Left Sidebar Content

מהי קבלה?

מהי קבלה?

ולמה כדאי ללמוד אותה דווקא ב2020?

כיצד נגיע לאושר הנכסף?

מהי חכמת הקבלהמהי חכמת הקבלה?

חכמת הקבלה היא שיטה בת יותר מ-4,000 שנה, המציעה לכל אדם באשר הוא את הדרך להגיע לאיזון עם העולם הסובב אותנו, ומתוך כך לחיות את חיינו באושר, בביטחון ובשלמות. לקריאת המאמר לחץ כאן

תכנים נוספים על קבלהעוד בנושא
ספר הזוהר - מי יכול ללמוד קבלה?

מי יכול ללמוד קבלה?

כל מי שרוצה לגלות לשם מה הוא חי, ראוי ללימוד חכמת הקבלה. מדוע, אם כן, אסרו המקובלים בדורות הקודמים ללמוד את החכמה?
לכתבה המלאה
ספר הזוהר - מהי רוחניות

מהי רוחניות?

רוחניות היא נתינה ואהבה - כל אחד יכול לפתח בתוכו את התכונה הרוחנית ולגלות בעזרתה מציאות חדשה
לצפייה

תולדות | מקורות | תפקיד - לכל המאמרים

מכללת "קבלה לעם"

מדור ללומד

"סניפים חדשים של מכללת "קבלה לעם" במתכונת קצרה ומוזלת נפתחים בימים אלא ממש בכל רחבי הארץ. מסלול לימודי מכללת "קבלה לעם" מורכב מתוכנית תלת שנתית מגוונת, המשלבת לימוד שכלי-אקדמי, עם חוויה רגשית-אישית
לכתבה המלאה
קיצור תולדות חכמת הקבלה

תולדות הקבלה

על פי הקבלה, הרצון ליהנות (האגו) הוא שהניע את גלגלי ההתפתחות של האנושות לכל אורך ההיסטוריה
לכתבה המלאה
ספר הזוהר-מימי אברהם ועד לדורנו, נכתבו ספרי קבלה רבים

מקורות הלימוד

ספרי הקבלה שנכתבו במאה השנים האחרונות, הותאמו לסוג הנשמות המיוחד שחי בדורנו
לכתבה המלאה
למה אנשים מתנגדים לחכמת הקבלה?

​​​​זה התחיל בטענות של נמרוד כי אברהם חותר נגד הסדר החברתי, המשיך עם שריפת ספרי המקובלים ועם האשמות הבעל שם טוב והרמח"ל בכפירה בימי הביניים, והתחזק עם התעמולה כנגד הרב קוק ובעל הסולם בגין קריאתם לפרסם את הקבלה ברבים. ​מה גורם לציבורים מסוימים לחשוש מחכמת הקבלה? במדור החדש ​תמצאו תשובות לשאלות דרך ​לקט מדברי המקובלים ​וסדרת סרטונים ושיעורים בנושא

למדור המלא

"להיות או לא להיות?", שואל המלט במחזה של ויליאם שייקספיר. שאלת מהות הקיום נשאלת על ידי רוב האנשים בצורות שונות. שאלה כמו: "מה הטעם בחיי?", "מה המטרה של החיים הללו?", ואפילו בצורה רחבה יותר עולה שאלת מטרת היקום, הבריאה, או איך הוא נוצר ולמה. רוב בני האדם, שאינם מתעלמים מהשאלה הזו כשהיא מתעוררת בהם, פונים למצוא תשובות בדתות השונות. חלק מחפשים שיטות "רוחניות" כמו יוגה, מדיטציה ועוד, כדי להגיע לרוגע משאלות קיומיות אלו. מעטים זוכים להגיע ללמוד את חכמת הקבלה ולקבל באמצעותה את התשובות לשאלות הללו ועוד רבות אחרות על מטרת הבריאה והכוח שברא אותה.

לרוחניות יש אבות ופירושים רבים. חכמת הקבלה הינה שיטה מדעית. חכמת הקבלה מלמדת אותנו את הדרך לגילוי הכוח העליון שברא את המציאות שלנו. המקובלים הם אנשים שהגשימו את הגילוי הזה. מתוך הגילוי הם כתבו עבור יתר האנשים את חכמת הקבלה. במאמרים כמו "חכמת הקבלה ומהותה", שנכתב על ידי בעל הסולם, ניתן ללמוד ולהבין מהי חכמת הקבלה. חכמה זו גם נותנת לכל בני האדם ידע, יכולת ואמצעים כיצד להשיג ולגלות את הכוח שברא את הבריאה ואת המטרה שלו.

