Left Sidebar Content

המוטו שלנו הוא אחדות, אבל אנחנו יודעים גם להילחם כשמדובר בשקרים

מאחורי כל ניסיון ל"חיסול ממוקד" עלול להסתתר אינטרס חבוי, בין אם מדובר במרכז "חברתי" או גוף תקשורתי. השאלה למי יש את הכוח להיאבק על חפותו. ​"קבלה לעם​"​, ​עמותה הדוגלת באחדות, מצא​ה​ עצמה ב"מלחמה" ​כפויה מול אתר "העין השביעית"​ ומול "המרכז הישראלי לנפגעי כתות". המאבק הסתיים במחיקת התביעה ובפרסומי התנצלות. צריך לקרוא כדי להאמין

"המרכז הישראלי לנפגעי כתות" הוא גוף המתיימר להציג עצמו כמי שמבקש "לתת מענה לנפגעי כתות בישראל ובני משפחותיהם" ולספק "מידע עדכני ומקיף על דרכי פעילותן של כתות", כפי שמוצג באתר הבית שלהם.

בפועל מהווה המרכז "כסות" המשרתת את פעילותה ואת האג'נדה הקיצונית חרדית של עמותת "יד לאחים" - ארגון ישראלי חרדי המגדיר את עצמו כ"ארגון להצלה ממיסיון ומטמיעה ולהנחלת ערכי היהדות". גם מנכ"לית המרכז, הגב' רחל ליכטנשטיין, היא פעילה לשעבר ב"יד לאחים" ומונתה לתפקידה ב"מרכז הישראלי לנפגעי כתות", עקב פעילותה זו.

לכן פעילותו של "המרכז הישראלי לנפגעי כתות" אינה מתמקדת דווקא בטיפול ובעזרה ל"נפגעי כתות", אלא בתקיפה וברדיפה של קבוצות דתיות ורוחניות, שאינן משתלבות עם תפיסת "הדת היהודית" של הארגון החרדי קיצוני "יד לאחים".

בתאריך 10.2.2010, בתוכנית הבוקר של ערוץ 10, התראיינה הגב' דנית קרן, המנכ"לית (לשעבר) של "המרכז הישראלי לנפגעי כתות", והוציאה את דיבתה של "קבלה לעם". קרן טענה כי מדובר ב"כת פוגענית" שמתרחשים בה "אירועים פליליים" ואשר "משעבדת מאות אנשים", כך לטענתה.

מדובר היה כמובן בהאשמות שקריות חסרות כל בסיס. לפיכך, ומשנמנע "המרכז הישראלי לנפגעי כתות" מלהתנצל על דברי הדיבה הללו, חרף התראה שנשלחה אליו, נאלצה עמותת "בני ברוך - קבלה לעם" להגיש תביעה בגין הוצאת לשון הרע נגד "המרכז הישראלי לנפגעי כתות" ונגד גב' קרן.

בעקבות הגשת התביעה הגיעו הצדדים להסכם פשרה, אשר ניתן לו תוקף של פסק דין שקבע שהנתבעים, גב' דנית קרן ו"המרכז הישראלי לנפגעי כתות", יפרסמו התנצלות בעיתון "ישראל היום" בנוסח הבא:


(בתמונה: המודעה שהתפרסמה בעיתון "ישראל היום")


כמו כן, "המרכז הישראלי לנפגעי כתות" התחייב להסיר את שמה של עמותת "בני ברוך" מאתר האינטרנט" של המרכז ו/או מכל פרסום אחר שלו. ובנוסף, התחייב המרכז לבדוק בעתיד את מכלול הנתונים בטרם יבצע פרסום נוסף כלשהו בעניינה של עמותת "בני ברוך - קבלה לעם".

פייק ניוז מס' 2: "העין השביעית"

כפי שהתבאר מכתב התביעה הקודם, "המרכז הישראלי לנפגעי כתות" פועל בדרכים רבות ומגוונות להשחרת שמה של "קבלה לעם", תוך שיתופי פעולה עם גורמים שונים. אחד מאותם גורמים הוא מר אהרון אפלבאום, איש עסקים אמיד אשר על פי הצהרתו מונה ל"מחזיק תיק בני ברוך" ב"מרכז הישראלי לנפגעי כתות", ומתוקף "תפקידו" זה משמיץ ומכפיש את שמה הטוב של "קבלה לעם" מזה תקופה ארוכה. בין היתר מנהל מר אפלבאום בלוג אישי המוקדש כולו להשמצת "קבלה לעם" ולגיוס כספים מהציבור לשם כך.

מה מניע אותו לכך? משבר משפחתי פרטי. לטענת מר אפלבאום, בנו, שלמד בעבר במסגרת "קבלה לעם", התרחק והתנתק לכאורה מהמשפחה, ובפרט ממר אפלבאום עצמו. עם כל הצער וההבנה לתחושות המצוקה של מר אפלבאום כהורה, הרי שלהאשמותיו כלפי "קבלה לעם" בעניין המשבר המשפחתי שלו אין על מה לסמוך.

בניגוד מוחלט ל"גרסתו" אין "קבלה לעם" אחראית במאומה לניתוק הקשר בינו לבין בנו. למעשה, היחסים בין מר אפלבאום לבנו היו רעועים עוד לפני שהאחרון החל ללמוד במסגרת "קבלה לעם". יתרה מכך, גם כיום, זמן רב מאז שהבן הפסיק את לימודיו במסגרת "קבלה לעם", ואף עזב את הארץ, יחסיו של מר אפלבאום עם בנו לא השתנו.

מכאן כי אין ל"מרכז הישראלי לנפגעי כתות" דבר פשוט יותר מלנצל את צערו של הורה מודאג (או הורה המסרב להכיר באחריותו למשבר במשפחתו), ולהפנות את זעמו ואת משאביו הכלכליים המכובדים לרדיפה אחר מי שהמרכז כבר סימן לעצמו כמטרה מראש.

מר אפלבאום, בדרכים ישירות ועקיפות, כפי שניתן לקרוא בכתב התביעה, לא עצר לרגע והניע את מסע ההכפשות שהביא לבסוף לפרסום כתבות דיבתיות נגד "קבלה לעם" באתר "העין השביעית". בנסיבות אלה, נאלצה "קבלה לעם" לנקוט באמצעים החוקיים העומדים לרשותה בכדי לצמצם את הנזק הנגרם לה כתוצאה מהוצאת לשון הרע בעניינה, והגישה תביעה נגד עיתון "העין השביעית".

בהתאם לפסק דינו של בית המשפט, אתר "העין השביעית" חויב להתנצל בפני "בני ברוך - קבלה לעם" ולהסיר לאלתר כתבה רצופה בשקרים על פועלה של העמותה. בנוסף, במשך שבוע, פורסם בראש דף הבית של אתר "העין השביעית" התנצלות (ראו תמונה).


(בצילום המסך: ההתנצלות שהופיעה למשך שבוע ימים בדף הבית של האתר)


"קבלה לעם" תמשיך להקדיש את כל מאמציה למימוש הערך "ואהבת לרעך כמוך" בקרב עם ישראל, כשיטה מעשית לחיבור בין בני אדם, וכפתרון יסודי לאתגרים של ימינו.

 

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>kab-study</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>radio_zohar</p><p>hafatza</p><p>new-life</p><p>olamot-nifgashim</p>
<div id="__tbSetup"></div>

Right Sidebar Content