרה אין לצפות ממנו שינהג אחרת מהצורה האגואיסטית הטבעית שבה כל החברה האנושית מתקיימת. אז חזרנו לאותו עיקרון: אנחנו צריכים לעבוד על שינוי החברה, להשקיע בחינוך עצמנו לעולם האינטגרלי.

אלימות נגד נשים, תופעה שיכולה להסתיים בעזרתנו

עם ישראל מפותח כל כך, אבל בין נשים לגברים אין יחס מתקדם, מודרני. אין שוויון. החברה הישראלית לא מכיילת את הגבר להרגיש שהוא ואשתו, ובכלל גברים ונשים, שווים לגמרי. ולא צריך לטשטש את ההבדלים, לא בזה מתבטא השוויון. אלא דווקא בלהעלות את הנשים, לתת להן מקום מועדף לעומת הגברים, כדי שנהיה שווים.

על נתיב האיזון

על האדם כפרט ועל החברה האנושית ככלל לייצב נכון את גישתם כלפי מערכת הטבע הגלובלית והאינטגרלית. לתקן את האגו, להיות באיזון, לחשוב על כולם יחד ולא רק על האני.

לחסן את הנפש

כשעולמנו הפנימי מעורער ואיתני הטבע פועלים בקדחתנות, התלות ההדדית בינינו הופכת עיקר. עסק חיוני. החיבור בינינו מתגלה כעוגן, משמש חוסן נפשי לכל אדם ולחברה כולה

אין ארוחות חינם

אלו מחשבות סוציאליסטיות, אפילו קומוניסטיות, שנשמעות רחוקות ממקומנו, אבל מכיוון שהטבע דוחף אותנו לחיות בהתאמה לעולמו האינטגרלי, אז במוקדם או במאוחר נצטרך לתת את הדעת איך מצד אחד אנחנו דואגים לספק לכל אדם בעולם את מחייתו, ומצד שני איך הדאגה היא רק להעניק לכל אדם את החיוני לחייו ולא יותר.

בין הפטיש הסיני לסדן האמריקאי

מטרת ביקורו של פומפאו הייתה להזהיר את ישראל מפני הגברת שיתוף הפעולה הכלכלי עם סין. אין זה סוד שבין ארה"ב וסין שוררת מתיחות גבוהה מאוד.

המגפה שאחרי המגפה

נגיף הקורונה לא עבר מחיינו. לא נמצא חיסון נגדו, וכנראה שנצטרך להסתגל לחיות איתו ועם המוטציות שלו עוד זמן מה.

לעולם לא להפסיק לשאול מה הטעם בחיי

בתום ימות הקורונה מתבהרים יתרונות רבים, נוצצים כמו זהב. העיקרי ביניהם הוא הצורך בערך משמעותי, במילוי פנימי לחיים המעט ריקניים האלה.

חוקרים במופלא: על הקשר בין חיבור לבבי לבריאות גופנית

נתחיל בקביעה הבאה: חכמת הקבלה גורסת כי קשר הדוק ויפה בין בני אדם, חיבור לבבי והדדי, משפיע לחיוב ולטובה על כל מערכות החיים שלנו, בין היתר גם על הבריאות שלנו.

קורונה והאבולוציה האנושית

פעם היו דינוזאורים והיום אין. אבולוציה. ועידן הקורונה, אילו תכונות צריך האדם כדי לשרוד אותו? כיצד מכת הטבע הזו תשנה את המין האנושי? מי יהיו החזקים ומי החלשים ביחס לתנאי המחייה החדשים?

איכות חיים בעידן הקורונה

מה יקרה לרמת החיים בעידן הקורונה? איזה עדכון גרסה מתבקש בכל הנוגע למדדי איכות החיים? עד כמה תשפיע כמות הטיסות לחו"ל על הרגשת החופש?

הבדידות שאחרי הבידוד

הבדידות היא לא תופעה חדשה, היא מלווה את האנושות בקדרות כבר הרבה דורות. אולם מאז פרצה מגפה הקורונה לחיינו, קיבלה הבדידות ביטוי חמור יותר.

הווירוס – ידידו הטוב של האדם

במקום לחיות בנחת, חיים בריאים פשוטים שאין בהם עודפים קטלניים, ולעסוק בזמן הפנוי במהות החיים, אנחנו מבלים באינסוף פקקים, בין ילדים מתוסכלים וצועקים, למסכים שעושים לנו רעש בראש

כתם של נפט מתפשט בלב האנושות

בשולי העיתונות הרוסית התפרסמה אמש ידיעה שטרם התפרסמה בעיתונות העולמית. ייתכן ולא יעמיקו בה, אבל אותי היא זעזעה, ומוכיחה בפעם המי יודע כמה שאדם ללא חינוך והכוונה נכונים רק יהרוס את עצמו ואת הסובב אותו.