"האדם הראשון", על פי חכמת הקבלה, אינו אותו בן אנוש שהפך מקוף לאדם. מבחינת חכמת הקבלה, "האדם הראשון" הוא אותו בן אנוש שלפני 5,781 שנה גילה את הכוח שברא את הבריאה ואת מטרת הבריאה. הוא למד להכיר את היכולת להשיג את העולמות הרוחניים והבורא השורה בה, ואת הגילויים הוא כתב בספר שנקרא "רזיאל המלאך".

היו צריכות לעבור כאלפיים שנה של התפתחות המין האנושי, בהן חכמת הקבלה עברה ממורה לתלמיד מבלי להתגלות בעולם. הגיע העת והכוח העליון התגלה בבבל לאברהם אבינו. האמונה והידיעה על קיומו של כוח אחד שברא את העולם במטרה לתת לכל הנבראים טוב אין סופי התגלתה לאברהם, והוא כתב את השגותיו בספר הנקרא "ספר היצירה". אברהם התחיל מסע ששינה למעשה את כל ההיסטוריה האנושית, מאמונה באלילים לאמונה בכוח אחד שברא ומנהל את כל המציאות. כך החל השלב הראשון בהתפתחות הרוחנית של בני האדם. לכן נקרא אברהם גם אבי הדת המונותאיסטית.

ההתפתחות האנושית המשיכה להתרחש בד בבד עם ההתפתחות הרוחנית של אלו שהלכו בעקבות אברהם.

על פי חכמת הקבלה, עם ישראל שנולד בבבל בקבוצת אברהם והתפתח לאורך השנים בארץ כנען ואחר כך במצרים, הוא היסוד הגשמי שישיג את הכוח העליון, כפי שאכן קרה במעמד הר סיני. העם קיבל את התורה, שהוא ספר בעל כוח רוחני, כמו שכתוב "בראתי יצר הרע, בראתי תורת תבלין, שהמאור שבה מחזיר למוטב" (תלמוד בבלי) ואחר כך יהיה לו התפקיד להעביר את הידע הזה לכל בני האדם.

הקורלציה בין ההתפתחות הרוחנית של בני האדם להתפתחות האנושית נסתרת, לכן חכמת הקבלה נקראת גם חכמת הנסתר. אחרי שעם ישראל יצא לגלות ועד לזמננו אנו, התפתחה חכמת הקבלה בקרב יחידי סגולה.

חכמת הקבלה אותה אנו לומדים בארגון "קבלה לעם" מבוססת על שרשרת מרתקת של מקובלים. כל אחד מהם הטביע את חותמו בהתפתחות חכמת הקבלה. מחכמה ליחידי סגולה לחכמה המובנת ויכולה להיות ברת השגה, לכל אדם הרוצה להגשים ולגלות את מטרת חייו ומטרת הבריאה.

ספרי הקבלה משמשים כגשר בין העולמות הרוחניים לעולם שלנו. מערכת היחסים הזאת נקראת בחכמת הקבלה "חוק שורש וענף", כלומר לכל תופעה בעולם שלנו יש שורש רוחני. הרצון ללמוד ולהשיג את חכמת הקבלה מושך כוח סגולה מהעולם הרוחני דרך הספרים לאותו לומד, כפי שכותב הרב יהודה הלוי אשלג במאמרו המפורסם "הקדמה לתלמוד עשר הספירות", אות קנ"ה.

הספר בעל הכוח הרוחני הגבוה ביותר הוא "ספר הזוהר", שנכתב על ידי רבי שמעון בר יוחאי ותשעת תלמידיו. הספר נכתב מדרגת ההשגה הרוחנית הגבוהה ביותר שהושגה עד כה על ידי קבוצת תלמידים. בתחילת המאה העשרים רבי יהודה הלוי אשלג, הנחשב לגדול המקובלים בזמננו, כתב את פירוש "הסולם" לספר הזוהר (ולכן הוא מכונה "בעל הסולם"), והנגיש את ספר הזוהר לכל מי שרוצה להשיג השגה רוחנית. בהמשך הרב לייטמן (מייסד עמותת "בני ברוך-קבלה לעם" ותלמידו של הרב שלום הלוי אשלג, בנו של "בעל הסולם") הטמיע את פירוש "הסולם" בתוך ספר הזוהר. וכך יצאה לאור מהדורת "זוהר לעם". בעל הסולם כתב גם את "תלמוד עשר הספירות", שהוא הרחבה והסבר לכתבי האר"י הקדוש, מייסד חכמת הקבלה הלוריאנית.

בעל הסולם וכן בנו ממשיך דרכו, הרב ברוך שלום הלוי אשלג (על שמו נקרא ארגון "בני ברוך"), כתבו עשרות מאמרים על שיטת חכמת הקבלה ועל הדרך להגיע להשגה רוחנית. הכתבים מהווים את חומר הלימוד העיקרי בקרב תלמידי "קבלה לעם" והסטודנטים במכללת "קבלה לעם". מכללה שחרטה על דגלה להנגיש את חכמת הקבלה לכל האנושות.

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content