Left Sidebar Content

תלמידים יוצרים

הנה הם באים

תצוגת התכלית המרשימה שהפגינו הסינים באולימפיאדה מעידה, ללא ספק, על עוצמה, על כוח ועל יכולות מדהימות שלא היו מביישות אף מדינה מערבית. אורית פנחס יצאה לבדוק לאן מועדות פניה של האימפריה החדשה
מאת: אורית פנחס

לאורך שנים שמרה סין על בידול. הסתגרה בתוך עצמה. החומה הסינית, אחד משבעת פלאי העולם, מצד אחד בידלה אותה מן העולם החיצון ושמרה עליה מפני אויבים והשפעות זרות, ומצד אחר המחישה את העוצמה האדירה של הציוויליזציה העתיקה.

אולם בעשור האחרון משהו השתנה. העולם המערבי גילה את כוחה של סין וניצל אותה לטובתו. סין הפכה לבית חרושת ענקי, ולבית ייצור מרכזי לרוב מותגי הצריכה המובילים בעולם. בית חרושת של כוח עבודה זול שחוסך כסף רב למפעלים במערב ומזרים הון לבעלי העסקים הסינים. הון שמתחיל לשנות ללא הכר את שגרת החיים במדינה.

המהפך

הבנייה המסורתית בסגנון החוטונג פינתה את מקומה לגורדי שחקים ענקיים, שנבנים במהירות שעולה עשרות מונים על מהירות עבודתה של כל חברת בנייה. בבייג'ינג לבדה בונים בו זמנית יותר מ-50 גורדי שחקים.

והסינים, איך לא, מסיימים לבנות קומה ששטחה 2,000 מ"ר במגדל תוך פחות מיממה! רק כדי לסבר את האוזן - בארץ לוקח יותר מחודש לבנות קומה.

גם כמות המחלפים בכבישים המהירים שבנו הסינים היא בלתי ניתנת לתפיסה. האופניים והריקשות הונחו בצד, ובמקומם נרכשו מאות אלפי מכוניות, שמשתרכות בכבדות בזו אחר זו בפקקים אין סופיים, מאיצות בסינים לבנות עוד מחלפים ועוד כבישים.

ואם האולימפיאדה לא הייתה מספיק מרשימה, שימו לב לאירוע הגרנדיוזי הבא - תערוכת האקספו העולמית שתיערך בסין בשנת 2010, אירוע שמתכונן להיות הפרויקט האדריכלי הגדול בעולם, ויתפרש על פני מאות אלפי דונמים.

אז מה קורה פה?!

התפתחות הרצון האנושי, אומרת הקבלה. לכל אורך ההיסטוריה נמצאת האנושות בתהליך התפתחות הדרגתי של הרצון ליהנות המפעם בקרבה - החל מרצונות בסיסיים לאוכל, למין ולקורת גג, דרך רצונות מתקדמים יותר לממון, לכבוד לשליטה ולידע.

בנקודה מסוימת על ציר ההיסטוריה, הרצון ליהנות גודל בצורה משמעותית בציבור מסוים בעולם, כדי לאפשר לו לעבור למדרגה ההתפתחותית הבאה.

כעת הגיע תורו של בסיס הפירמידה - חלק האנושות שהיה שרוי עד כה בתרדמה עמוקה החל להתעורר לחיים.

תהליך התעצמות הרצון שהחל באירופה ונמשך בארצות הברית במשך 200 שנה, הגיע כעת גם לסין ולהודו, ועכשיו הוא מהיר יותר, גבוה יותר וחזק יותר.

ולראיה: הכסף מעולם לא היווה ערך עליון עבור הסינים, אך כעת פני הדברים השתנו - הכסף הפך לזרז העיקרי שמניע אותם לפעולה.

אמנם התהליך נמצא עוד בראשיתו והוא פוקד בינתיים רק פלח מסוים במדינה, אך כבר כיום ניתן לראות את סימני השינוי. אם זה במעבר לנסיעה ברכבים, צריכת מותגים בין לאומיים, שימוש בטכנולוגיה העדכנית ביותר או צריכת מזון מהיר, איך שלא תסתכלו על זה, המהפכה התרבותית והתעשייתית בסין כבר בלתי ניתנת לעצירה.

אז לאן כל זה מוביל אותנו? הרצון המתפתח עתיד להוביל את הסינים לחומריות הגדולה ביותר, רק כדי להבין שמשם לא יבוא האושר... ואז יתחיל להתעורר בהם הרצון הבא, רצון לגלות את הכוח שמניע את המציאות, כוח הטבע, כוח האהבה.

דמיינו לעצמכם את המשמעות של מיליארד וחצי סינים שרוצים לגלות את חוקי הבריאה...

הוסף תגובה
תגובות
כותרת
שם
דוא''ל
תוכן
שלחבטל
שלח לחבר
שלח לחבר
שם השולח/ת
כתובת השולח/ת
שם החבר/ה
שלחו לכתובת דוא''ל
שלחבטל
תגובות
אין כרגע תגובות
<p>ערב מבוא נובמבר 2018</p><p>shvoa-ha-sefer</p><p>antisemetisem</p>
<div id="__tbSetup"></div><p>radio_zohar</p><p>hafatza</p><p>new-life</p>

Right Sidebar Content