Left Sidebar Content

משמעות החיים

להיות סלב

רופא, טייס, עורך דין או רואה חשבון. אלה היו פעם היעדים לשאיפה. היום הכי חשוב זה להיות סלב. לא משנה מה יביא את הפריצה למודעות הציבורית, העיקר להתפרסם. על איזה נקודה פנימית יושב הדחף הזה? איך באמת מרגיש סלב? מי יהיו סלבריטאי העתיד? הצצה אל הדינמיקה שמאחורי התהילה.

הרצון להיות ידוע ומכובד אינו דבר חדש. מה שכן השתנה בזמנינו הם כלי התקשורת. כיום כל ילד הוא תחנת שידור וכל מקלדת היא הוצאה לאור. יש לך הברקה? היא תתפשט ויראלית. אנו חיים בעידן של "כל אחד יכול". בהתאם לכך, האגו גדל מבפנים והרצון להיות מפורסם מתעצם עוד ועוד.

סלב זה אדם שכל הדלתות נפתחות בפניו, כולם שואפים להיות במחיצתו. לפני כמה שנים הייתה לנו בארץ דוגמה בולטת, כשזמרת מפורסמת הגיעה לביקור ונשיא המדינה כרכר סביבה כמו ילד.

מדוע כך משפיעים עלינו ידוענים? כי העובדה שהמונים מכבדים אדם מסוים מקנה לו משקל רב וכוח השפעה גדול מאוד. הכוח הזה כמו מוקרן ממנו, ולכן אנשים נהנים להסתופף במחיצתו.

סלב לשעבר, אחד שירד מנכסיו הציבוריים וכבר לא זוכה לכותרות, נמצא בבעיה גדולה. לאחר שהערכת החברה ניפחה לו את האגו עוד ועוד, פתאום הפסיקו לדבר עליו. זו פגיעה כל כך כואבת, שאנשים מוכנים למות.

ועתה לתחזית: מי יהיו המפורסמים ביותר בעולם המחר? כוכבי ריאליטי? כדורגלנים? אושיות רשת שכיום מחזיקות בהמוני עוקבים? הפתעה: אף לא אחד מאלה. למה? כי בעולם המחר נהיה אנחנו, האנשים הלא-מפורסמים, מפותחים יותר.

כחברה, אנו נתחיל להעריך את מי שיידע לעשות לנו טוב, את אלה שיתנו לנו כלים להיות בעצמנו מצליחנים. פחות נתרכז בחייהם הנוצצים לכאורה של אחרים. בהתאם לכך, הכוכבים של מחר יהיו מורי האושר הגדולים. אנשי חינוך שיוכלו לתת לנו כלים איך לקחת את חיינו למקומות הכי טובים.כלומר, סלב יהיה מי שיצליח לגדל אנשים מוצלחים, אלה שתלמידיו יגיעו להישגים גדולים.

בשונה מהעולם של היום שבו גם אם אתה סלב זה עדיין לא אומר שאתה מאושר, בעולם של מחר נוכל להיות גם מפורסמים וגם מאושרים. זאת משום שהאושר יהיה ברמה אחרת, פועל יוצא מהבנה עמוקה של החיים, מהרגשה שיש מטרה גבוהה שאליה אנו מתקדמים.

בדור הבא אנשים לא יסתפקו בשום דבר פחות מאשר הכרת מהות החיים. זו תהיה הדרישה הפנימית שתניע אותם להישגים רוחניים.הגילוי של מקור החיים, איתור השורש שממנו אנו באים, ימלא את האנשים בכוח עליון ויעשה אותם מאושרים. הם ילמדו לפצח את סוד האושר וכיצד להעביר אותו גם לאחרים, וזה יהיה הנכס שיהפוך אותם לסלבריטאים אמיתיים. חיים חדשים!

מן המקורות

"רצה הרצון העליון שיהיה האדם משלים את עצמו ואת כל הנברא בשבילו, וזה עצמו יהיה זכותו ושכרו... שהרי סוף סוף הוא יהיה המושלם, ויהיה מתענג בטובה לנצח נצחים".

הרמח"ל, "דעת תבונות", יד

"עניין התענוג אינו אלא רק השוואת הצורה ליוצרה, ובהיותנו משתוויםבענייננו לכל מנהג הנוהג ומצוי בשורשנו, הרי אנו מצויים בתענוגים".

בעל הסולם- הרב יהודה אשלג, מאמר "מתן תורה"

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שיחה 950 כחלק מסדרת התוכניות "חיים חדשים" המשודרות בערוץ 66 ובאתר "קבלה לעם" - www.kab.co.il

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>hafatza</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content