Left Sidebar Content

מהי קבלה? | שאלות נפוצות על קבלה

מהי רוחניות?

רוחניות היא נתינה ואהבה - כל אחד יכול לפתח בתוכו את התכונה הרוחנית ולגלות בעזרתה מציאות חדשה

רבים בעולם תוהים "מהי רוחניות?" חלק מרגישים שרוחניות היא משהו נעלה, שנמצא מעבר למה שאנו חווים בחיים הרגילים שלנו. חלק חושבים שאין דבר כזה, אחרים חושבים שרוחניות קשורה לדת ויש כאלה שמבחינתם רוחניות קשורה לשירה וספרות גבוהה. אז מהי רוחניות?

חכמת הקבלה מגדירה את המילה רוחניות כהשפעה ואהבה, כלומר נתינת שפע ללא שום מחשבה לתועלת אישית. עוד היא קובעת כי על אף שאיננו יכולים להרגיש רוחניות דרך חמשת החושים, כל אחד יכול לפתח בתוכו את התכונה הרוחנית ולגלות בעזרתה מציאות חדשה.

רוחניות היום

חכמת הקבלה - המפתח לרוחניות

אז איך לומדים את השיטה הרוחנית הנפלאה הזו?

כל אדם והבחירה שלו. יש מי שמחפש קסמים וכישופים וילך במסלול של חוטים אדומים וגלגולי הנשמה. ויש מי שמחפש תשובות לשאלות העמוקות של משמעות החיים. כאדם חילוני אתה חושש קצת שהמסלול הזה יוביל אותך לחזרה בתשובה, אבל כשמתחילים לצלול פנימה אל השיעורים המרתקים הזמינים באינטרנט, אתה מבין די מהר שלא זאת המטרה ובטח שזה לא האמצעי להתקרבות לחכמת האמת.

התחלתי לשמוע שיעורי קבלה לפני כשתיים עשרה שנה ובהתחלה זה הביא שטף עצום של תובנות שלא היו לי לפני. האמת שהשיעורים טלטלו אותי והכניסו סדר עדיפויות חדש לחיים. הישגיות אישית הפכה למשנית בחשיבות, והתבסס בתוכי רצון לדעת עוד ועוד מהדבר הקסום הזה הנקרא קבלה. די מהר הצטרפתי לקבוצה של לומדי קבלה ועם השנים מצאתי את עצמי נדרשת לבחור שוב ושוב את הלימוד על פני הדברים הבנאליים של החיים. ההתרגשות הראשונית נמוגה, אך נותרה ודאות באמת שבלימוד, כשהוודאות הזו נותנת בכל פעם מחדש זריקות עידוד קטנות להמשיך ולהתמיד בלימוד המשותף בקבוצה.

חכמת הקבלה משלימה צורך פנימי, הקיים אצל חלק מאיתנו, לעסוק בשאלות של משמעות החיים. התשובות שהאדם מקבל בחכמת הקבלה אינן דומות לשום דבר שהכרתי, ומה שהכי קוסם לי בדרך הרוחנית הזו היא הכנות והפשטות של חוקי הבריאה. האדם לא מקבל מענה ישיר למכאוביו, אלא כלים להבנת חוקי היסוד האמיתיים המנהלים את העולם.

למה כדאי לאדם להצטרף למירוץ שליחים שכזה? לא כדאי, אבל אצל קומץ קטן של אנשים מדובר בדחף פנימי שלא נותן מנוח. מרגע שהאמת הקבלית התגלתה להם, הם אינם מסוגלים להניח לה והם עושים את כל מה שניתן כדי להעביר הלאה את עקרונות חכמת הקבלה כדי שתהיה לכולם הזדמנות שווה להכיר ולדעת. מה נעשה עם זה? זה כבר תלוי בנו, כי ברוחניות אמיתית אין כפייה.

יש מי שנחשף לשיעורי הקבלה, משאיר את עצמו על אש קטנה, שומע שיעורים מדי פעם וזה מספיק לו. למזלנו קיימת קבוצה לא קטנה של אנשים שמקדישים את חייהם ללימוד אינטנסיבי של החכמה ובזכותם הכרתי את הדרך הנפלאה הזו. לקריאה נוספת על רוחניות.


כתבות ומאמרים בנושא:

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content