Left Sidebar Content

משמעות החיים | ארכיון מאמרים על משמעות החיים

מהי תפילה?

איך ניתן לגרום למשהו לקרות? התשובה פשוטה: יש לגבש תפילה בתוך הלב. אם זו תפילה אמיתית, אין שום סיבה שלא תיענה. לא מאמינים? תבדקו בעצמכם! תפילה לפי הקבלה

תפילה לאושר

כל החיים אני מחפש איך להיות מאושר, אך לא כל כך הולך לי. אחרי כמה ניסיונות כושלים, כבר התחלתי לשאול למה? מה לא בסדר במה שאני עושה? חפרתי יותר לעומק... וניראה לי שמצאתי. ובזה בדיוק הייתי רוצה לשתף גם אותך.

הבעיה שלי היא שאני לא מכיר את המערכת שבה אני נמצא, איך היא פועלת, מה מטרתה ואיך לבסוף ניתן ליהנות מהכל. גיליתי שניתן בקלות לקבל את כל מה שרוצים... צריך רק לדעת לרצות, לדעת ממי לבקש, פשוט לגבש תפילה אמיתית.

חוק שלא הכרנו

מאחורי כל מה שרואות עינינו, שומעות אוזנינו, וכל יתר חושינו, קיים כוח אחד כללי. הוא נסתר מאיתנו, אבל זה הוא ש"מושך בכל החוטים" ועומד מאחורי כל דבר שקורה. הכוח הזה פועל לפי חוק של אהבה ונתינה, כלומר בכל רגע נתון קיימת בו הנכונות לתת לכולם כמה שיותר.

אם ננסה לבחון את זה לפי החיים שלנו, זה בהחלט עשוי להשמע די הזוי... כי אני בכל אופן, לא ממש מרגיש שמישהו מחפש כל רגע איך לתת לי ולהטיב עימי, אלא הייתי אומר, די להיפך... ויתר על כן, אף תפילה שלי כלל לא נענית... אבל אם נחשוב לעומק, אולי הדבר קורה משום שאני לא מכיר את מנגנון התפילה, זה שמפעיל את הכוח העליון.

התפתחות רוחנית

תפילה הנשמעת תמיד

תפילה יכולה להיות בעבור כל דבר, בתנאי שהיא יוצאת מהלב. למילותיה אין שום חשיבות. תפילה היא כל מה שאנו מרגישים. כן, כן - אם אני נהנה, אני מודה לכוח העליון וכאשר אני סובל או מרגיש רע, בכך אני בעצם, מקלל אותו...

איך יכול להיות שאני מקלל את הכוח העליון? אני עושה זאת משום שאני לא מבין אותו, לא רואה ולא מרגיש שכל מה שהוא עושה, מכוון בסופו של דבר לטובתי. כדי לראות זאת, עליי לרכוש תכונה שחסרה לי ונמצאת אצלו - תכונת האהבה והנתינה.

תפילה אמיתית - איך להגיע לזה?כאשר אני מגלה שאינני מסוגל להצדיק אותו, ואני מתחיל לדרוש ממנו מעומק הלב, "לפקוח את עיניי" - בקשה זו היא תפילה אמיתית שנענית על ידו. לעומת זאת, כל תפילה אחרת, כלומר תפילה "רגילה", לפי הסידור בבית כנסת, בכנסייה, במסגד וכיו"ב, איננה מורגשת על ידי הכוח העליון כלל, כפי שניתן לשים לב, במבט לכל אורך ההיסטוריה האנושית.

תפילה אמיתית - איך מגיעים לזה?

תפילה אמיתית - האדם לא מסוגל להגיע לכך בכוחות עצמו. אין לו דחף פנימי חזק המספיק לכך, ולכן מהר מאוד הוא "מתקרר". הכלי המצוי בידי האדם בכדי למנוע "התקררות" ולהצליח לגבש תפילה מעומק הלב, הוא לחבור לאנשים נוספים, המחפשים כמוהו לגלות את הסיבה לכל מה שקורה בחיים, כלומר להשיג את הכוח העליון. כאשר הוא עושה זאת ומתחיל ללמוד יחד איתם מספרי הקבלה האמיתיים, משפיע עליו כוח מיוחד, הנקרא "אור מקיף", כוח שבונה בו תפילה מעומק הלב לכוח העליון.

תפילה לגשם - האמנם?!

בכתביו של בעל הסולם, ישנו סיפור ידוע על תפילה מעומק הלב, המשנה סדרי עולם. בתחילת המאה ה-20, כשהגיעו חלוצי ההתיישבות העברית לנגב (שכידוע, לא בהכרח תאמו להגדרה החברתית, כ"אנשים מאמינים"), אמר בעל הסולם שאם תהיה להם תפילה לגשם, כלומר אם הם יבקשו גשם, אז הגשם ירד, וישקה את שדותיהם.  איך יכול לקרות שבאיזור צחיח כמו הנגב, יהיה פתאום ריבוי מישקעים?

התשובה לכך טמונה בעיקרון,שאם כמות גדולה של אנשים מתאחדים ורוצים משהו הנחוץ לקיומם, האיחוד שביניהם מזמין תגובה מתאימה מצד הטבע. במקרה הזה הייתה להם תפילה חזקה - הם ביקשו חיים! ואילו אלה המתחברים ורוצים לגלות את כוח הטבע העליון ובכך להגיע לחיי אושר והרמוניה עם הטבע, מקבלים בנוסף לגשם את גילוי הכוח העליון. כל מי שמבקש משהו בליבו - מקבל אותו, אולם תפילה אגואיסטית לא מביאה מזל...

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>קורס חכמת הקבלה</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content