תו תקן חברתי להסתגלות בעולם האינטגרלי

להמציא את התרבות מחדש

שיעור פרטי מהטבע

מחשבה חדשה ליחסים חדשים

החרדה מחזרה לשגרה

מאחורי המסכה

לחיות, לא לעשות חיים

הכלכלה משתנה ועלינו רק ללמוד לקבל את השינוי

אפקט פוסט-קורונה

אווירת סוף קורונה

הקורונה – מכה שבאה מאהבה

בריאות תלויה בקשר טוב. סוף פסוק

צירי קורונה

גני הילדים

8 סימנים שמצביעים על כך שהקורונה מבשרת על התפתחות רוחנית באנושות

אין עשן בלי אש?

נשים – קדימה!

המסיכה הקפיטליסטית

עידן של חוסר יציבות

לקדש את החדשנות החברתית

מגפת הקורונה שינתה באחת את כללי המשחק. היא דחפה קדימה את האימוץ והשימוש בטכנולוגיה, עד שכל שירות, עסק וחברה שכיבדו את עצמכם הפכו מקוונים בין לילה.

התחלנו את המרוץ לבד, נסיים אותו יחד

העולם נכנס לתקופה של טלטלות וחוסר יציבות, ויש לכך סיבה מנומקת. לפי חכמת הקבלה, השיטה ממנה אני שואב את ידיעותיי ואמירותיי, אנחנו נכנסים לתקופת המכונה במקורות בשם "הדור האחרון"

הקורונה היא לא הראשונה: כך פרצה המגפה בין תלמידי רבי עקיבא

נכון שאפשר להתעלם עוד קצת, לתפור עוד תלאים שיכסו על הקרעים בינינו, אבל לא לאורך זמן. בסופו של דבר נצטרך לקחת לידינו את "הכלל הגדול בתורה" ולהתחיל לעשות בו שימוש ראוי

הקורונה מפחדת מהחיבור בינינו

החברה האנושית – כן, אנחנו – היא כמו ילד שלא רוצה ללכת לבית ספר. הוא לא מסוגל לשבת שם, זה מפוצץ אותו

האנושות כמשפחה גלובלית

איזו נקודה מפספסים מנהיגי העולם בטיפול במשבר הקורונה? לפי אילו עקרונות חדשים צריך להיבנות שיתוף פעולה גלובלי? ואיך נוכל לצאת מכל הסיפור הזה מחוזקים?

נשים בעולם של הזדמנויות

איזו מגמה תתפוס התעסוקה הנשית בעולם החדש של אחרי הקורונה? האם נהיה תלמידים טובים של הטבע ונלמד את נתיבי העולם החדש, המקושר ביחסים נכונים, או שנתעקש לדבוק בעולם הישן.

אנושות במבחן: מגפה עולמית מחייבת שותפות עולמית

מומחים רבים ברחבי העולם כבר מזהירים מפני גל שני ושלישי של הקורונה, מצביעים על מוטציות חדשות של הנגיף, ואף חוזים מכות טבע חדשות.

הגדרה עצמית בעידן הקורונה

דווקא עכשיו חשוב לדעת שלכל אחד ואחת מאיתנו, לכל אדם באשר הוא אדם, יש תפקיד מיוחד בחברה האנושית. תפקיד מיוחד שנתן לו הטבע, ואותו אנחנו צריכים להשתדל למלא.

באותו ראש: רגעי השיא של ראשי הערים

מתוך שינוי פנימי שלנו כחברה, של המאוויים שנמצאים בינינו, ורק בדרכי שלום, נחולל שינוי. אז ישלטו בחיינו אנשים שמקבלים תמיכה מלאה מאיתנו, מלמטה, ותמיכה מלאה מכוח הטבע, מלמעלה – מכיוון שזאת המגמה שהוא מפתח את העולם אליה.

מה שהיה הוא לא מה שיהיה

אבן נגולה מעל ליבנו, צבע חזר לחיינו, מרחב חדש נפתח בפנינו. היציאה מהסגר ממלאת אותנו בשמחה והחזרה לשגרה מטעינה אותנו חיים. אבל יש עיקרון שחלף מתחת לרדאר שלנו, תבנית חוזרת שאנחנו מפספסים: החברה האנושית צועדת ממשבר למשבר, ממכת טבע אחת לאחרת, מצרה לצרה.

בסוף עוד נתגעגע לקורונה

שגרה ישנה, שגרה חדשה

שווים זהב

מה תבקשו?

אנחנו זקוקים לכל הרצונות שבנו, גם לאלה שמכאיבים לכאורה. הסבל שמורגש בנו מדרבן אותנו להתחיל לשאול על הטעם בחיים ולחפש את החוקיות שבהם.

החברה זקוקה למנהיגות נשית בצל משבר הקורונה

כשם שנגיף הקורונה גרם לגל חיובי – למלחמות להשתתק, לאוויר להיטהר – כך נוצר מרחב חדש לשליטה נשית בחברה האנושית, השאלה הגדולה היא האם בכלל נשים רוצות בכך? כאן טמונה הבעיה.

חצי הקורונה המלאה: חבילת הצעדים לסיוע למשק

השלב הבא עבורו ועבור שאר האנשים במצבו יהיה חינוך. ניצול השעות שהתפנו לטובת גילוי מודעות חדשה לעולם שאנו חיים בו.

מריחוק פיזי לקרבה לבבית

מרפק למרפק, לב ללב

היום היחסים בנויים על מגע פיזי שמתחתיו אין בסיס, והפנימיות כלל לא באה לידי ביטוי.

הגדה שמגשימה את עצמה

הקורונה היא המכה הראשונה בדרך לצאת ממצרים, להיפרד מהאגו, לקלף אותו מעל הלב ולנשום.

נשמת אפה של העצמאות

את גברת קורונה חגיגת העצמאות של מדינת ישראל לא מעניינת. הגישה הכללית שלה גלובלית, אוניברסלית והיא אינה בוחלת באף מדינה או אומה

קורונה: תום המערכה הראשונה

אפשר לקחת את הזמן לערוך חשבון נפש ולתהות על הראשונות, על אופי החיים שלנו עד כה ועל פנינו לאן, אולם הבעיה העיקרית היא שאין לנו זמן.

גורל אחד

כאן נמצא המפתח להבנת המגמה הגלובלית של נגיף הקורונה, שדוחפת אותנו אל הרמה האבולוציונית הבאה של האדם.

החזרה לשגרה היא מתכון לאסון

דבר אחד משמעותי לא הפנמנו: אנחנו חיים בסביבה אינטגרלית. הטבע כולו הוא מערכת סגורה, והמערכת הסגורה הזאת יצאה מאיזון. למה?

נשימה גלובלית חדשה

יש הרגשה חדשה באוויר, נשימה גלובלית חדשה, שאנחנו אנושות אחת על כוכב אחד.

עצמאות מדינית בעידן גלובלי

הקורונה לא עוצרת לביקורת גבולות, ומעלה שאלה, מה נותר מאחורי הביטוי עצמאות מדינית?

ילדים, מורים והצלחה בחיים

ילדים אוהבים מורים? שאלה לא פשוטה. איך מורים יכולים לגרום לתלמידים לאהוב אותם יותר?

חומר דלק לחיים

העובדה המעניינת היא שהיום אנחנו כמעט ולא משתמשים בנפט, ובניגוד לחששות הכלכלנים שום אסון לא קרה.

החינוך של המחר

האם התפקיד והמהות של מורים ואנשי חינוך משתנים בעקבות הקורונה? כיצד השליחות שלהם יכולה לעלות כיתה, להשתדרג?

זיקוקי אחדות: חוגגים עצמאות בימי קורונה

אז מה בעצם אנחנו חוגגים? מהי מדינת ישראל מלבד פיסת אדמה שיכול כל יהודי לשרוד עליה בלי שיגדפו וירדפו אותו? מי אנחנו, עם ישראל?

עולם להשכיר

מאז נכנסה הקורונה לחיינו אנחנו רואים יותר ויותר איך הטבע מנהל אותנו. אבל במה אנחנו מנהלים את הטבע, אם בכלל?

עבודה חיונית

החזרה לשגרה מעוררת תהיות רבות: על סמך מה אנחנו יכולים לקבוע בביטחון אם לפתוח עסקים מחדש או לא?

החיבור להגנת הטבע

הטבע עמוק ורחב יותר מתפיסתנו. הוא גדוש תכונות ואיכויות שטרם הכרנו. הטבע זו מערכת ענקית, רבת שכבות, שאנחנו חלק ממנה בלי לדעת איפה וכיצד.

אל תסתכלו לאחור: עולם חדש בפתח

על אף ההקלות שנכנסו לתוקפן, וייכנסו עוד ועוד בהדרגה, כדאי לנו להפנים: המציאות משתנה ומתחדשת לנגד עינינו.

סדר עולמי חדש

האם החזרה לשגרה תעבור בשלום? האם אפשר יהיה לשחזר את העולם של עידן הטרום-קורונה, או שמא בפנינו סדר עולמי חדש?

למידה מרחוק? הזדמנות להרגיש קרוב

המעבר לעולם הווירטואלי הוא נכון, אבל דורש מחשבה חדשה. הטעות הראשונה היא שמערכת החינוך מעתיקה את אותה מערכת פיזית אל תוך סביבה וירטואלית בבית

החזרה לשגרה: לשטח את עקומת האגו

כדי להפיס את דעת כולם, הוחלט על הרע במיעוטו: רשימת הקלות והגבלות. אולם אני חושש שבשבועות הקרובים נראה שאנחנו יוצאים קרחים מכאן ומכאן.

זמן לחשבון נפש

האם אוכל לדאוג כמו במשפחה טובה גם לשכונה, לעיר, למדינה, ובסופו של דבר לכל העולם?

המהפכה הטבעית

נראה שהאנושות מרגישה פתאום שיש כאן איזו מערכה מכרעת. אז מה הטבע רוצה מאיתנו, או מה הבעיה עם האנושות?

שוק הנפט העולמי

ירידה של 75% בתעופה, והפסקה כמעט מוחלטת של שימוש בתעבורה בקנה מידה בינלאומי, הביאו להפסדים עצומים לשוק הנפט.

לא אנחנו לא חיות

מדהים איך הטבע יצר אותנו בעלי שכל ורגש מפותחים, ועם זאת הטביע בנו יצר שלא מאפשר לנו לעשות חשבון נכון

מדעי הטבע: החוקיות הנסתרת של היקום

חכמת הקבלה, חכמת החיבור, מדע הקשרים העמוקים שבכללות הטבע, חוקרת את המקור שממנו נובעות כל התופעות בעולמנו.

הטבע מדבר בעד עצמו

הנגיף לא נעלם, לא נסוג. אנחנו עתידים להרגיש לחצים נוספים בכמות ובעיקר באיכות, ונצטרך לדעת שזה הטבע מדבר איתנו.

הישארו מעודכנים

רוצים להיות מחוברים לכל מה שמעניין? תוכן חדשני ומרתק ישירות לתיבת ההודעות שלכם. 
אל תפספסו את ההזדמנות להירשם עכשיו.


תנאי השימוש
x
בהתאם לסעיף 30א. לחוק התקשרות (בזק ושירותים תשמ"א-1982) אני מאשר בזה את הסכמתי לקבל מכם דברי פרסומת בכתב או בע"פ לכתובת המייל שלי

הסיפור שלנו

אנחנו קבוצת אנשים מקשת רחבה ומגוונת של החברה האנושית. חברים ב"קבלה לעם" – תנועה בינלאומית שבמסגרתה אנו לומדים את חכמת הקבלה – השיטה לחיבור בין בני האדם מעל הבדלי מין, גזע, דת ושפה.

מה שמדביק בינינו זה הרצון המשותף לבנות חברה טובה יותר, עתיד טוב יותר, על פי עצות המקובלים. דרכם אנחנו לומדים להתבונן על המציאות מנקודת מבט הרמונית, ורוכשים יכולת להתקשר זה עם זה מעל כל ההבדלים.

עיקר הפעילות שלנו היא בקרב החברה הישראלית המפולגת. שם אנחנו שואפים ליצור אווירה של חום ואחווה, שייכות וביטחון, איזון וערבות הדדית. מחוץ לישראל, הפעילות מתמקדת בעיקר במתן מענה הולם כנגד האנטישמיות שממנה סובלים יהודי העולם, וחכמת הקבלה עומדת כחומה בצורה כנגד כל שונאי ישראל.

אנו מאמינים כי שימוש בחשיבה פלורליסטית ופתוחה, תוך התבססות על החכמה העתיקה, ישמשו כסירה שעליה נחתור כולנו יחד לעולם טוב יותר. ומכל הלב, אנחנו מזמינים אתכם להצטרף ולכתוב יחד את הפרק הבא בהיסטוריה של עם ישראל.

גם למייל שלך
מגיע תוכן
משמעותי

רוצה להכין את עצמך לעולם של מחר?

אז הכנו עבורך המון תכנים וסרטונים, כתבות ושיחות, שיעזרו לך לעשות סדר בבלגן.
והכול בחינם, מן הסתם ;-)
כל מה שצריך הוא להזין פרטים:


תנאי השימוש
x
בהתאם לסעיף 30א. לחוק התקשרות (בזק ושירותים תשמ"א-1982) אני מאשר בזה את הסכמתי לקבל מכם דברי פרסומת בכתב או בע"פ לכתובת המייל שלי

תודה על הרישום
נתראה בתיבת הדואר שלך!